Merak edenler için anestezi hakkında bilgiler..

tc1203

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
kullandıgınız ilaçları anestezi uzmanınızla 1 hafta kdr öncesinden görüşün ama bırakmaya gerek olmuo.. antidepresan kullanıyodum doktor bırakmana gerek yok dedi ameliyat öncesi 12 saat önce içmiştim...
antibiyotik kullanırken ameliyat olma gibi bi durum olmaz sanırım çünkü hasta oldugunuzda enfeksiyon, grip vs ameliyatı erteliyorlar

deno88

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
off off ne korktm anesteziden.. kesin uyanamicam psikolojisiyle girdim ve uyandigimda narkozun etkisiyle ben yasiyormuyum diye sayiklamisim.. ayrica bir arkadas demis ablam cok kotu durumdaydi agridan duramiyordu die ama korkmayin arkadaslar oyle bir durum yok tabi zor ama benim agrim cok az oldu tamponlar cok rahatsiz etti o kadarr.. 1 hftaya kimsenin birseycigi kalmiyor:)

hannatos

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
off off ne korktm anesteziden.. kesin uyanamicam psikolojisiyle girdim ve uyandigimda narkozun etkisiyle ben yasiyormuyum diye sayiklamisim.. ayrica bir arkadas demis ablam cok kotu durumdaydi agridan duramiyordu die ama korkmayin arkadaslar oyle bir durum yok tabi zor ama benim agrim cok az oldu tamponlar cok rahatsiz etti o kadarr.. 1 hftaya kimsenin birseycigi kalmiyor:)
o bi arkaş bn miyim blmiorum ama bensem cvp veriorum :KK70:
nasıl öyle bişey yok yaa olan şeyi sölüorum ben evet çook acı çekti çook ağrısı olduu amelyat günü ama snrasnda gçti 1 hafta içinde doğruu tbikii kurl bu.kimisi çok ağrırı kmisi ağrımaz ama bu ablamn ağrısı olduğu gerçeğini değiştirmez.uydurck değilm yni dimii

RABARBA

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
13
bende korkuyodum ki anesteziden zor çıkan bi insanımm 3 kere genel aneztezi ile ameliyat oldum son oldugumda hiç bir sıkıntı çekmedim çok rahat ayıldım tıp bu konuda çok ilerliyormuş yaklaşık 2 yıl kadar önce burun ameliyatı oldum o zmn zor ayılmıştım ve btn gün devam eden mide bulantım vardı. 2 ay kdr önce klipsli ets ameliyatı oldum ameliyathanede ayıldıgımda doktorlara teşekkür bile ettim.. birde şöyle diyolar iyi düşünüp uykuya dalarsan öyle uyanıyormuşsn aglayarak giren aglayarak uyanırmışş:)

burun ameliyatı kanamanın mideye indigi bi ameliyat oldugu için mide bulantısı açısından brz pis bir ameliyat o kanı mide sindiremiyo kusarak çıkarıyosnz ama herkeste bu şekilde olmuyo...
verilen anesteziye, anestezinin süresine ve kişiden kişiye değişiklik gösterebiliyo tabi. Ben ağlayarak girmiştim ondan demekki ayılırken ağladım hep :)
Çok geçmiş olsun canım..

deno88

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
o bi arkaş bn miyim blmiorum ama bensem cvp veriorum :KK70:
nasıl öyle bişey yok yaa olan şeyi sölüorum ben evet çook acı çekti çook ağrısı olduu amelyat günü ama snrasnda gçti 1 hafta içinde doğruu tbikii kurl bu.kimisi çok ağrırı kmisi ağrımaz ama bu ablamn ağrısı olduğu gerçeğini değiştirmez.uydurck değilm yni dimii
sana yalan soyluyorsun demedim farkindaysan, burda birsuru arkadas var yeni ameliyat olucak kimseyi bos yere korkutmanin anlami yok.. ablaniz cok aci cekmis olabilir , ama burun ameliyati olan 100 kisiden 99u benimle ayni fikirdedir.. agri olmuyor cok fazla sadece tampon ve sisliklerin verdigi rahatsizlik var.. kolay bir ameliyat degil kesinlikle cok zor bende agri kesici ictim ama dayanilmicak gibi bir acida degildi.. demekki ablanizin doktorundan kaynaklanan birsey =)

hannatos

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
sana yalan soyluyorsun demedim farkindaysan, burda birsuru arkadas var yeni ameliyat olucak kimseyi bos yere korkutmanin anlami yok.. ablaniz cok aci cekmis olabilir , ama burun ameliyati olan 100 kisiden 99u benimle ayni fikirdedir.. agri olmuyor cok fazla sadece tampon ve sisliklerin verdigi rahatsizlik var.. kolay bir ameliyat degil kesinlikle cok zor bende agri kesici ictim ama dayanilmicak gibi bir acida degildi.. demekki ablanizin doktorundan kaynaklanan birsey =)
birincisi drla alakası yokk onun bnyesiyle ilgili.eğer drla ilgili olsaydı her drun hastasınn çektkleri aynı olurdu ama bzm drumuzun diğer hstalarınn bazılrnda ağrı olmş bazılarnda olmamaış.<
ikncisi burdaki arkdşlarıı korkutmak amacıyla denmemiş bişeyi öyle lanse ediyosun.bnde amlyat olucamm neticede:KK66: ben herkess ağrı acı çekicek mi demişiimm de herkesi boşa korkutmuşum saçmalık.çoğu kişide olmayablr ama onda oldu bu o gerçeği değiştirmez dmiiii..ben yaşadıklarmızı paylaştım en nihayetnde.abuk sabuk yerlere çekmeye grek yok.
her neyse

amlyt olucak herkese bol şans

Yukarı Alt