• İstediğin her konuda başarılı olabilirsin! Saklama Kendini…
    Detayları incelemek için tıkla!
  • Pınar Labneli Tarif Yarışması 4. Hafta yarışma başladı.
    Pınar Labne lezzetlerı yarışıyor. Her hafta birinciye süpriz hediyeler.
    Lezzetli yarışmaya katılmak için HEMEN TIKLA !..

Mercanfunda'nın Zayıflama Yöntemi

mercanfunda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2010
69
12
bonua 58, yok unlu hiç bişey yok ekmek pasta börek sıfır, ama içinde un olmayan herşey serbest..

Sarıböcek, biz insanlara zorla bişey yaptırmıyoruz, sadece denediğimiz başarıya ulaaşmaya devam ettiğimiz ve diyet yaparken mutsuz olmadığımız bir deneyimi paylaşıyoruz..isteyen dener istemeyen denemez.
 

mercanfunda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2010
69
12
leonela, ben tartıya inanırım sana değil :) 5. günümde 2 kilom gitti bile yiyorum ve mutluyum ve zayıflıyorum..
sen de kiloluysan ve mutlusan bir sorun yok bence
 

gs__

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2010
68
0
ilginç bi diyet kararınıda belirlemek lazım abur cuburda çok kg yapar benim kg sebebim onlar..dikkatli yapılırsa verilir aslında
 

Ssilan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2007
1.237
734
45
Tatlılarda , çikolata da.., pilavda , cips'de???? karbonhidrat ve kalori oranlarını okudunuzmu yerken?
Sizinki alışkanlığınızı bırakmış olmanın ( unlu gida alışkanlığı) hafifliği olsa gerek.Dikkat etmenizi tavsiye ederim.
 

mercanfunda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2010
69
12
bizim anlatamadığımız şu sanırım. BÜTÜN GÜN ABURCUBURLA BESLENMİYORUZ. ama oğlumun cipsini tırtıklarken vicdan azabı duymuyorum, kan şekerimin düştüğünü hissedersem 1 minik çikolata yerken sızlanmıyorum. Evde ne yemek varsa onu yiyoruz ve ekmek olmadan bunu yemek de çok kolay değil hani. Meyve yiyoruz bu aburcubur mu. Ama öyle katı diyetlerdeki gibi yememe derdimiz yok. Ekmek ve türevleri yenmediğinde de bal gibi kilo veriliyo onu söylüyoruz.
Mehmet öz bas bas bağırıyor. günde 1 dilim ekmekten vazgeçin yılda 12 kilo verin diye. O mantık işte bu..
Kilo almadığımız zamanlardaki hergün yediğimiz şeylerden ekmek , börek, kek, makarnayı kesiyoruz olay bitiyor.
Bu kadar basit yani
 

ErGiNSeNa

Umuda yolculuk..
Pro Üye
15 Nisan 2010
13.085
18
günlük yemek sistemimizde eqer herşeyi yiyorsak (un yaq şeker tuz) kilo alıyoruz demektir bunlar vücudumuza kilo yapan şeylerdir unu keserek kilo vereblirsiniz yada yaqı şekeri.. ancak tavsiye ettiqiniz diyet biçimi son derece yetersizdir nasılki şekeri hayatımızdan çıkardıqımızda yerine tatlandırıcılı tatlılar yada çilokatalar alıyorsa (çünkü vücudun herşeye ihtiyacı var) unuda hayatımızdan çıkardıqımızda yerine tam buqday unu kepekli un gibi saqlıklı unlar alıyorsa szide beyaz unu çıkarıp yerine alternetif almadan diyet yaparsanız yarın birden gözünüz dönecek ve hızla saldıracaksınız ve çok daha fazlasını yiceksiniz önemli olan bişeyleri hayatımızdan tamemen çıkarak deqil dozunda ve saqlıklı olanı alarak dengeli beslenip saqlıklı kilo vermektir arkadaşların tepkisi buna.. ayrıca bu şekilde yapılan tek yönlü diyetlerde başka ufak tefek kilo kaybı olabilir ama devamı gelmez ben karbonhidrat diyeti yapıyorum 2 ayda 13 kilo verdim ve hayatımda gördüqüm en doqru en mantıklı beslenme şekli 1 kilo 2 kilo vermiş olmak kilo vermek deqildir her diyete başlayan 5-6 kilo hemen veriyor zaten çünkü bu giden yaq deqil sudur saqlıqı tercih etmeniz dileqiyle..
 

mercanfunda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2010
69
12
karbonhidrat diyetini biz de denedik ama bıraktığın anda verdiğin kilonun fazlasını alıyosun. vücudun belli bir ritmi oluşuyor ve o ritimden vazgeçtiğinde eski sistemine geri dönüyor. Belki ben bundan sonra ekmeği tamamen hayatımdan çıkarırım. Çünkü bu bir alışkanlık, ekmeksiz yemek yemeye de alışılıyor. Lif sadece unda yok elmada da var, sebze de var, baklagilde de var.. Karbonhidrat diyetini denediğimde kabızlık sorunu yaşamıştım şimdi öyle bir sorun yok.
Bu beslenme şeklinde metabolizmanın da hızlı çalıştığını düşünüyorum.
Bakalım görücez. Bir iddiamız yok tabi ki, sadece yaptığımızı söylüyoruz.
 

Sorcha

Bir arkadaşa bakıp çıkıcam.
Pro Üye
8 Haziran 2009
8.677
3.220
leonela, ben tartıya inanırım sana değil :) 5. günümde 2 kilom gitti bile yiyorum ve mutluyum ve zayıflıyorum..
sen de kiloluysan ve mutlusan bir sorun yok bence


Ben bana inanacağın bir şey söylemedim zaten.İlk günlerde giden sudur.Önemli olan devam edip etmeyeceği.2 ayda 10 kilo,4.ayda 15 kilo vermiş biri olarak gayet iyi biliyorum.Şimdi döndürüyorsun lafını.Azcık tırtıklasak filan.Ama ilk bahsederken yok işte kızartmalar cipsler ne isterseniz filan... Şahsen ben de yeri geldi 3-4 tane cips yedim yeri geldi küçük tatlı tabağı kadar kızartma yedim. Doğru düzgün anlatacaksın ki bizde şüphe etmeyeceğiz o zaman.Tepkileri gördükten sonra ucundan azıcık diye çeviriyorsun.

leonela yalan söyleyecek hali yok. diyosada bu onun sorunudur okur geceriz oda onun kilo verme yontemidir yanlış anlama ama hakaret etmesen . ..
Bence internet gibi bir dünya üzerindeyken hele de, kızartma cips yiyin sadece ekmeği kesin kilo verin diye az mesaj sayısına sahip bir üye gelirse karşıma, şüphe ederim doğruluğundan.Hı, şimdi çeviriyor lafı ucundan azcık diye ona bende katılıyorum yeri gelir yeersin ucundan azcık.Hakaret etmeye gelince, bu konu hassas bir konu sabahtan akşama kadar insanlar 1 kilo verdiklerinin bile sevinçlerini paylaşıyorlar burada.O yüzden bu konu üzerine yalan cümleler en büyük hakarettir o insanlara.Demek istediğini tam anlatabilseydi yalan gibi hissettirmeyecekti."Bol çikolata yiyerek zayıfladım" demesi mesela tırtıklamak anlamından uzak.Neyse Şimdi son haliyle anlattığına inanıyorum. Ama porsiyon küçültmekte gerekir bir zaman sonra.Ekmek keserek başlamak, ekmeği çok yiyenlere iyi gelir.Hiç ekmek alışkanlığı olmayan biri napsın? Porsiyon küçültücek.
 
Son düzenleme:

BinbirRenk

Guru
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2009
3.984
949
Diyet yapan kişilerin düştüğü en önemli hatalardan biri yeterli miktarda karbonhidrat almamaktır. Diyete başladığı zaman ekmek, pilav, makarna, patates, mısır gibi besinleri kesen kişilerin metabolizması ihtiyacı olan karbonhidratı glikojen deposu ve kandaki şeker bitince kas içindeki karbonhidrattan kullanmaya başlar. Bu da kas kaybı anlamına gelir ve vücut beraberinde su kaybeder.

Yani diyette karbonhidratı kesen kişi tartıdaki sonucu görünce kilo verdiği yanılgısına düşer, ancak gerçek olan vücudun kaybettiği yağ değil, kas ve sudur.

1 gram kas kaybettiğinizde yaklaşı 2,7 gram da su kaybedersiniz ve böylece hızla zayıfladığınızı sanırsınız. Eğer tartıda kilo vermenize rağmen yüzünüz, kollarınız inceliyor ve yağ deposu olan karın kalça bölgesi incelmiyorsa siz yağ kaybetmiyorsunuz ve doğru zayıflamıyorsunuz demektir. En doğru zayıflama yağ kaybı ile olur. Bunun için tüm besin gruplarından az ve sık yemeniz gerekir.
(Alıntı)

Leonela ya katılıyorum.
kendi konumuzda yaptığım alıntıyı buraya da alıyorum.
Ben yaptım oldu veya kilo verelim de nasıl olursa olsun derseniz olur ama bu sayfaları 14-15 yaşlarında gençler de okuyor.
Bol çikolata cipsle kilo verdim hiç ekmek vs. yemedim diyorsanız bunun mantıklı veya bilimsel açıklamasını da getirmeniz gerekir.
Eğitimci kimliğinize de bu yakışıryerimseniben
 

mercanfunda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2010
69
12
ya evet tam da öyle aslında ben yaptım ve oldu. Neden buraya yazma gafletinde bulunduysak bilemedim ama.
bir defa karbonhidratı kestiğimizi söylemedik, bilirsiniz ki karbonhidrat şeker de var ve ben her gün bir minik çikolata yiyorum. karbonhidratımı sevdiğim bişeyden alıyorum yani.
o zaman yapılan karbonhidrat diyetleri çok daha sağlıksız.
bütün gün cips yemediğimizi de söyledim daha önce. sadece yediğimde vicdan azabı duymadığımı söyledim.
sadece öyle kaloriymiş puanmış onu saymıyorum ekmek pasta börek yemiyorum ve kilo vermeye devam ediyorum.
burası diyet deneyimleriniz başlığıydı yanlış hatırlamıyorsam. bu da benim deneyimim. Mutlaka yapın bunu diye de dikte etmiyorum kimseye, sadece kendimi anlatıyorum. belki de başlık talihsiz bir seçimdi. bol çikolata neye göre bol, hiçbir diyette çikolata yenmemesine göre bol.
Neyse ben diyeceğimi dedim, siz kendi aranızda tartışmaya devam edebilirsiniz. Yada etmezsiniz...
Nokta.
 

MERTASLI

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2008
9
0
46
sonunda sakin kızı da tınlattınız valla yazmamak lazımmış :eek:lmaz: ben de halen devam ediyorum hergün 1 pkt çikolatayı güne yayarak yiyorum 1 2 avuç karışık çerez atıştırıyorum mutlaka dondurma ya da unsuz bir muhallebi puding falan yiyorum meyve de sebze de et de pilav türlerini de herşey yiyorum ekmek ve unlular dışında ve de halen de zayıflamaya devam ediyorum ama 3 günde 5 kilo falan diil geçen sefer 1 ayda 6 kilo vermiştim bu sefer de ona yakın birşey olacak şu ana kadar 8 gün falan oldu sanırım 2 kiloyu biraz geçti son 10 yılını hep zayıflamaya uğraşmakla her nevi diyeti denemekle geçiren biri olarak söylüyorum hiçbir diyet dönemimde kendimi bu kadar tok ve mutlu hissetmemiştim bu ekmek ve hamur olayı Türk yemek kültüründe yaygın o yüzden milletçe tank gibiyiz özellikle de kadınlarımız ve onların bol hamur yedirerek yetiştirdikleri obez oranın arttığı çocuklar ben kendi çocuklarıma da ekmek alışkanlığı vermemeye çalışıyorum 1 ince dilim ekmeği zor bitiriyorlar ama gayet sağlıklılar maşallah doktor yüzü görmüyorlar
 

MERTASLI

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2008
9
0
46
FINDIK BU MESAJIM SANA BİZ MUTLU MESUT DİYETİMİZİ YAPALIM İSTEYEN 1 KİBRİT KUTUSU PEYNİR 1 İNCE DİLİM KEPEK EKMEĞİ VS VS O GICIK LİSTELERE DEVAM ETSİN BEN PEYNİRİMİ KİBRİT KUTUSUYLA ÖLÇMEK İSTEMİYORUM 1 KOLİ BÜYÜKLÜĞÜNDE YİYCEM opuyorumnanaktan
 

gs__

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2010
68
0
bazı insanlar vardır yemek hiç aramazlar abur cuburu yemek niyetine yerler.öleleri için faydalı olabilir ölçüsünü belirlemek şartıyla.ama yemek yemeyi seven bi insanında bu diyeti yapması zor ve tam tersi bi sonuç yapar kilo aldırır
 

titto79

Guru
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2007
494
3
41
ben bu işi sevdim doğrusu neden bu kadra muhalefet olunmuş anlamadım okuduğunu algılamak bu kadar zor bişey mi? kızlar unu kesin aburcuburla beslenin dememişler ki ayrıca karbonhidratıda kesmemişler pilav yediklerini söylemşler evde ki yemeklerdende yiyolar yani mutlaka sağlıklı karbonhidratlarda girio bünyeye tek eksik un! unlu gıdalar hariç normal beslenip ha arada canları çektiyse bi çikolata yada cipsi vicdan yapmadan yediklerini söylemişler sabahtan akşama kadar cips yiyoruz demişler bi çikoltayı güne bölüp yemekde bi oturuşta yemekten farklıdır yapamayacağınızı düşündünüz die insanların tecrübelerini çamura bulamanıza gerek yok en fazla paylaşım işin teşekkür eder ama bana uygun bi beslenme şekli değil dersiniz bu kadra şahsen ben ekmeğe çok düşkünlüğüm yoktur ama makarnasız yaşayamam ve beni şişiren şeyin bu olduğunu bliorum bedenimde hissediorum tek eksik en azından bi süreliğine çok sevdiğim makarnayla vedalaşmak :KK70: istediğim kiloya düşmeyi başarırsam eğer haftada bir falan yine abartmadan yerim e ayda bikaç kere makarna yedim diede kilo almam heralde :KK70:
 

dragonfly___

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2012
4
0
benim gluten alerjim çıktığından beri ben un ve un içeren daha doğrusu daha genel söliyim bugday içeren hiç birşey yiyemez oldum. bu durumda bende aynen bu sekilde mısır gevrekleri çikolata sütlü tatlıdır sarıldım evet bir iki kilo kaybettim ama yağ oranımda artma oldu karbonhidrat tüketimine dikkat derim
 

hotelkilo

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2019
30
29
44
Her sabah eşim ise giderken onunla cikip 50 dk yürüyüp 10 dk kol karin calisiyorum. Icinde un olan herseyi gazli icecekleri ve pirinci kestik . 2 haftada esim 2 ben 3 kilo verdim. Yavaslayacagini biliyorum ama yilbasina kadar deneyecegiz. Sonucu yazarim. Icinde un olan seyleri kesince spor yapmasan bile kilo alimi şaaaak diye duruyor. Pasta börekleri bi müddet yapmayin da yemeyin de.. cocuklarda alışır emin olun..