Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Merkür Geri Gidiyor

Konusu 'Burçlar, Tarot ve Astroloji' forumundadır ve EU1 tarafından 26 Şubat 2007 başlatılmıştır.

  26 Şubat 2007
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Ziyaretçi

  Selam,  Her türlü iletişimi, zihinsel yapıyı ve sinirsel fonksiyonları, ticareti ve yakın akrabalarımızı simgeleyen Merkür geri gidiyor. 14 şubatta geri gitmeye (retro) başladı ve bu retro hareketi 8 Mart'a kadar sürecek. Normalde 4 burcu etkileyen retroları, bu sefer geçiş olduğu için 8 burcu yani çoğumuzu etkiliyor. Son günlerde bozulan sözleşmeler, anlaşmalar, iptal edilen işler, vb. gibi durumlar deneyimleyenlerin ilgisini çekebilecek bir yazı yolluyorum.  Sevgiler,
  ece_sıla
  GERi GiDEN MERKÜR  Artık hepimiz geri giden Merkür'ün anlamını bilir olduk, ancak yine de bilmeyenler için tekrar edelim ve geri giden Merkür'ün özelliklerine bir göz atalım:  -derin düşünceler içinde, iç dünyaya yönelmiş bir zihin.

  -kendini analiz eden, özeleştiri yapan insan.

  -iç dünyadaki hassas noktaların farkında olma süreci.

  -dalgın, dıştaki ayrıntıları algılamaya duyarlı değil.

  -edebiyatla ilgili ya da bu konuda yetenekli.

  -sindirerek öğrenir.

  -söz söylemeye ya da iletiþim kurmaya utanır. Ağzından çıkanı kulağı duyar.

  -kendi başına kalmaktan zevk alır, gevezelik etmeye ya da ayaküstü sohbetlere eğilimli değildir.

  -algılarını kelimelere dökmekte ve iletiþim kurmakta sıkıntı çeker.

  -yanlış anlaşıldığı ya da insanlarla iletiþim kuramadığı hissini taşır.  Yukarıdaki cümleleri okuduğumuzda Merkür geri gitmeye baþladığında neler yapmamız gerektiğini anlayabiliriz. Örneğin önemli bir proje üzerinde çalışıyorsak, bu sürede onu ayrıntılı biçimde gözden geçirebiliriz. Diğer insanlarla iletişimde sorunlar yapıyorsak, algılama ve iletişim kurma biçimimizi analiz edebiliriz. Bir roman yazmayı planlıyorsak şimdi kurgusunu yapabiliriz. Çok aktif bir hayat sürdürüyorsak biraz yalnız kalıp müzik dinleyerek, roman okuyarak, meditasyon yaparak iç dünyamızla bağlarımızı güçlendirebiliriz. Merkür'ü bilinçaltımızla bilincimiz arasında bir köprü gibi düşünerek iki dünyayı birbirine bağlayabiliriz. Yaşamımızda ters gittiğini hissettiğimiz konular üzerinde düþünebiliriz, böylece bunlar düzeltme olanağına kavuşuruz. Özet olarak, Merkür'ün bu hareketini çok verimli biçimde kullanabiliriz.

  Doğum haritalarında geri giden bir Merkür'le doğanlar önümüzdeki bu dönemi fazla yadırgamazlar, çünkü bu onların aşina oldukları bir enerjidir.


  Astrolog Greg Bogart'in bir makalesinde Merkür'ün döngüleri anlatılıyor. Greg Bogart Merkür geri gitmek üzere yavaşlamaya başladıktan sonra irdelenmesi gereken bir konunun veya sorunun zihnimizde dikkatimizi çektiğini, geri gitmeye başladıktan sonra bu soruna yanıt aramaya başladığımızı, yeni bilgiler edinmeye çalıştığımızı, hayatın daha meşgul hale geldiğini, endişelerin, tasaların arttığını, geri gitme esnasında Güneş'le kavuşum yaptığında ise bu sorunun çözümü için yepyeni fikirlerin ortaya çıktığını söylüyor. Söz edilen kavuşum 23 şubat'ta gerçekleşecek. Bu döneme aydınlanma zamanı diyor. Bu yeni fikirlerin heyecanıyla çalışmaya başlayacağımızı, bunun bir bakıma Yeniay aşamasına benzediğini anlatıyor. Yeni başlangıçlar dönemi. Bu dönem odaklanmak, zihni netleştirmek için çok uygun. Ancak sonuç alma zamanı değil. Yani sorun şimdi çözülmeyecek veya projeler şimdi tamamlanmayacak. Aksine, Merkür ileri gitmeye başlayana kadar yeniden düşüneceğiz, yeniden irdeleyeceğiz, yeniden değerlendireceğiz, yeniden iletişim kurmaya çalışacağız, tüm kararları gözden geçireceðiz. Bogart buna ayrıştırma dönemi diyor. Bundan sonra çalışmalarımızı amacımıza uygun bir yapıya kavuşturabiliriz, kararlarımızı biçimlendirebiliriz. Bir sonuca doğru ilerleyebiliriz. Ancak yine de tüm irdelemelerimizin, yeni düşünme ve algılama biçimlerimizin, kararlarımızın, çalışmalarımızın ürünlerini toplayabilmek için ileri dönen Merkür'ün Güneş'i yakalayıp onunla kavuşum yapmasını beklememiz gerekiyor. Bunun tarihi de 3 Mayıs.
   
 2. 24 Şubat 2010
  Konu Sahibi : EU1
 3. fbhasret

  fbhasret Aktif Üye Üye

  Katılım:
  6 Aralık 2007
  Mesajlar:
  98
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Arkadaşlar çok rişca ediyorum yardımcı olursanız çok sevinicem..Başak burcuyum bu Merkür varya bu merkür aşağıdaki tarihlerde gerileme dönemine giriyormuş....Çok birşey anlamıyorum bana yardımcı olurmusunuz?

  26 aralık - 15 ocak
  18 nisan - 11 Mayıs
  20 ağustıs - 12 Eylül
  20-30 aralık


  bu ne demek şimdi ben martta çok sevdiğim bir işe atılmayı düşünüyorum başlamayımmı yani....ksa şubat martta rahatmıyım anlamadımki bişi.Psikolojik değil biliyorum bu patlayasıca merkür beni mahvetti.
   
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.