Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Mezoterapi

Konusu 'Vücut Estetiği' forumundadır ve Elif tarafından 27 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

  27 Ağustos 2006
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  30.475
  Beğeni:
  17.831
  Ödül Puanları:
  488
  Mezoterapi uygulanan bölgelerde, normal diyetle zayıflamanın iki katı hızla incelme sağlandığını belirten Dr. Seran Göçer Memorial Hastanesi Medikal Estetik Bölüm Sorumlusu Dr. Seran Göçer mezoterapinin bölgesel kilo vermede nasıl uygulandığını anlattı.
  ,Genetik ve yapısal nedenlerden dolayı belli bölgelerde daha fazla yağ birikmesi vücutta ‘bölgesel kilolar’ olarak kendini gösteriyor. Türk kadınının sıklıkla karşılaştığı sorun ise ‘orta tip alt taraf kiloları’ olarak isimlendirilen; basen ve üst bacakta yerleşen kilolar.


  Dr. Seran Göçer
  Bölgesel kilo ve selülit tedavisinde, etkinliği kanıtlanmış geleneksel tıp yöntemlerinden biri de ‘Mezoterapi’. Alan tedavisi anlamına gelen Mezoterapi, bugün başta Fransa olmak üzere birçok gelişmiş batı ülkesinde yaygın olarak kullanılıyor.
  Memorial Hastanesi Medikal Estetik Bölüm Sorumlusu Dr. Seran Göçer mezoterapinin bölgesel kilo vermede nasıl uygulandığını anlattı. Temel hedefin; sorunlu bölgede küçük dozda ilaç enjeksiyonu yapılarak yağ hücrelerinin azaltılması olduğunu belirten Göçer, yöntem ile cilt altında biriken yağ hücrelerinin sıkıştırılarak sıvı atıkların vücuttan atılmasının sağlandığını söyledi.

  DİYETİN İKİ KATI HIZLA İNCELME
  Mezoterapi uygulanan bölgelerde, normal diyetle zayıflamanın iki katı hızla incelme sağlandığını belirten Dr.Seran Göçer şunları söyledi: “Mezoterapi ile dolaşım bozuklukları da tedavi edilmektedir. Dolaşımın düzelmesi ile lenfatik sistem canlanır ve cilt altında birikerek yağ hücrelerini sıkıştıran onların dolaşımlarını ve metabolizmalarını bozan birikmiş atık sıvıların vücuttan atılmasını sağlanır. Bu tedavide ayrıca toplar damarların duvarlarındaki gevşeme ve geçirgenlik artışı da düzeltilmektedir. Bunun sonucunda yeni selülit oluşumu önlenmektedir.”
  Bacak, kol ve karın bölgesinde uygulanan mezoterapide, çok düşük dozda ilaç kullanıldığından yan etkiye rastlanmıyor. Özellikle karaciğer yetmezliği ya da mide rahatsızlığı nedeniyle normal dozlarda dahi ilaç kullanamayan hastalar için güvenli bir yöntem olarak uygulanabiliyor.
  Uygulama özel mezoterapi tabancası ile yapılıyor ve seans süreleri 15-20 dk arasında değişiyor. 1 aylık sürede 1 ya da 2 beden incelme sağlanması hedefleniyor.

  kaynak:ntv.com
   
 2. 27 Ağustos 2006
  Konu Sahibi : Elif
 3. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  30.475
  Beğeni:
  17.831
  Ödül Puanları:
  488
  Mezoterapi, uzun zamandan beri estetik tıpta en sık talep konusu olan lipodistrofi veya selülit konusunda en seçkin tedavi biçimini oluşturmaktadır. İlk kez 1952'de Dr. Michel Pistor tarafından uygulanmıştır. 1987'de Fransız Tıp Akademisi tarafından geleneksel tıbbın bir parçası olarak kabul edilmiştir.

  Fransa' da ortalama 15.000 doktor, günde 60.000 den fazla hastayı mezoterapi yöntemi ile tedavi etmektedir. Uluslararası Mezoterapi Derneğine üye olan Avrupa, Afrika ve Güney Amerika'da 14 ülkede yöntem başarı ile uygulanmaktadır.

  Mezoterapinin kelime anlamı orta deri tedavisidir. Temeli, tedavi edilecek bölgeye 4-6 mm uzunluğunda çok ince iğneler kullanılarak çok küçük miktarlarda ilaçları lokal olarak enjekte etmeye dayanan tamamen tıbbi bir eylemdir. Endikasyona göre değişen çeşitli ilaç karışımları 5-10 dakika gibi bir süre içerisinde deri altına enjekte edilir.
  Hangi Durumlarda Uygulanır?

  ESTETİK KULLANIMLARI
  Sellülit
  Saç Dökülmesi
  Ergenlik ve Hamilelikte Oluşan Çatlaklar
  Yüz Gençleştirme
  Yara İzleri, (skatrisler)
  DİĞER KULLANIM ALANLARI
  Romatoloji
  Dolaşım Problemleri (varis, varis ülserleri)
  Migren
  Spor Hekimliği
  Mezoterapi seans aralıkları minimum 1 hafta olmalıdır. Bir seansta enjekte edilen ilaç dozu 10 cc yi aşmamalıdır. Mezoterapide ortaya çıkan yan etkiler genellikle seans aralığı ya da dozaja dikkat edilmedi ise görülmektedir.

  Uygulanmaması Gereken Durumlar

  Kalp Yetmezliği
  Diyabet
  Böbrek Rahatsızlıklarında
  Antikuagülan Tedavi Altındaki Hastalarda
  Sonuç Mezoterapi, etkinliği bütün dünyada kanıtlanmış bir geleneksel tıp yöntemidir. Bir çok ülkede uygulanıyor olması, her gün binlerce doktorun hastalarına uygulaması, yararlı bir yöntem olduğunun en güçlü kanıtıdır. Hasta ile hekim arasında etkin bir dialoğun olması sonuçların biran önce ve en iyi şekilde elde edilmesi için gereklidir. Ancak mezoterapiden, her zaman çok kısa sürelerde sonuç alıp, mucize bir düzelme de beklenmemelidir.
  kaynak:www.tip2000.com
   
 4. 23 Mayıs 2008
  Konu Sahibi : Elif
 5. hazal46

  hazal46 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  9 Mart 2008
  Mesajlar:
  145
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  ben 3-4 yıl önce mezoterapiyle zayıfladım.lakin şimdi eski kilomdam dahada fazlayım.bu aşırı beslenmeden olabilir.sorun şu ki daha önce üst bedenimde midemde fazla kiom yokken şimdi oralardada var.duyduğuma göre mezoterapi sonrası alınan kilolarda böyle sorunlar oluyormuş.doğrumuki.bilelenler varmı
   
 6. 13 Ekim 2008
  Konu Sahibi : Elif
 7. YEXSXO

  YEXSXO PİRAYE Üye

  Katılım:
  21 Ocak 2008
  Mesajlar:
  93
  Beğeni:
  4
  Ödül Puanları:
  76
  Bende yaptırmayı düşünüyorum ama kararsızım. Yaptıran varsa tecrübelerini paylaşsın bizimle.
   
 8. 15 Ekim 2008
  Konu Sahibi : Elif
 9. EBRULUM

  EBRULUM Popüler Üye Üye

  Katılım:
  21 Ekim 2007
  Mesajlar:
  1.997
  Beğeni:
  4
  Ödül Puanları:
  106
  ÇOK UZUN ZAMANDIR GÖRMEDİĞİM BİR TANIDIK YAPTIRMIŞ İNANAMADIM kızlar çok zayıflamış ama bir sene boyunca hiç hamur işi yemedim diyor diyette yapmış yanında tabi kine yaptırırsak yaptıralım sonuçta yemeye dikkat etmesek olmuyo işte
   
 10. 15 Ekim 2008
  Konu Sahibi : Elif
 11. erguvan12345

  erguvan12345 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  22 Ekim 2007
  Mesajlar:
  87
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  2 yıl önce bende mezoterapi yaptırdım.10 hafta sürdü.58 kiloyla başlamıştım ancak 56,5 a düşmüştüm.Selülitlerimde de gözle görünür bi azalma olmadı.ben karboksi terapiyi ve mezoterapiyi birikte yaptırmışdım.Hem pahalı bir işlem hemde çok acı verici katlanması kolay degil.mezoterapinin yanında çok agır bir rejim verdiler çok saglıksızdı.Ben uygulamadım çünkü derdim daha çok sıkılaşmaydı ama olmadı.O rejimi başlı başına uygulamak bile zayıflamaya yeterliydi sonra adıda mezoterapi zayıflatıyor olacaktı.Her tarafım morluklar içinde kaldı aylarca.Üstelik öyle sıradan bi yerde yapırmadım,doktor tarafından yapıldı.Umudunuzu kırmak istemem ama ben memnun kalmadım.çektigim acıya değmedi.Saglıklı bir uygulama olup olmadıgıda belli degil,Hiç bir test yapılmıyor.Bu arada ben çok sıkı rejim yapmadım ama yediklerime dikkat ediyodum.Tercih sizin
   
 12. 17 Ekim 2008
  Konu Sahibi : Elif
 13. YEXSXO

  YEXSXO PİRAYE Üye

  Katılım:
  21 Ocak 2008
  Mesajlar:
  93
  Beğeni:
  4
  Ödül Puanları:
  76
  Banada Mezoterapiyle birlikte Karboksi teklif ettiler. Bir haftadır düşünüyorum ancak kararsızım. Benim sorunum üst bacaklar ve kalçalarımda. Denesem bir türlü denemesem bir türlü.
   
 14. 17 Ekim 2008
  Konu Sahibi : Elif
 15. voice

  voice Guru Üye

  Katılım:
  18 Eylül 2007
  Mesajlar:
  22
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  276
  ben kesinlikle tavsiye etmem bi arkadasımla birlikte yaptırdık ama ikimizede etki etmedi çektiğin acıya değmez parasıda cabası
   
 16. 17 Kasım 2008
  Konu Sahibi : Elif
 17. daylight

  daylight Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  6 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  2.434
  Beğeni:
  19
  Ödül Puanları:
  148
  'MUCİZE' diye bir yontem hiçbir tedavide yoktur gerek mezoterapi gerekse carbondioksiterapide zayıfladıktan sonra ya da diet eşliginde yapıldıgında çok güzel şekıllendırme,incelme şeklınde sonuc alınmaktadır özellikle selülit sorunu yaşayan hanımların bölgesel yıgılması olanların kurtarıcısı olabılmektedir (eger ekonomık ımkanlarınız müsaitse lpg eşliginde kombine paket olark yaptırın bu masaj kan dolaşımını hızlandırdıgı için yag yakılımını çabuklaştırıyor) her güzelligin bir bedeli var morarıyor ve can yakıyo hele ben işkence görmüş gibi oluyordum düşünün yani
   
 18. 1 Aralık 2008
  Konu Sahibi : Elif
 19. kataro

  kataro Aktif Üye Üye

  Katılım:
  28 Kasım 2008
  Mesajlar:
  111
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  4 yıl önce 80 kilodan 60 kiloya mezoterapiyle indim sıkı diyet yapmak gerekiyo yanlızca mezoyla olmaz zaten amaç diyat fazla kiloyu atmak sarkmayı engellemek için mezo yaptırmak lazım şuan dogum sonrası 1 geçmesine ragmen bugün rejime başladım mezoyada ocak gibi başlamyı düşünüyorum egerki bogazımı tutabilirsem çünkü tutmazsan yaptırmanın anlamı yok bence cok kilolu olup sarkmaları önlemek için ideal ben çok memnun kalmıştım tekrarınıda düşünüyorum 36-38 beden leri onunsayesinde gördüm ve hiç sarkmam olmadı umarım bogazımı tutarım ve başarırım. Başaracagım eminim emin olmalıyım ben kendime güveniyorum yemek işi benim kafafamda bitti .
   
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.