Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Microsoft, Windows Vista Için Hacker'lara Güveniyor!

Konusu 'Bilim ve Teknik' forumundadır ve Elif tarafından 10 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

  10 Ağustos 2006
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  30.898
  Beğeni:
  18.468
  Ödül Puanları:
  488
  Yıllardır güvenlik açıklarıyla uğraşan Microsoft, gelecek kuşak işletim sistemi Windows Vista’yı sağlama almak için yeni bir taktik kullanıyor: Hacker’lar.

  Microsoft, Windows Vista işletim sistemindeki potansiyel açıkları bulmaları için hacker’lardan danışmanlık alıyor. Microsoft, Vista’nın son halini 3.000 civarında güvenlik uzmanına gönderdi ve işletim sisteminde kişisel bilgilerin çalınmasına yol alabilecek yazılım hatalarını bildirmelerini istedi. Windows işletim sistemlerinde çıkan açıklar, hacker saldırılarına olanak veriyor.

  Microsoft’un güvenlikten sorumlu üst düzey yetkilisi Andrew Cushman, Las Vegas’ta toplanan Black Hat Konferası’nda hacker’lara hitaben “İşte işletim sistemi karşınızda, elleyin, dokunun ve kendinizi gösterin” diye konuştu. Cushman aynı konuşmada, işletim sisteminde açık bulmak için daha önce Google’ı kullandıklarını da söyledi.
  Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
  VISTA GÜVENLİKTE İDDİALI

  Microsoft işletim sistemlerinde çıkan güvenlik açıkları nedeniyle bilişim sektöründe sert eleştirilere maruz kalıyordu. Eleştiriler genellikle, şirketin ürünü geliştirme evresinde yeterince testten geçirmediği savına odaklanıyor. Vista Microsoft’un güvenli bilişim stratejisiyle çıkardığı ilk büyük ürün olacak. Şirket sadece Vista’daki potansiyel güvenlik sorunlarını ortaya çıkarabilmek için kurum içi ayrı bir güvenlik birimi oluşturmuştu. Bu ekip izin vermeden ürün lansmanı yapılmıyor.

  Şirket ayrıca yılda iki kez uluslararası yazılım uzmanlarının çağrıldığı kurumsal konferaslarda işletim sisteminin güvenliğini tartışıyor. Microsoft, Vista’yı son olarak da dünyaca ünlü hacker’ların toplandığı Black Hat Konferansı’nda yazılımcıların eleştirisine açmış oldu.