Mia-

-6.504
Pro Üye
23 Eylül 2013
13.306
21.243
ama benım bu aralar degıl genelde b o yle
Mesela ne yapıyorsun da dağılıyor ?

Maria kondo derki her eşyanın yeri belli olsun.
bu temizlikle beraber her eşyaya yer buldum
Birde ev ahalisine dağıtırsanız yakarım diyorum arada :)
sabah kızım mama istedi yaptım yanına sehba koydum bitince buraya koyarsın dedim çıktım :)

birde rutinler canım rutinlerim
bilmeyen kalmadı herhalde :)

black cat

Kilo:79.2(17 mayıs) Boy:169 Güncel: 73.4 Hedef:65
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2016
479
1.123
Merhaba arkadaşlar;

Ev sahibi oturduğumuz evi satmaya karar vermişti. Galiba bir alıcı çıktı. Bize 4-5 aya yeni ev yolları gözüküyor. Bu habere canım çok sıkılmakla beraber, elimdeki birçok eşyayı gözden geçirip vedalaşabilmek adına iyi olacağını düşünüyorum.

Artık kızım emeklemeye başlıyor. Emekleme yürüme sürecinde evin temizliğine ve toparlanmasına en uygun olacak şekilde evdeki tüm fazlalıkları atacağım. Artık evliliğimizde 2. senemizi dolduruyoruz. Yeni gelin modundan çıktım sayılır. Çeyizi açıp kullanabildiklerimi alıp, kullanmadıklarımı geri aldığım yerlere teslim edeceğim :)

Bir de kapalı balkon olsun istiyorum. Kış aylarında balkonu kullanmayınca(ayda bir yıkayıp temizleyip geri kapatıyordum) güvercinler yuva yapmış. Yaz bitene kadar balkonumu kullanamayacağım.

Masraflardan kısmak adına 2+1 olabilir diye düşünüyorum. Ütü odası yapacağım bir odaya sahip olup, ona kira ödemek bana mantıksız geliyor. Kapalı balkon çamaşırlar için gayet uygun olacaktır.

SUHAN

BEYİN CERRAHI 64,4
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
8 Temmuz 2011
29.682
30.334

sabah kızım mama istedi yaptım yanına sehba koydum bitince buraya koyarsın dedim çıktım :)

haftayı bölüyormusun günlük şeklinde özellikle temizlikte

CKbeautyandsheer

Guru
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2009
5.961
6.949
Merhaba arkadaşlar;

Ev sahibi oturduğumuz evi satmaya karar vermişti. Galiba bir alıcı çıktı. Bize 4-5 aya yeni ev yolları gözüküyor. Bu habere canım çok sıkılmakla beraber, elimdeki birçok eşyayı gözden geçirip vedalaşabilmek adına iyi olacağını düşünüyorum.

Artık kızım emeklemeye başlıyor. Emekleme yürüme sürecinde evin temizliğine ve toparlanmasına en uygun olacak şekilde evdeki tüm fazlalıkları atacağım. Artık evliliğimizde 2. senemizi dolduruyoruz. Yeni gelin modundan çıktım sayılır. Çeyizi açıp kullanabildiklerimi alıp, kullanmadıklarımı geri aldığım yerlere teslim edeceğim :)

Bir de kapalı balkon olsun istiyorum. Kış aylarında balkonu kullanmayınca(ayda bir yıkayıp temizleyip geri kapatıyordum) güvercinler yuva yapmış. Yaz bitene kadar balkonumu kullanamayacağım.

Masraflardan kısmak adına 2+1 olabilir diye düşünüyorum. Ütü odası yapacağım bir odaya sahip olup, ona kira ödemek bana mantıksız geliyor. Kapalı balkon çamaşırlar için gayet uygun olacaktır.
Kesinlikle iyi fırsat.

Allah gönlüne göre versin. 2+1 büyük bir ev sana fazla bile gelir. Eşyalara hizmet ediyoruz onlar bize hizmet edeceklerine.

CKbeautyandsheer

Guru
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2009
5.961
6.949

Valla temizlik rutinlerini ben de bilmiyorum Mia. biraz anlatsana.

Mia-

-6.504
Pro Üye
23 Eylül 2013
13.306
21.243
Rutinler her gün uyguladığım minik İşler.

Akşam rutini...
1-işten eve geldiğimde yatağı topluyorum camı açıyorum ve yerde kıyafet varsa sepete atıyorum. 5 dk sürüyor.
2-diğer odaları topluyorum hızlıca (bazen uyumadan önce topluyorum)
3-yemeğim yoksa yemek yapıyorum sofra hazırlıyorum yemek varsa kişisel bakım yapıyorum.
4- yemek sonrası bulaşık ve çay faslı başlıyor.
5- kızımla vakit geçiriyorum. kızım uyuduysa dinleniyorum.
6- uykuya hazırlık pijama diş fırçalama gibi.

bunları hergün uygulamanın çok faydasını görüyorum.
birde wc banyo gün aşırı temizliyorum hem kısa sürüyor hem hep temiz kalıyor.

haftalık işlerime ise çamaşır yıkama günleri çiçek sulama günü not alırım.

Mia-

-6.504
Pro Üye
23 Eylül 2013
13.306
21.243
Merhaba arkadaşlar;

Hoşgeldiniz hayırlısı olsun öncelikle
2+1 ev gayet uygun.
Ah şu çeyiz olayı ne kadar gereksiz dimi...

zambak86

Güncel kilo: 68.5 / 1.Hedef : 67
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2014
3.451
6.014

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-05-2020

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 180 gün kaldı.

Bebeğiniz artık rahim dışında yaşama hazırlık için nefes alma, yutma, emme gibi hazırlık hareketleri yapıyor. Amniyotik sıvı bebeğin sindirim sistemi tarafından yutulur ve işlenir. Bu işlem bebeğin doğumdan sonra aldığı gıdaları işlemesi için yapılan bir hazırlık işlemidir. Diğer kültürlerde doğum : Maya geleneğine göre doğum yapan kadın, doğumdan sonra 20 gün boyunca bebeği kucağunda olduğu halde uyur ve 20 gün sonra normal aktivitelerine başlayana kadar kesinlikle bebeğinden ayrılmaz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

black cat

Kilo:79.2(17 mayıs) Boy:169 Güncel: 73.4 Hedef:65
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2016
479
1.123
Hoşgeldiniz hayırlısı olsun öncelikle
2+1 ev gayet uygun.
Ah şu çeyiz olayı ne kadar gereksiz dimi...
Hoşbuldum :)

Çeyiz işi gerçekten çok gereksiz. Dolapların üzerinde ve baza altlarında hurçları gördükçe delleniyorum. :KK43: Neyse artık en azından kendi tarafımdan gelen çeyizleri paslayabilirim. Diğerlerini de kimsenin haberi yokken eliycem.

Genel olarak çok bunaldığım ve kendimi köşeye sıkışmış hissettiğimde bir şeyler yolunda gidiyor. Yeni bir ev, yeni bir düzen... Belki maddi manevi bir yenilenmeyi de beraberinde getirecek. Böyle beyaz sayfalar açmak bana her zaman iyi gelmiştir. :)

Yukarı Alt