azra_54

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2018
91
95
Minimal yaşama yeni başlamaya çalışan biri olarak öncelikle kütüphanemi temizledim. Okumayacağım kitapları yakındaki bir okula verdim. Mutfaktaki tabak bardak vb. Eşya sayısını dörde indirdim çünkü tek yaşıyorum. Fazlalıkları koli yaptım ama ne yapacağımı bilmiyorum. Erzak konusunda ucuz buldukça alıyorum ama stokçu değilim. Ama bu minimal yaşamın en zoru şuan kıyafet ayakkabı ve çantaları ayıklamak🙈 çok seviyorum hepsini, zaafım var😊

bellok

Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2018
166
548
Hepinize merhaba ben sessizde bu topiği takip edenlerdim şu an hala heyecanliyim karışık yazarsam kusura bakmayın
Sabah yine herzaman ki gibi sizin yazdıklarınızı okudum şu şifalı sayılar dikkatimi çekti inandım da eğer batıl birşeyse diye de korktum ama sanırım gerçek oldu
1 saat önce markete gittim daha eve geleli 10 dk oldi bir de ne göreyim kapının önüne bir posta atmışlar heyecanla baktım
Zerre kadar umudum olmayan bu yüzden de beklemeyi bıraktığım posta gelmiş bu benim için büyük bir adım eğer çalışıp devam ettirirsek hiç ummadigim bir para kapısı olacak halâ çok şaşkınım
Sabah sizin dediklerinizi okuduktan sonra birkaç defa tekrar ettim sonra da not defterime 5 2 0 yazdım
Ayy bilmiyorum bize ne diyebilirsiniz ama çok şaşırdım
Böyle şeylere çok inanırım ilk defa da bu topikte okudum o yüzden size yazmak istedim ❤❤

Mikan

Tryingtobeminimalist
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2018
2.113
2.906
Telefon kullanımını sınırlandırmak adına kendime yeni bir kural koydum.
Artık sadece büyük oğlum uyuduğunda veya evde değilken bakacağım. Bugün uygulamaya başladım, bakalım alışkanlık haline getirebilirim umarım..

Mikan

Tryingtobeminimalist
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2018
2.113
2.906
Minimal yaşama yeni başlamaya çalışan biri olarak öncelikle kütüphanemi temizledim. Okumayacağım kitapları yakındaki bir okula verdim. Mutfaktaki tabak bardak vb. Eşya sayısını dörde indirdim çünkü tek yaşıyorum. Fazlalıkları koli yaptım ama ne yapacağımı bilmiyorum. Erzak konusunda ucuz buldukça alıyorum ama stokçu değilim. Ama bu minimal yaşamın en zoru şuan kıyafet ayakkabı ve çantaları ayıklamak🙈 çok seviyorum hepsini, zaafım var😊
Geçen yaz kıyafetlerimi pat pat hiç acımadan attım. Bu yaz bi baktım giyecek bir şeyim kalmamış 🙈

Psidan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2015
245
434
Kabak ve patlıcanı Nasıl koydunuz
İyi yolculuklar iyi tatiller :KK36:
Çok teşekkür ederim 😘 geldik bile anneme sürpriz yaptık ablamın geleceğinden haberi yoktu çok mutlu oldu, herkese sevdikleriyle iyi bayramlar şimdiden 😘
Çiğden doğrayıp poşetledim, türlü, kızartma yaparım diye düşündüm çözdürmeden kullanınca kötü olmuyor biberi ve domatesi de aynı koyuyorum
En kötü beğenmezsem bir daha yapmam kabak patlıcan dedim dolapta kalsa da bozulacaktı çünkü değerlendirmiş oldum

Mia-

Guru
Pro Üye
23 Eylül 2013
12.180
18.736
Selam kızlar
Evde hala işler bitmedi
Kışlık hazırlığı dün akşam biraz yaptım kalanı sabah bitirdim
Markete gittim
Banyo wc yıkandı yatak odası tamam salon temiz
Son mutfak oturma odası kaldı
Telefondan etiket alıntı yapamıyorum inş perşembe bol bol yazacağım buraya

Anka

Nirvana
Pro Üye
25 Ekim 2008
38.235
63.762
Hepinize merhaba ben sessizde bu topiği takip edenlerdim şu an hala heyecanliyim karışık yazarsam kusura bakmayın
Sabah yine herzaman ki gibi sizin yazdıklarınızı okudum şu şifalı sayılar dikkatimi çekti inandım da eğer batıl birşeyse diye de korktum ama sanırım gerçek oldu
1 saat önce markete gittim daha eve geleli 10 dk oldi bir de ne göreyim kapının önüne bir posta atmışlar heyecanla baktım
Zerre kadar umudum olmayan bu yüzden de beklemeyi bıraktığım posta gelmiş bu benim için büyük bir adım eğer çalışıp devam ettirirsek hiç ummadigim bir para kapısı olacak halâ çok şaşkınım
Sabah sizin dediklerinizi okuduktan sonra birkaç defa tekrar ettim sonra da not defterime 5 2 0 yazdım
Ayy bilmiyorum bize ne diyebilirsiniz ama çok şaşırdım
Böyle şeylere çok inanırım ilk defa da bu topikte okudum o yüzden size yazmak istedim ❤❤
SÜper :KK9:

Yukarı Alt