• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Mikan

Su-3 / Spor-5 / Kitap-4 / Oyun-3
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2018
2.857
4.541
Telefon kullanımını sınırlandırmak adına kendime yeni bir kural koydum.
Artık sadece büyük oğlum uyuduğunda veya evde değilken bakacağım. Bugün uygulamaya başladım, bakalım alışkanlık haline getirebilirim umarım..

Mikan

Su-3 / Spor-5 / Kitap-4 / Oyun-3
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2018
2.857
4.541
Minimal yaşama yeni başlamaya çalışan biri olarak öncelikle kütüphanemi temizledim. Okumayacağım kitapları yakındaki bir okula verdim. Mutfaktaki tabak bardak vb. Eşya sayısını dörde indirdim çünkü tek yaşıyorum. Fazlalıkları koli yaptım ama ne yapacağımı bilmiyorum. Erzak konusunda ucuz buldukça alıyorum ama stokçu değilim. Ama bu minimal yaşamın en zoru şuan kıyafet ayakkabı ve çantaları ayıklamak🙈 çok seviyorum hepsini, zaafım var😊
Geçen yaz kıyafetlerimi pat pat hiç acımadan attım. Bu yaz bi baktım giyecek bir şeyim kalmamış 🙈

Psidan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2015
832
1.950
Kabak ve patlıcanı Nasıl koydunuz
İyi yolculuklar iyi tatiller :KK36:
Çok teşekkür ederim 😘 geldik bile anneme sürpriz yaptık ablamın geleceğinden haberi yoktu çok mutlu oldu, herkese sevdikleriyle iyi bayramlar şimdiden 😘
Çiğden doğrayıp poşetledim, türlü, kızartma yaparım diye düşündüm çözdürmeden kullanınca kötü olmuyor biberi ve domatesi de aynı koyuyorum
En kötü beğenmezsem bir daha yapmam kabak patlıcan dedim dolapta kalsa da bozulacaktı çünkü değerlendirmiş oldum

Mia-

Anka ****
Pro Üye
23 Eylül 2013
14.339
24.303
Selam kızlar
Evde hala işler bitmedi
Kışlık hazırlığı dün akşam biraz yaptım kalanı sabah bitirdim
Markete gittim
Banyo wc yıkandı yatak odası tamam salon temiz
Son mutfak oturma odası kaldı
Telefondan etiket alıntı yapamıyorum inş perşembe bol bol yazacağım buraya

Anka

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Pro Üye
25 Ekim 2008
44.375
82.822
Hepinize merhaba ben sessizde bu topiği takip edenlerdim şu an hala heyecanliyim karışık yazarsam kusura bakmayın
Sabah yine herzaman ki gibi sizin yazdıklarınızı okudum şu şifalı sayılar dikkatimi çekti inandım da eğer batıl birşeyse diye de korktum ama sanırım gerçek oldu
1 saat önce markete gittim daha eve geleli 10 dk oldi bir de ne göreyim kapının önüne bir posta atmışlar heyecanla baktım
Zerre kadar umudum olmayan bu yüzden de beklemeyi bıraktığım posta gelmiş bu benim için büyük bir adım eğer çalışıp devam ettirirsek hiç ummadigim bir para kapısı olacak halâ çok şaşkınım
Sabah sizin dediklerinizi okuduktan sonra birkaç defa tekrar ettim sonra da not defterime 5 2 0 yazdım
Ayy bilmiyorum bize ne diyebilirsiniz ama çok şaşırdım
Böyle şeylere çok inanırım ilk defa da bu topikte okudum o yüzden size yazmak istedim ❤❤
SÜper :KK9:

CKbeautyandsheer

Guru
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2009
6.340
8.419
Cuma akşamı ve arife günü yaptıklarım.

Yatak Odası
-gardrop üstü şifonyer arkası dahil her yer süpürüldü silindi.
-nevresim değiştirildi.
-camı silindi.
-perdesi yıkandı.
-balkonu süpürüldü + silindi.

Banyo
-klozet+duşakabin+lavabo+yerler çamaşır suyuyla ovuldu.
-dolap içi+üstü silindi.
-aynası silindi.
-birkaç makine çamaşır yıkandı.
-kuru olanlar katlandı yerleştirildi.

Küçük WC
-yerler+duvarlar çamaşır suyuyla yıkandı.
-dolap içi temizdi. Üstü ve aynası silindi.

Kiler
-atılacaklar atıldı. içi düzenlendi.
-süpürüldü + silindi.

Mutfak
-perdesi yıkandı. (camı silinmişti)
-dolap kapakları yağçöz'le dıştan silindi.
-tezgah üstü boşaltıldı. masa +ocak + tezgah silindi.
-yerler silindi.

Hol+Koridor
-silindi.

*** Başka hatırlamadığım işler de olabilir. :KK51:

Yukarı Alt