Salty

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2017
1.377
1.972
Minimal yaşamdan önce...

Çok karmaşık bir hayatım vardı.
Dolapların içi tıklım tıklım dolu
etrafta eşya üzerinde dekor ürünleri sığmaya çalışırken ek aldığım saklama çözümleri
nereye dönsem eşya eşya eşya
buna rağmen yetmiyor eve her ay eşya giriyordu.
kıyafet aldığımda 1-2 ay sonra sıkılıyordum genelde hep aynı şeyler giyiyordum.
arka taraftaki kıyafetlere ulaşmak ayrı problemdi zaten
kıyafetlerin çokluğundan düzensiz bir yıkama alışkanlığım oluşmuştu.
sepetler dolusu yıkanacak birikiyordu. Bu konuda en çok eşim mağdur kalıyordu :)
banyomda kocaman 4 lü raf içerisinde kullanmadığım ama aldığım bakım ürünleri doluydu.
daha 3-4 yıl kullanmaya sıra gelmeyen havlular doluydu
baza altı tıklım tıklım
asla kullanmayacağımı bildiğim yün yorganlar
okumayacağımı bildiğim dergiler
atmadığımız faturalar
yazmayan kalemler
mutfakta ek bir dolap daha alıp içine sığmaya çalıştığım günler
çoğu karmaşıklığı görmezden geldikçe büyüyen kaos
evden işten çocuktan vakit bulamadığım zavallı kendim.

zaman zaman eşya elemesi yapıyordum ama evdeki karmaşa o kadar çoktu ki
boş kalan yerler anında doluyordu sanki hiç eleme yapılmamış gibi
yada kendimi kandırdığım dönemler.

evimizi ilk aldığımızda kocaman bir ev gibiydi
taşındığımızda 3 kişilik çekirdek ailemize 150 m2 eve sığamamıştık
bir odamız boştu sözde tabi depo gibi ne varsa oraya koymuştuk

Sadece eşyadan ibaret değildi yaşamımız
Sosyal çevre ve mesafeler
her yere geç kalma ve yaşadığım yaşattığım stresler
Sağlıksız beslenme
Bakımsızlık aynalara küsme
iş yerindeki stres
maddi yetersizlik (gerçi hala yetmiyor)
kızıma yetememe hissiyle çok bunalmıştım.

Tabi ki minimal yaşamla tanışana kadar :)
Harika ♥

Salty

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2017
1.377
1.972
Minimal yaşamdan önce...

Çok karmaşık bir hayatım vardı.
Dolapların içi tıklım tıklım dolu
etrafta eşya üzerinde dekor ürünleri sığmaya çalışırken ek aldığım saklama çözümleri
nereye dönsem eşya eşya eşya
buna rağmen yetmiyor eve her ay eşya giriyordu.
kıyafet aldığımda 1-2 ay sonra sıkılıyordum genelde hep aynı şeyler giyiyordum.
arka taraftaki kıyafetlere ulaşmak ayrı problemdi zaten
kıyafetlerin çokluğundan düzensiz bir yıkama alışkanlığım oluşmuştu.
sepetler dolusu yıkanacak birikiyordu. Bu konuda en çok eşim mağdur kalıyordu :)
banyomda kocaman 4 lü raf içerisinde kullanmadığım ama aldığım bakım ürünleri doluydu.
daha 3-4 yıl kullanmaya sıra gelmeyen havlular doluydu
baza altı tıklım tıklım
asla kullanmayacağımı bildiğim yün yorganlar
okumayacağımı bildiğim dergiler
atmadığımız faturalar
yazmayan kalemler
mutfakta ek bir dolap daha alıp içine sığmaya çalıştığım günler
çoğu karmaşıklığı görmezden geldikçe büyüyen kaos
evden işten çocuktan vakit bulamadığım zavallı kendim.

zaman zaman eşya elemesi yapıyordum ama evdeki karmaşa o kadar çoktu ki
boş kalan yerler anında doluyordu sanki hiç eleme yapılmamış gibi
yada kendimi kandırdığım dönemler.

evimizi ilk aldığımızda kocaman bir ev gibiydi
taşındığımızda 3 kişilik çekirdek ailemize 150 m2 eve sığamamıştık
bir odamız boştu sözde tabi depo gibi ne varsa oraya koymuştuk

Sadece eşyadan ibaret değildi yaşamımız
Sosyal çevre ve mesafeler
her yere geç kalma ve yaşadığım yaşattığım stresler
Sağlıksız beslenme
Bakımsızlık aynalara küsme
iş yerindeki stres
maddi yetersizlik (gerçi hala yetmiyor)
kızıma yetememe hissiyle çok bunalmıştım.

Tabi ki minimal yaşamla tanışana kadar :)
Mia sen de sadeleşme aşamalarını yazar msn? Neler yaptınız bu süreçte bi kaç madde şeklinde diğer arkadaşlar da yazabilir mi benim gibi süreci henüz yürütmeye çalışanlara fikir olur♥

Psidan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2015
812
1.871
Kızlar benim minik şansıyla geliyor, eşim 1,5 yıldır yakın bir şehre atama istiyordu, istediği şehre atandı 🙈
Hangi ilçe olacak belli değil ama 3-4 aya taşınacağız görünen, benim bu süreçte iyice evi kontrol edip fazladan hiçbir şeyi götürmemem lazım, baya iş çıktı anlayacağınız ama sadeleşme adına fırsat olarak görüyorum bu atama işini :KK36:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-02-2020

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 12 gün kaldı.

Önümüzdeki bir kaç gün içinde bebeğinizin akciğerleri, hava keseciklerinin üretimini artıracak. Bebeğinizin tam olarak geliştiği bu günlerde, rahminiz oldukça kaslı ve ağırlığı yaklaşık 1,134 gr. Bebeğinizn derisi artık tamamen pembe ve daha yumuşak hatlı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Salty

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2017
1.377
1.972
Kızlar benim minik şansıyla geliyor, eşim 1,5 yıldır yakın bir şehre atama istiyordu, istediği şehre atandı 🙈
Hangi ilçe olacak belli değil ama 3-4 aya taşınacağız görünen, benim bu süreçte iyice evi kontrol edip fazladan hiçbir şeyi götürmemem lazım, baya iş çıktı anlayacağınız ama sadeleşme adına fırsat olarak görüyorum bu atama işini :KK36:
Hayırlı uğurlu olsun yeni yeriniz :) darısı benim gibi tayin isteyenlere, bence de çok iyi bi fırsat herşey elden geçer yeni eve gereksiz hiç bişey taşımayın, eşim bugun bana minimalizm diye beni de evden yollamayacaksn dimi dedi. 😂
O kadar şey ayıkladım ki çok mutluyum :21:

Mikan

Less is more
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2018
2.772
4.283
Hayırlı olsun 😊 nereden nereye taşınıyorsunuz?

Psidan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2015
812
1.871
Hayırlı olsun 😊 nereden nereye taşınıyorsunuz?
Denizliden Antalyaya görünüyor şuanda, tamamen bir değişiklik olacak kurumu değişiyor kpss ile 🥰

Önümüzdeki bir kaç gün içinde bebeğinizin akciğerleri, hava keseciklerinin üretimini artıracak. Bebeğinizin tam olarak geliştiği bu günlerde, rahminiz oldukça kaslı ve ağırlığı yaklaşık 1,134 gr. Bebeğinizn derisi artık tamamen pembe ve daha yumuşak hatlı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Psidan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2015
812
1.871

Psidan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2015
812
1.871
Annemle dün biraz bebişin eksiklerini aldık, baya dolaştık yorulduk
Bugün ev işi yapalım dedik, gözümden kaçan kocaman bir koliyi indirdik dolaptan, üniversiteden kalma fotokopi kitaplarım, ders notlarımmış hepsi atıldı :halay: 5 poşet çöp oldu, modem kutusu ve bilgisayar kutusu duruyormuş, içindeki belgeleri alıp onları da attım, süper oldu

Dolapta baya boş koli var, artık onları da taşınırken kullanırız diye atmıyorum, fazlalık bir şey kalmadı gibi o odada

Eşim şehir dışında, o gelince haftaiçi onun kıyafetlerini ayıklatacağım, biraz hafifler dolabımız

Bu arada 2 tane çadır için uyku tulumumuz vardı dolapta bekliyordu hiç kullanılmadı, onları sattım, bebişe tulum aldım bol bol 😂hem evden gitti hem paraya çevrildi :KK49:

wendy

Guru
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2012
10.973
28.415
Gözün aydın canım çok sevindim.

Yukarı Alt