Mirena spiral ve bitmeyen kanamalar hakkında bilgi lütfen!!

rozbin

Diren
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2011
294
295
Acikcasi gozum korktu ,tümör sahibiyim ..tumorde tam rahmin catisinda ve rahim disina cikmak uzere bi kismi.. dr genel anestezi altinda yumurtalik kanser tumorunu histerektomi ile cikartmaya caliscak ve tekrarlamamasi icin mirena takilcak.. mirena icin heyet raporu cikartti,ve aldikta.. eger kanama durmazsa ikinci tek yol sezeryan gibi acik ameliyatla artik kanserli hucre nereye bulastiysa alicam dedi 😞
Mirena bu kadar kotu mu yaa,ciddi moralim bozuldu.. saglam kisilere boyle kanama,agri yapiyosa beni ne yapar kimbilir 😖😥😒
Çok geçmiş olsun. Kaç yaşındasınız acaba? Herkesteki yan etkileri farklı oluyor. Meme ağrısı beni korkutuyor bazen acaba bişey mi var diyorum mememde. Ama daha 1 sene olmadı, mamografi çektirmiştim. Ultrasonla baktıklarında da yoğun içerikli kist var demişlerdi. Seneye görüşürüz demişti doktor. Mirena kötü mü iyi mi ben de anlamadım.

Cansutsn45

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2019
9
1
21
Bende taktıracaktım kanamam çok olduğundan Dr önermişti korkudan bi türlü cesaret edememiştim şu yorumlardan sonra asla taktırmam 😁🙈

Delft

Popüler Üye
Pro Üye
28 Ekim 2013
811
405
Çok geçmiş olsun. Kaç yaşındasınız acaba? Herkesteki yan etkileri farklı oluyor. Meme ağrısı beni korkutuyor bazen acaba bişey mi var diyorum mememde. Ama daha 1 sene olmadı, mamografi çektirmiştim. Ultrasonla baktıklarında da yoğun içerikli kist var demişlerdi. Seneye görüşürüz demişti doktor. Mirena kötü mü iyi mi ben de anlamadım.
Tesekkur ederim.35 yasindayim (2 ay sonra 35 olcam aslinda),, acikcasi bu tumorun stresi,gelecek hakkindaki karamsar belirsizlik beynen yaslandiriyo zaten..2 cocuk annesiyim(2 ve 5 yas)..daha cok cocuklarimin eger isler ters giderse bensiz olan geleceklerinden endiseliyim bu durum beni daha cok yoruyor bu dusunceler..
Mirena benim.icin insallah hayirli olur
Sizde icinizi ferah tutun,zararli olsaydi kistler size soylerlerdi zaten.. olumlamalar yapin ,kisisel gelisim formunda var..mesela ben bu halimle iki cocugumu alip nerelere gezmeye gidiyom : ) saglikli insanlar usenip gitmezken ... olumlama cok fark ettiriyo

rozbin

Diren
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2011
294
295
Tesekkur ederim.35 yasindayim (2 ay sonra 35 olcam aslinda),, acikcasi bu tumorun stresi,gelecek hakkindaki karamsar belirsizlik beynen yaslandiriyo zaten..2 cocuk annesiyim(2 ve 5 yas)..daha cok cocuklarimin eger isler ters giderse bensiz olan geleceklerinden endiseliyim bu durum beni daha cok yoruyor bu dusunceler..
Mirena benim.icin insallah hayirli olur
Sizde icinizi ferah tutun,zararli olsaydi kistler size soylerlerdi zaten.. olumlamalar yapin ,kisisel gelisim formunda var..mesela ben bu halimle iki cocugumu alip nerelere gezmeye gidiyom : ) saglikli insanlar usenip gitmezken ... olumlama cok fark ettiriyo
Daha çok gençsiniz ve çocuklarınız küçücük. Umarım uzun yıllar çocuklarınızla olursunuz. Ben de aralık ta 40 oluyorum. 7 buçuk yaşında oğlum var. Kardeş nasip olmadı. Tek kaldığı için çok üzülüyorum. Olmadı. Anne ben sensiz yaşayamam, sen olmasan ben ne yapardım deyip duruyor. İnsan gerçekten çok korkuyor geleceği için.

Mirena inşallah sizi kötü hastalıklardan korur. Yıllarca çocuklarımızla kalırız umarım.

Delft

Popüler Üye
Pro Üye
28 Ekim 2013
811
405
Daha çok gençsiniz ve çocuklarınız küçücük. Umarım uzun yıllar çocuklarınızla olursunuz. Ben de aralık ta 40 oluyorum. 7 buçuk yaşında oğlum var. Kardeş nasip olmadı. Tek kaldığı için çok üzülüyorum. Olmadı. Anne ben sensiz yaşayamam, sen olmasan ben ne yapardım deyip duruyor. İnsan gerçekten çok korkuyor geleceği için.

Mirena inşallah sizi kötü hastalıklardan korur. Yıllarca çocuklarımızla kalırız umarım.
Cok tsk ederim ,evet normalse menopoz sonrasina denk geliyormus,yumurtaliklari baglatmak riski indiyomus.. oglumda sezeryan oldugumda dr baglatalim dedi esim razi gelmedi ,dr 3.cok riskli (hamileliklerim asiri zor geciyorda) anne hayatini kaybedecek desede baglattiramadi ,cocuk istemiyoruz zaten baska korunma yontemlerinede yanasmadi ben korunurum dedi.. neyse boyle iste hayat hep bi mucadele .

İkinci kardes icinde vazgecmeyin gorumcemin kizi 12 yasinda suan 8.tup bebek sonucu 6.ayakadar geldi hamileligi insallah doguracak.. onun yasida 42 ,Allahtan umit kesilmez vazgecmeyin derim..

rozbin

Diren
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2011
294
295
slm kızlar o hormonlu spiral olarak geçiyor normal spıralden farklı size hergun bellı bır mıktar hormon salgılayacak belkı 5 6 ay lekelenmelerınız olacak ayrıca 5.6 ay sonra ya hıç adet görmeyeceksınız yada cok az süren kanmalarınız olacak doktorunuz bunun hakında bılgılendırme yapmış omalıydı
Evet bana da 6 ay kadar devam eder dedi ara kanamalar. Ama benim aralık ayında 1 sene olacak hala ara kanamalar devam ediyor. Hem de 3-4 hafta boyunca. Eşimle ilişkimiz bozuldu resmen. Çıkartıp eski günlere de dönmekten korkuyorum. Kanamam başlıyor bitmiyor. Of ne yapacağımı şaşırdım.

Yukarı Alt