Miyom

Tugbis55

Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2019
191
45
Merhaba arkadaslar hayirli ramazanlar...rahimde miyomu olan varmi ameliyat olan vede miyom durdukca kansere donusturuyor mu...rabbim herkese sifa versin

dgdln

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2019
6.609
10.196
Merhaba arkadaslar hayirli ramazanlar...rahimde miyomu olan varmi ameliyat olan vede miyom durdukca kansere donusturuyor mu...rabbim herkese sifa versin
Merhaba öncelikle geçmiş olsun . Miyom herkesde aynı yerde oluşan tüm süreci aynı olan bir yapı değil .herkesde çok farklı ilerliyor . Ben hamileyim şuan ve gebelikte oluştu.
Herkese dejenerasyon olacak diye birşey yok ve dejenerasyonun da farklılıkları var iki üç çeşit dejenerasyon var .çok çok küçük bir kısmı agresif gelişiyor ve kansere dönüşüyor. Miyomun rahim içindeki yeri önemli ve bu bir süreç dr lar önce takip ediyor büyümesi nasıl dejenere oluyor mu yapı değiştiriyor mu vs vs . Bu takipler sonucu eğer büyüme agresifse dr lar kansere dönüşmeden operasyon kararı alıyor. O yüzden takip önemli

Tugbis55

Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2019
191
45
Tesekkur ederim bilgileri icin..bende submukoz miyom cikti 3 2 3 cm.kadar ...doktor acik.ameliyat dedi..ben ilk kez olacagim icin korkttum..acilde degil.dedi..doktorlara soruyorum...simdi bi doktor var kapali yapiyo onu bekliyorum canim...kotulesirim diye korkuyorum..insallah kurtulurum coluk.cocuga karisirim

dgdln

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2019
6.609
10.196
Tesekkur ederim bilgileri icin..bende submukoz miyom cikti 3 2 3 cm.kadar ...doktor acik.ameliyat dedi..ben ilk kez olacagim icin korkttum..acilde degil.dedi..doktorlara soruyorum...simdi bi doktor var kapali yapiyo onu bekliyorum canim...kotulesirim diye korkuyorum..insallah kurtulurum coluk.cocuga karisirim
Tedirgin olmayın ben başıma gelince çok korktum çünkü hamileyim bebeğime zarar verir diye korktum. Süreç ilerledikçe araştırdıkça içim biraz daha rahatladı. Bi kaç dr a görünün açık kapalı konusunda fikir alın benim miyomum 8 cm o yüzden hamilelik sonrası kaybolmazsa ya da kuculmezse acik olmayı planlıyorum. Çünkü 8 cm ve üstü kapalı yapılamıyormuş.

Tugbis55

Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2019
191
45
Gittikce buyuyor nasil bir sey mis bu miyom hic bilmezdim basima gelene kadar..insallah kotu seyler olmaz😒.evet sordum sorusturdum..bi doktor var o da izinde bu ay ..adet zamanimda mav ediyo beni...artik acik mi kapali mi insallah sorunszuca kurtulurum canim...sizde saglicakla bebeginizi kucaginiza alirsiniz🌸

dgdln

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2019
6.609
10.196
Gittikce buyuyor nasil bir sey mis bu miyom hic bilmezdim basima gelene kadar..insallah kotu seyler olmaz😒.evet sordum sorusturdum..bi doktor var o da izinde bu ay ..adet zamanimda mav ediyo beni...artik acik mi kapali mi insallah sorunszuca kurtulurum canim...sizde saglicakla bebeginizi kucaginiza alirsiniz🌸
Amin iyi dilekleriniz için teşekkür ederim
Bilmukabele 🙏🏻

KaSe18

🌙 Elhamdülillah ❤
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2018
2.969
2.082
Çok geçmiş olsun, miyom ablam da var 7cm.
Bir doktor ister açık ister kapalı dedi, başka bir doktor evli değilsin açık olmanı öneririm kapalı ameliyatta yumurtalıklara zarar gelme durumu olabilir dedi.
Cok araştırdı ameliyat için tam gününü aldı derken hacamat ve sülük tedavisinin iyi geldiğini duydu bir kaç kişiden.
Ameliyatı erteleyip denemek istiyorum ameliyat korkutuyor dedi.

Hacamat oldu 2.sülük seansını da gerçekleştirdi ramazandan sonra tekrar devam edecek umarım şifa olur. Kendisine etkileri gerçekten etkiliyor miyomun.
Rabbim tüm hastalara şifalar versin inşallah tez vakitte.

zilver

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2016
162
62
Merhaba, benimde 3×3cm submukoz miyomum vardi, hamile kaldim ve plasenta miyomun uzerine yapisikti, doguma girdigimde 9 cm olmustu. Dogumdan 7 ay sonra miyom kurtajla alindi !! Ne acik ne kapali ameliyat degil! Bence doktora iyice sor, submukozda vajinadan girip alabilirler bende yaptiklari gibi. Allah sifa versin, hayirli ramazanlar dilerim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-03-2020

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 44 gün kaldı.

Önümüzdeki hafta ve sonrasında doğum beklentisi sebebiyle kan hacminiz artacaktır. Kan hacminizdeki artış ağırlığınıza yaklaşık 900- 1800 gr. ekleyecektir. Vajinal (normal) veya Sezaryan doğum, hangisi olursa olsun, C Vitamini, demir, çinko ve enerji, doğum sonrasında iyileşmenize yardımcı olacaktır. Kat kat giymeniz sizi normalde olduğundan daha sıcak hissettirir. Üçüncü trimesterda cinsel isteğinizde azalma olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Tugbis55

Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2019
191
45
Merhaba cok gecmis olsun..miyomla birlikte hamile kalmissiniz dogum sureciniz nasildi peki...submukoz miyom dusuk.yapiyor dedi doktor...bi kac doktora gorundum hep.acik ameliyatta olmak istemiyorum..kapali yapan doktor var o da izinde onu bekliylrum..bakalim o ne diyecek.belkide sizin gibi de olabilirim..cok dert ediyorum ne olup ne bitecek diye...com tesekkur ederim.ancak inn sifa versin rabbim.tum cumlemize insallah

zilver

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2016
162
62
Merhaba cok gecmis olsun..miyomla birlikte hamile kalmissiniz dogum sureciniz nasildi peki...submukoz miyom dusuk.yapiyor dedi doktor...bi kac doktora gorundum hep.acik ameliyatta olmak istemiyorum..kapali yapan doktor var o da izinde onu bekliylrum..bakalim o ne diyecek.belkide sizin gibi de olabilirim..cok dert ediyorum ne olup ne bitecek diye...com tesekkur ederim.ancak inn sifa versin rabbim.tum cumlemize insallah
Ben cok sukur dusuk yapmadim, submukoz miyomla hamile kaldim ve dogum yaptigimda 9 cm olmustu ama doktor dogumdan sonra kuculur aliriz dedi. Hamileligim gayet rahat gecti ama cok fazla hareket edemedim korktugum icin. Dogumdan 7 ay sonra kurtajla alindi miyom cunku kireclenmis dedi doktor ve 4 cmdan artik dahada kuculmez dedi, cok sukur atlattim darisi sizin basiniza

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-03-2020

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 44 gün kaldı.

Önümüzdeki hafta ve sonrasında doğum beklentisi sebebiyle kan hacminiz artacaktır. Kan hacminizdeki artış ağırlığınıza yaklaşık 900- 1800 gr. ekleyecektir. Vajinal (normal) veya Sezaryan doğum, hangisi olursa olsun, C Vitamini, demir, çinko ve enerji, doğum sonrasında iyileşmenize yardımcı olacaktır. Kat kat giymeniz sizi normalde olduğundan daha sıcak hissettirir. Üçüncü trimesterda cinsel isteğinizde azalma olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yukarı Alt