Modern Gelin Yıldırım Mayruk Özel Röportajı

1BukeT

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
21 Eylül 2006
Mesajlar
1.454
Emoji Skoru
22
ModernGelin : Yıldırım Bey ne kadar zamandır moda tasarımı ile uğraşıyorsunuz?
Yıldırım Mayruk : Yaklaşık 35 yıldır bu işle uğraşmaktayım.

ModernGelin : Sizin yarattığınız şahane gelinlikleri gerek ünlülerin düğünlerinden, gerekse çevremizden çok iyi biliyoruz; gelinlik yaratırken nelere dikkat ediyorsunuz?
Yıldırım Mayruk : Gelinlik bence bir kadının hayattaki en önemli elbisesidir. Tasarımda her zaman iyi malzeme ile başlamak gerekir. Biz dünyanın lider, en iyi ve en tanınan malzemesi ile çalışıyoruz. Ancak malzemeyi doğru kullanmak, vücudun nerelerinin reforme edilebileceğini saptamak, ve zaman, zemin ve mekana uygunlukta bir o kadar önemlidir.

ModernGelin : Size gelen gelin adaylarını siz mi yönlendiriyorsunuz, yoksa tamamen onların hayalindeki gelinliği mi yaratıyorsunuz?
Yıldırım Mayruk : Gelinleri yönlendirmek tabii ki önemli, ancak hepsinin farklı hayalleri var. Bazen son derece sade bir gelinlik için gelen müşterimiz, ayakkabılarım da işlensin diyerek gidebiliyor.

ModernGelin : 2005 yılı için Yıldırım Mayruk' un tasarımları nasıl olacak?
Yıldırım Mayruk : 2005 yılında kadınlar daha alımlı, daha özgür ve daha gösterişli olacak.

ModernGelin : Gelinlik hazırlama süreçleri nelerdir?
Yıldırım Mayruk : Gelinlik önce mulaj provası ile başlanan bir süreç, sonra iç konstürüksiyonu üzerinde çalışılıp nihayet tamamlanan bir yapıdır. En son ise bu yapı saç, makyaj, gelin başı ve buketiyle süsleniyor. Ancak hepsini aynı anda düşünerek başlamanız gerekir.

ModernGelin : Bayan vücudunu iyi tanıyan birisiniz, uzun, kısa, şişman ve zayıf gelin adaylarına tavsiyeleriniz nelerdir?
Yıldırım Mayruk : Her vücudun farklı bir yapısı var, ve bu göreceli bir kavram. Saç boyu, rengi, kilo, boy her şey bir etki…

ModernGelin : Gelinlikle birlikte takı ne ölçüde kullanılmalı?
Yıldırım Mayruk : Gelinlikte mümkün olduğunca az ve sade takı tercih edilmelidir. Fazla mücevher gençliği gölgeleyebiliyor.

ModernGelin : Gelin aksesuarları konusunda neler düşünüyorsunuz?
Yıldırım Mayruk : Aksesuarlarda ise fazla abartıdan kaçınılmalıdır. Bu doğru oranla, güzel ,dar ve uzun bir elbisede büyükçe bir baş hoş durabilir, ama kabarık etekli büyük bir gelinlikte hem çiçek hem baş kocamansa oranlar kalınlaşır ve hoş olmayan bir görüntü oluşur.

ModernGelin : Gelin başı konusunda tavsiyeleriniz var mı?
Yıldırım Mayruk : Gelin başı benim için mümkün olduğunca naturel olmalıdır. Gereksiz yapay bukleler, lüzumsuz pırıltılı spreyler, ya da abartılı dağınıklık benim stilimin çok dışındadır.


Sevgili Yıldırım Mayruk'a fikirlerini bizimle paylaştığı için teşekkür ediyoruz.
 
Yukarı Alt