Mol Gebelik Yaşamış Olan yada Yaşayanlar 2011

Nisanise

Rabbim Ol derse olur hayırlısı olur hem de ☺️
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2016
611
294
Merhaba,
Umarım sen de olumlu sonuçlar alırsın. Beta HCG yüksek sanırım 5. haftaya göre, ondan şüphelenmişlerdir ama parsiyel molde beta hcg artmayabiliyor. Mol gebeliğin çoğu belirtisi görülmüyor.
Fakat yine bu forumda, parsiyel mol yaşayan ikiz gebeliklerden birinin, bebeklerinden birini kucağına aldığını okumuştum. Beklemekte yarar var, şu an çok küçük zaten. Bana gittiğim doktorların ikisi şu an beklemenin sana bir zararı yok demişti. Ayrıca kesemin bozuk olmasına, ne keseler gördük, sonradan düzeliyor, kesenin şekli çok önemli değil dediler. Ben kalp atışı duymaya gittiğimde mol tanısı koydular. Benim değerlerim hiç yükselmedi, hep haftasında gitti. Ultrason görüntüsünden yola çıkarak konuştular. Fakat sonra Zeynep Kamil'de, rahim şeklimden ya da rahim kasılmasından öyle bir sonuca varmış olabilecekleri söylendi. Perinatolojiye mi görünüyorsun, normal kadın doğum mu? Binde bir görülen bir hastalık olduğu için bazı doktorların bu konuyla ilgili pratikte çok deneyimi olmuyor, benimkiler de öyleydi sanırım.
Güzel haberlerini bekliyorum, olmazsa da üzülme. Çaresi olmayan bir şey değil, bir kez hamile kaldım, yine kalırım dedim ben hep. Allah kolaylık ve şifa versin.
Sağol canım inşallah benim bebeklerimden de biri tutunur. Ben 5+4 günlüğüm beta aslında normal ama hızlı artış olması ve tahimde birden cok üzün gibi şeyleri görmeleri parsiyal mol tanısı koydurdu onlara. Araştırma hastanesinde perinayolojiye gittim kürtaj dedi aldırmadım . Kendi özel doktorum bekleyelim dedi ultrasona bakpta alamam dedi . Haftaya birinde kalp atısı duyulursa bekleceğim. Bide arastırma hastanesinde bebek doğsa bile saglıklı olmaz dediler benim kafamı kurcalayanda bu Rabbim bilir hiç bir test yapmadan ultrasona bakıpta nasıl böyle konusabiliyorlar anlamıyorm . Ama yine de cok korkuyorum bu sürecten özellkle kansere kadar gitmesi olayından :KK43:

virtue

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2012
802
631
Yıllar oldu bu k o nuya gırmeyelı.kusura bakmayon daha önceden yazmama gerekırdı.mol gebelık yasadıgımda harıl harıl burayı okur mutlu haber beklerdım.ben de 2015te mol gebelık gecırdım.beta hcg sıfırlandıkrwn 6 ay sonra hamıle kaldım 2016da bebegım dogdu.çok şükür sıkıntı olamdı.moralinizi bozmayın.zamana takılmayın arkadaşlar

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-05-2020

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 149 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde, verniks kazeoza oluşmaya başlar. Verniks kazeoza, bebeğinizin derisini kaplayan krem görnümlü bir maddedir. Verniks kazeoza bebeğin derisini, gelişmekte olan bezleri ve duyu hücrelerini korur. Verniks, ölü hücreler, bebeğin derisindeki yağ bezlerinden meydana gelen yağlar ve lanugodan (geçici tüyler) meydana gelir. Annelerde lökore olarak bilinen bir beyaz akıntı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

virtue

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2012
802
631

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-05-2020

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 149 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde, verniks kazeoza oluşmaya başlar. Verniks kazeoza, bebeğinizin derisini kaplayan krem görnümlü bir maddedir. Verniks kazeoza bebeğin derisini, gelişmekte olan bezleri ve duyu hücrelerini korur. Verniks, ölü hücreler, bebeğin derisindeki yağ bezlerinden meydana gelen yağlar ve lanugodan (geçici tüyler) meydana gelir. Annelerde lökore olarak bilinen bir beyaz akıntı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

dbediz

Guru
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2008
173
30
Kizlar merhaba herkese benim de girmeyeli uzun zaman oldu.ben de 2011 de 26+3 te parsiyel mol olan gebeligim erken dogumla sonuclanmisti.sonra bebegimi kaybettim.aradan 1,5 yil sonra hamile kaldim ve ilkinde yasadigim sïkintilarin hicbiri cok sukur olmadi.40 ta dogum yaptim.5 yasinda kizim.hepsi basimiza gelcekse oluyor.yasadiysaniz üzülmeyin yipratmayin kendinizi Allah saglikli evlatlar versin hepinize

Sibel7113

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2019
4
1
Kizlar merhaba herkese benim de girmeyeli uzun zaman oldu.ben de 2011 de 26+3 te parsiyel mol olan gebeligim erken dogumla sonuclanmisti.sonra bebegimi kaybettim.aradan 1,5 yil sonra hamile kaldim ve ilkinde yasadigim sïkintilarin hicbiri cok sukur olmadi.40 ta dogum yaptim.5 yasinda kizim.hepsi basimiza gelcekse oluyor.yasadiysaniz üzülmeyin yipratmayin kendinizi Allah saglikli evlatlar versin hepinize
Normalde 3 aya kadar bebek yaşayabiliyor mol gebelikte senin ki nasıl o kadar zaman farkedilmemiş bende Mol gebelik geçirdim 7 haftalıkken Ocak ayında kaybettik şimdi tekrardan hamileyim 5 haftalık inşallah tekrar aynı şeyleri yaşamam 🙏

dbediz

Guru
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2008
173
30
Canim tani konmustu kismi mol diye,ancak gebelik devam ediyordu herseye ragmen.bebegim de haftasi ile uymlu olnuca kontrol altinda tutmuslardi ama erkn doguma enfel olamamistik.Her hamilelik farklidir.ilkinde yasadiklarin o gebelikte oldu ve bitti.Saglicakla alin insaallah bebeginizi kucaginiza

Sibel7113

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2019
4
1
Benimde kanamalarım başladı adet gibi iki gündür galiba bebeği kaybedicem çok üzgünüm iğne vurdular ilaç verdiler ama kanama ara ara devam ediyor

dream728

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2014
19
3
Arkadaşlar merhaba bende kürtaj oldum kürtajın patoloji raporunda mol teşhisi yoktu ama bir hafta sonra bir kitle oluştu o an beta hcg yapıldı (kürtajın 8. günü) değerim 2.900 çıktı 3 gün sonra gene aynı öıkınca doktorum molden şüphelendi almak istedi ama alamafı ancak parça alabildi kas yapıya yapışık yani invaziv mol mr çekildi orda göründü ama alınan parçada çıkmadı mol doktorum invaziv molün patolojide zor çıktığını söyledi. Önce vajinal ameliyat düşünüyordu fakat kitlenin etrafında kanama varmiş eğer ameliyat yaparken artarsa açık ameliyata dönmem ve rahmine müdahale etmem lazım o yüzden kemoterapi ilacına başlayacağım dedi şuan onu bekliyorum ve çok mutsuzum değerim parça alındıktan sonra 1700 e düşmüş. Başına böyle birşey geken var mı o ilaç beni çok korkutuyor. İnvaziv mol korkutuyor. Ben diğer organlarıma baktırmadım sizce gidip film çekyirmeli miyim?

deeploneliness

♥05.08.2017♥
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2011
5.203
8.757
Mol gebelik yaşamış arkadaşlarım hepinize geçmiş olsun, çok zor ve beklenmesi sabır edilmesi gereken süreçler. Benim cok beklediğim ilk bebegim 9 haftalıkken kalbi durdu patoloji raporunda persiyel mol gebelik olduğu ortaya çıktı. Genel anestezi ile kürtaj olmuştum. İki gün sonra kontrole gittigimde bu sefer direk kurtaja aldı doktor. Hayatında hiç doğum yapmamış bir kadının ust üste kürtaj olmasi beni çok yipratmisti. Sonrasi cok bebek istememe ragmen 6 ay bekleme sureci uzerine bir 5 ay daha hamile kalamamam cok zor gelmişti o zamanlar. Usg fotosuna bakıp bakıp ağlıyordum. Şimdi ise biri erkek biri kız 2 yas ara ile iki bebegim oldu. Allah o zamanların zorluğunu simdilerde mükâfatlandırdı. Bu zorlukları yasayan arkadaşlar ne kadar zor olsa da bu süreç bitecek ve muhtemelen diğer gebelikleriniz sağlıklı ilerleyecektir. Umudunuzu kaybetmeyin. Allah yardımcınız olsun

Yukarı Alt