Mol (Üzüm) Gebeliği

fundaozlem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
merhaba hülya bende bundan bir sene önce mol gebeliği geçirmiştim. doktorum ilk kez olduğu için herhangi bir tedaviye gerek olmadığını söylemişti. ve haklıymış çünkü şimdi yeniden 8 haftalık hamileyim. ve çok şükür Allah'a kalp atışlarını da duydum. darısı başına inşallah. hiç korkma. umarım en yakın zamanda iyi haberler alırız.

CeylinNaz

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
36
inş funda özlemcım allah bebişini sağlıkla kucağına almak nasip etsin cnm ayrıca çok sevindim hamile olmana banada umut oldu sağol

sevil yaxsxxixk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
bende geçen sene üzüm gebelik geçirdim betahcg yükseldiği için kemoterapi uygulandı şimdiiyiyim ama bebeğimin olmasını istiyorum olmuyor.eşimle en büyük hayalimin gerçekleşmesi için dua ediyorum

sevil yaxsxxixk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
mehaba funda özlem çok geçmiş olsun vede gözün aydın bende üzüm gebelik geçirdim ama şimdi bebeğim olmuyor

diantus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
sevil hanım bthc niz ne kadar sürede sıfırlandı... yada tekrarlanan ölçümlerde sabitmiydi. sıfırlandıktan sonra mı tekrar yükselidi. çok soru sordum :)

diantus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
Eğer mol gebelik teşhisi konmuş ise (Allah korusun) iyi bir dr a kürtaj olmanızı tavsiye ediyorum. Çünkü ben iki kez kürtaj olmak zorunda kaldım. birinci kürtaj öncesi dr.um mol tanısı koyamamıştı bu nedenle herhalde iyi temizleyemedi ve Bhcg m yeniden yükselmye başladı. Hacettepe de yeniden ameliyat oldum ve hormon oranım düşüşe geçti. umarın sıfırlar, işin özü iyi doktor ve iyi teşhis.

baby nurse

izmiri çok özlüyor....
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4
mol gebelik geçirdiyseniz 1 yıl hamile kalmamanızı şiddetle öneririm bu aradada yakın beta hcg takibi yapılmalı her tipi aynı değildir sizin hangi tip olduğunuzda önemli....beta hcg mutlaka sıfırlanana kadar kanda baktırın...tekrar geçmiş olsun...

suhenza

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Eğer mol gebelik teşhisi konmuş ise (Allah korusun) iyi bir dr a kürtaj olmanızı tavsiye ediyorum. Çünkü ben iki kez kürtaj olmak zorunda kaldım. birinci kürtaj öncesi dr.um mol tanısı koyamamıştı bu nedenle herhalde iyi temizleyemedi ve Bhcg m yeniden yükselmye başladı. Hacettepe de yeniden ameliyat oldum ve hormon oranım düşüşe geçti. umarın sıfırlar, işin özü iyi doktor ve iyi teşhis.

merhaba diantus, bebegimi 1.5 ay once kaybettim ve uzum gebeliginden dolayi oldugunu 2 gun once ogrendim patoloji sonuclarim geldi.ama ne yapmam gerektigini nasil bir surecten gececegimi bilmiyorum, ve cok uzgunum cunku bir yil ara vermem gerekiyor yeniden bebek sahibi olabilmek icin. bu konuda bana yazrdimci olursan cok sevinirim, simdiden cok tskr ederim yardimlarin icin

raebzeh

Elhamdülillah Ya Rabbi..
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
8
yaa kızlar bu üzüm gebeliği nasıl oluyo.2 ay önce adetime yakın koltuk kanepe falan kaldırdım temizlik yapmıştım.15-20 dk sonra belime bi sancı girdi tuvalete gittiğimde bi damla kanla birlikte birbirine yapışık 4-5 tane yuvarlak hemde sert bişey düştü.baya ağrılı adet oldum.dr umu aradım istersen kanda test yaptır dedi yaptırmadım..acaba benimkide ona benzer bişeymiydi..hala merak ediyorum o neydi diye..Rabbim hepinize acil şifalar versin..Hayırlısıyla tez zamanda sağlıklı sıhhatli bebişler nasip etsin..amiiinn..

diantus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3

merhaba diantus, bebegimi 1.5 ay once kaybettim ve uzum gebeliginden dolayi oldugunu 2 gun once ogrendim patoloji sonuclarim geldi.ama ne yapmam gerektigini nasil bir surecten gececegimi bilmiyorum, ve cok uzgunum cunku bir yil ara vermem gerekiyor yeniden bebek sahibi olabilmek icin. bu konuda bana yazrdimci olursan cok sevinirim, simdiden cok tskr ederim yardimlarin icin

Öncelikle geçmiş olsun. Mol gebelik çıkmış ise doktorunuzda belirtmiştir. önce sıfırlanıncaya kadar haftada bir BHCG testi yaptırmalısın ihmale gelmez. sıfırlandıktan sonrada 1 yıl boyunca takip edilmeli. çünkü sıfırlaması bittiği alamına gelmeyebiliyor. benim 2 ayı bulmuştu sıfırlaması. şimdi iyiyim. internetteki bilgilere takılıp dehşete düşme lütfen. önemli olan mol gebeliğin türü 4 çeşit biliyorsundur. parsiyal mol en basit olanı ama BHCG düşmez ise bir manası yok. doktorla irtibatını kesme ... görüşmek üzre..
...

Yukarı Alt