mehparek

Guru
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2007
46
21
Saç boyayan ve boyatanların son zamanlarda en çok duyduğu ürünlerden birisi mor şampuan yani silver şampuan..Peki nedir bu mor şampuan ve ne işe yarıyor...Nasıl kullanmak gerekiyor ?

Eki Görüntüle 1951405

Saçlarının küllü renk olmasını isteyenlerin bir zaman sonra en rahatsız oldukları nokta saçlarda ki dore yansımalar oluyor.Ya da oryalle açılmış saçlarda bir süre sonra turuncu yansımalar görülüyor.İşte bu noktada devreye mor şampuan giriyor.Kızıl ,dore yansımaları nötrlemek için kullanılıyor.Boya dışında tamamen beyazlamış saçlara gri yansımalar vermek için de kullanılıyor..

Şampuanın içeriğinde bulunan violet pigmentler ve karadut özü sayesinde turuncu ,kızıl yansımalar nötrleniyor.Nar özü ile boyanız daha iyi korunuyor ve daha parlak oluyor..

Renginin mor olması sizi korkutmasın elde ya da ciltte renk sabitlenmiyor.Yıkayınca akıyor mor boya..

*Her yıkamada değil de haftada 1 ya da 2 kere kullanmak gerekiyor. Şampuanı saçımızda köpürtüp 3-5 dakika bekletip sonra duruluyoruz.

*Saçlarınız sarısı koyuysa ona göre mor şampuanı saç kremiyle incelterek maviye yakın bir renk elde edip uygulayın. Bu sayede daha iyi nötrleme yaparsınız.

mehparek

Guru
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2007
46
21
Loreal Serie Expert Magnezium Silver dan süper netice aldım.Benim saçlarım beyaz ama 1,5 yıldır bu şampuanı kullanıyorum, saçlarım istediğim gri tonda şu an.Haftada 1 kez uygulama yeterli.500 mllik şişe 1,5 senedir hala bitmedi.

blge_03

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2016
663
439
elseve mor sampuan kullanan var mı? küllü sarı saclarımı gri yapmak istiyorum mor sampuanla ama henüz onu yapan mor sampuan markasını bulamadımm

debur1503

elysium
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2015
82
13
elseve mor şampuan da kullandım loreal prof magnezium silver da magnezium silver bir tık daha önde benim için platine kdr açık olan yerleri çok güzel nötrlüyordu

Krissi

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2016
2.783
1.943
ya ben bu mor şampuanı kafamda bekletmeye korkuyorum rengi kötü olur mu acaba diye?

Yukarı Alt