morfoloji sıfır olup sorun yok denmesi!!

handemui

Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2019
150
93
selam kızlar... moralim o kadar bozuk ki iyice paranoyak oldum. 5 kimyasal geçirdim. eşim sperm verdi morfoloji %0 bildiğin sıfır. hemen ürolojiye gittik doktor diğer değerler iyi önemseme dedi, kadın doğumcu diğer değerler gayet iyi m anlamıyorum. bilgisi olan nolur paylaşsın. doktor mu değişmeliyim. fikir lütfen..

Son düzenleme:

H M

Kulillah sümme zerhum🌿
ÜZGÜN
Pro Üye
22 Ağustos 2015
11.961
29.329
Morfolojiniz görunürde oyle olup aslinda öyle olmayabilir. Kimyasal kalmanda normal.
Benm gorumcem 2 3 kimyasal gecirdi eşinde hicbir genetik vs hicbirseyinde problem cikmadi. Bence de buna cok takilma şuan olucak gibime geldi. Simdi gorumcenin 2 cocuğu var.

H M

Kulillah sümme zerhum🌿
ÜZGÜN
Pro Üye
22 Ağustos 2015
11.961
29.329
Kac yillik evlisin? Biraz deneyin sonra bakarsiniz duruma. Bizimde bicok seyimiz normal morfolojimiz 1 kere 0 cikti sorasi hep yüzde 1 2 cikiyor. Ama ben normal kalamadim.

handemui

Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2019
150
93
Kac yillik evlisin? Biraz deneyin sonra bakarsiniz duruma. Bizimde bicok seyimiz normal morfolojimiz 1 kere 0 cikti sorasi hep yüzde 1 2 cikiyor. Ama ben normal kalamadim.
1 yıldır deniyoruz . 1 kimyasal gebelik yaşadım hatta 2. sperm testi verdik her şey iyi ama morfoloji 0.. anlamıyorum 2 doktor da sorun yok diyip eve gönderiyor. burda bambaşka şeyler yazıyor...

handemui

Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2019
150
93
Morfolojiniz görunürde oyle olup aslinda öyle olmayabilir. Kimyasal kalmanda normal.
Benm gorumcem 2 3 kimyasal gecirdi eşinde hicbir genetik vs hicbirseyinde problem cikmadi. Bence de buna cok takilma şuan olucak gibime geldi. Simdi gorumcenin 2 cocuğu var.
benim canımı bu morfoloji sıktı. araştırılmasına gerek görmeden yolladılar eve. ürolog da kadın doğumcu da... ama sanırım farklı bir ürologdan görüş alacağız..

H M

Kulillah sümme zerhum🌿
ÜZGÜN
Pro Üye
22 Ağustos 2015
11.961
29.329
1 yıldır deniyoruz . 1 kimyasal gebelik yaşadım hatta 2. sperm testi verdik her şey iyi ama morfoloji 0.. anlamıyorum 2 doktor da sorun yok diyip eve gönderiyor. burda bambaşka şeyler yazıyor...
Ya yaziyor ama genetiğede gitsen birsey cikmayabiliyor. Yine gidin tabi icinde kalmasin ama demek istedigim sonuc tedbirine gore ilerlemiyor cok kalan var sifirla. 1 le 2 ile. Nasip yani o an oyle denk gelmis ama surekli oyle olcak diye birsey yok. Yumurtayi döllemis sonucta. Ama ek biseyler kullanabilirsin icin rahat edicekse. Yani genetiğe gonderirsiniz en fazla test verirsiniz
Dedigim gibi gorumcem 3 4 kimyasal gecirdi esinde hicbisey cikmadi. Öyle denk gelmis. Kendisinde pihtilasma cikti ilk cocugunda kullandi. 2ncisinde hicbisey kullanmadan kaldi

eunja

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2012
717
1.219
%1 morfoloji ile 6 yıldır hiç normal yolla gebelik olmadı. 2 Tüp bebek denemem oldu. İkisinde de 2-3 embriyo oluştu. Bir tane blastım oldu o da beş haftalık dusukle sonuclandı. Bu kadar az embriyo cıkmasının nedeni olarak embriyologlar morfoloji cok kötü diyorlar. Ürologlara gidiyoruz biraz zaman alabilir ama dogal yolla da olur diyorlar.4 ve üzeri ise gebe kalınabilir kruger degerlerine gore

H M

Kulillah sümme zerhum🌿
ÜZGÜN
Pro Üye
22 Ağustos 2015
11.961
29.329
%1 morfoloji ile 6 yıldır hiç normal yolla gebelik olmadı. 2 Tüp bebek denemem oldu. İkisinde de 2-3 embriyo oluştu. Bir tane blastım oldu o da beş haftalık dusukle sonuclandı. Bu kadar az embriyo cıkmasının nedeni olarak embriyologlar morfoloji cok kötü diyorlar. Ürologlara gidiyoruz biraz zaman alabilir ama dogal yolla da olur diyorlar.
Bizim de tup bebek tedavisinde %- 1 di morfoloji. 26 yumurtam olgun toplandi 17 tanesi döllendi 10 blast oldu.yumurtayla da ilgili olabilir

handemui

Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2019
150
93
%1 morfoloji ile 6 yıldır hiç normal yolla gebelik olmadı. 2 Tüp bebek denemem oldu. İkisinde de 2-3 embriyo oluştu. Bir tane blastım oldu o da beş haftalık dusukle sonuclandı. Bu kadar az embriyo cıkmasının nedeni olarak embriyologlar morfoloji cok kötü diyorlar. Ürologlara gidiyoruz biraz zaman alabilir ama dogal yolla da olur diyorlar.4 ve üzeri ise gebe kalınabilir kruger degerlerine gore
gerçekten bu sinir bozuklığu değil de ne arkadaşım.. yüzde sıfır çıktı ya ve kadın doğumcum bile bir şey olmaz morfolojiden dedi. diğer değerler iyi dedi. sizin nasıldı sayıda falan sorun var mı?

H M

Kulillah sümme zerhum🌿
ÜZGÜN
Pro Üye
22 Ağustos 2015
11.961
29.329
Şimdi sizden milyon tane sperm aliniyor.
Ama hepsi incelenmiyorki öyle bi teknoloji yok henüz. Sadece 100 ya da 200 tanesi en fazla inceleniyor. Ya digerleri? Illaki saģlam olanlarda var.

eunja

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2012
717
1.219
gerçekten bu sinir bozuklığu değil de ne arkadaşım.. yüzde sıfır çıktı ya ve kadın doğumcum bile bir şey olmaz morfolojiden dedi. diğer değerler iyi dedi. sizin nasıldı sayıda falan sorun var mı?
20-30 arası degişiyor sayı hız da aynı sekilde bizi yakan morfoloji tüpte bile embriyo az cıkıyor hiç dondurulmusum olmadı
Sıfır morfoloji yle tüple hamile kalanları biliyorum ama

H M

Kulillah sümme zerhum🌿
ÜZGÜN
Pro Üye
22 Ağustos 2015
11.961
29.329
20-30 arası degişiyor sayı hız da aynı sekilde bizi yakan morfoloji tüpte bile embriyo az cıkıyor hiç dondurulmusum olmadı
Senin yumurtan ne kadardi.3.gune kac tanesi gidiyor.
Eger 3.gune de giden az ise yumurtadada sorun olabilir morfoloji tek etkrn degil.
Ikisi birlikte ilerler bunlsr

handemui

Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2019
150
93
bişzdeki total 50.000000 ileri hareketli 21.5000000 ileri hareketli %43 doktor buna morfoloji yüzde sıfı olduğu halde gayet iyi dedi. gerçekten güvenmiyorum doktora. yüzde yüzü bozuk spermle hiçbir ila. tedavi vermeden yallah eve diyor

H M

Kulillah sümme zerhum🌿
ÜZGÜN
Pro Üye
22 Ağustos 2015
11.961
29.329
doktor gerek görmüyor ki. kendi kendime çırpınıyorum morfolojiyi önemsemedi daha ne olsunn
:)) kadin doğmcular cok bisey anlamazlsr morfoloji ile ilgili.
Ben bi doktora gittim dediki bana bayan doktor "hayatim sende bisey yok morfolojiniz dusük baska tedaviler görün dedi.
Ama bazilarida anlamadi. Yani demem oki sen tüp bebek merkezine git testiniz ysptirin cokta stres yapma biz ne doktorlarla karsilastik. Biri olmassa digerine gidersin.
Ben 5 yillik evliyim. Bu sene tüp bebek ysptirdim embriyolarimizi dondurduk.
Ilk denemem olumsuz sagliksiz gebelik oldu.ama ikinciye umidim var insallah bakalim. Yani daha ilk seneden 1 yillik surectesin daha nelerle ugrascaksin ama insallah ugrasmassin.
Esin icin kür yapabilirsiniz. Size vitamin takviyesi filan verir ancak doktorlar. Bundada her doktor ayni dusunceyi tasimiyor birseyin genetigi degismez kanisindalar bazindoktorlar. Sen dene bisey kaybetmessin. Biz onc3 kurlrr denedik ama baktik morfoloji en fazla 2. Artk tüp yaptirdik bu sene.

handemui

Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2019
150
93
:)) kadin doğmcular cok bisey anlamazlsr morfoloji ile ilgili.
Ben bi doktora gittim dediki bana bayan doktor "hayatim sende bisey yok morfolojiniz dusük baska tedaviler görün dedi.
Ama bazilarida anlamadi. Yani demem oki sen tüp bebek merkezine git testiniz ysptirin cokta stres yapma biz ne doktorlarla karsilastik. Biri olmassa digerine gidersin.
Ben 5 yillik evliyim. Bu sene tüp bebek ysptirdim embriyolarimizi dondurduk.
Ilk denemem olumsuz sagliksiz gebelik oldu.ama ikinciye umidim var insallah bakalim. Yani daha ilk seneden 1 yillik surectesin daha nelerle ugrascaksin ama insallah ugrasmassin.
Esin icin kür yapabilirsiniz. Size vitamin takviyesi filan verir ancak doktorlar. Bundada her doktor ayni dusunceyi tasimiyor birseyin genetigi degismez kanisindalar bazindoktorlar. Sen dene bisey kaybetmessin. Biz onc3 kurlrr denedik ama baktik morfoloji en fazla 2. Artk tüp yaptirdik bu sene.
sinirlerim çok bozuk anlatamam.. üroloji dktoru bişey olmaz dedi. ben kağıda bakınca anlıyorum &100 bozuk morfoloji sıfır diyor. hasarlı bir şeye bir şey olmaz kalınır bunla hamile nasıl deniyor. kafam bunu basmıyor. kendimi ikna edemiyorum sinirimden. anlatamam..... senin sebebin sadece morfoloji düşüklüğümü?

eunja

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2012
717
1.219
Senin yumurtan ne kadardi.3.gune kac tanesi gidiyor.
Eger 3.gune de giden az ise yumurtadada sorun olabilir morfoloji tek etkrn degil.
Ikisi birlikte ilerler bunlsr
10-8 yum işleme alındı döllenen de 3-4 oldu iki tedavi de geri kalan 7 4 yum hiç dollenmedi hiç döllenmemesinin sebebi morfolojiymiş
3.güne kadar 6 tanesi gitti
Ama 2.denemede drum blast istediği için sadece bir tane blast ım oldu diğerleri 4.gün öldü

pawlover

Ah güzellik, güzelden daha güzelsin 🐶 🐾
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
26 Şubat 2018
9.782
29.523
Tabiki imkansız değil sıfır ile de hamile kalabilirsin ama sürecin uzar. Ki bomboş eve yollaması saçmalık, takviye vermeliydi en azından bizim 4ken bile takviye önerdi 2 ayrı doktor. Kesinlikle başka bi üroloğa gözükün

handemui

Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2019
150
93
Tabiki imkansız değil sıfır ile de hamile kalabilirsin ama sürecin uzar. Ki bomboş eve yollaması saçmalık, takviye vermeliydi en azından bizim 4ken bile takviye önerdi 2 ayrı doktor. Kesinlikle başka bi üroloğa gözükün
Sifir ile normal yoldan nasi hamile kalinir ki bozuk spermle.. evet hicbirsey onermedi ne bi vitamin ne baska bir sey

borcam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2014
588
765
Bızımde sıfırdı ılk denemede18 yumurta 13 dollendı
En ıyı kalıteydı 3 tane transfer tutmadı
Ikıncı denemede 2 tane blast tuttu cok sukur 8 yasında kızım
Zaman gectıama ıkıncı transfre 1.2 ay kala esım kecı boynuzu kuru yaptı 0 morfolojı 2 ya da 3 olmustu
Sıfırken bızede dr dedıgı sayı hareketlılık yukse morfoloji onemlı degıl

handemui

Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2019
150
93
Bızımde sıfırdı ılk denemede18 yumurta 13 dollendı
En ıyı kalıteydı 3 tane transfer tutmadı
Ikıncı denemede 2 tane blast tuttu cok sukur 8 yasında kızım
Zaman gectıama ıkıncı transfre 1.2 ay kala esım kecı boynuzu kuru yaptı 0 morfolojı 2 ya da 3 olmustu
Sıfırken bızede dr dedıgı sayı hareketlılık yukse morfoloji onemlı degıl
cok sevindim.. sana şorum su sizi morfloloji 0 olduğu için mi tüp bebeğe yönlendirdiler? bize asla öyle bir şey demediler, olur dediler. sayı ve hızı gayet iyi dediler.

Eylul41213

Minik adamım abi oluyor🧿
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2017
4.090
5.516
28
Aynen ben de 1-2 cıkan morfolojiyle 2 sene denedim olmadı. Aşılama denedim tutmadı. Tüp bebekte de 13 yumurtadan ancak 3ü sağlıklı bişekilde 5. Güne gelebildi. Bence morfoloji cok önemli

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-10-2020

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 86 gün kaldı.

Bebeğinizin emme ve yutma becerileri gelişiyor. Gebelik sırasında bazı durumlar bayılmaya neden olabilirler. Özellikle sıcak havalar, vücudunuzun pozisyonundaki, duruşundaki ani değişimler, uzun süre ayakta kalmak, yorgunluk veya heyacanlanma, havasız kapalı yerler ve kalabalık bu tarz bayılmalara neden olabilir.Bu durumlardan uzak durmaya çalışın. Gebeliğe bağlı şeker hastalığı testi yaptırmanızda fayda var.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

borcam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2014
588
765
cok sevindim.. sana şorum su sizi morfloloji 0 olduğu için mi tüp bebeğe yönlendirdiler? bize asla öyle bir şey demediler, olur dediler. sayı ve hızı gayet iyi dediler.
Bıze soylenen hareket ve sayı ıyıyse morfolojının önemi olmadıgı
Bızım sayımızcok dusuktu hareketlılıkte cok dusuktu

handemui

Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2019
150
93
Bıze soylenen hareket ve sayı ıyıyse morfolojının önemi olmadıgı
Bızım sayımızcok dusuktu hareketlılıkte cok dusuktu
teşekkür ederim canım. sayı ve hareketlilik iyiyse morfolojiye bakmıyorlar sanırım. ama onu da hiç anlamıyorum bozuk spermin hareketliliği sayısıiyi olsa ne olur sonucta kalitesi yüzde sıfır.. %100 bozuk. farklı bir üroloğa daha gideceğiz sanırım.