• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Motosiklet kullananınız var mı?

Duygu_Oner

http://www.o-bebek.com
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2009
1.376
6
Selam Kızlar,

Ben motosiklet kullanmaya yeni başladım sayılır, aranızda kullanan & yeni başlayanınız var mı? Beraber gezeriz :):KK24:

Hermia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2008
158
2
9 Yıldır motosiklet kullanıyorum. Şehirler arası yola çıktım bir kaç kez. Motosikletle en fazla 6 saatlik yola gittim. Motorunuzun hacmi ne olursa olsun lütfen iyi bir kask kullanın. Piyasada 15-40 TL arası kasklar var. Onlara ben polis-savar diyorum. Kesinlikle bir koruyuculuğu yok hatta bazen kaza durumlarında daha çok zarar verebiliyor. Bir de motosikletle 80km den fazla hız yaptığınız zaman hiç bir koruyucu (kask-mont-bot-dizlik vs) korumuyor. Ben acı bir tecrübeyle öğrendim. Allah kimseye yaşatmasın. Motosiklet arabaya nazaran daha tehlikeli ama bambaşka bir zevk benim için. Dondurucu kış ayazında bile rüzgarın yüzüme çarpması kendimi özgür hissettiriyor. Motosikletine göre az yakıyor. Mesela benim motosikletim ayda 35-40TL arası yakıyor ve 2 yılda 15.800 km yol yaptım. Hesap edin artık ne kadar sık kullanıyorum. Benzini resmen kokluyor.

tatlxixrxuxya

NEFESİMSİN
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2008
8.106
1
benim oturduğum ilçedede çok fazla motosiklete binen genç kız hatta teyzelerimiz var....bende eşimin arkasaında bir kaç kere binmiştim ve çok hoşuma gitmişti....

Duygu_Oner

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2009
1.376
6
Selam kızlar,

Kusura bakmayın, epey zaman geçip de kimse bakmadığı için ben de bakmaz olmuşum :)) Hermia motosiklet kullanmana çok sevindim, kendimi forumda çok yanlız hissetmeye başlamıştım :))) Benim de acı bir tecrübem oldu, sağlam bir kere düştüm ve yazlık koruma pantalonum malesef ki görevini pek yerine getiremedi, sağlam bir ödem atlattım dizimde... Kask ve kıyafet konusunda kesinlikle haklısın, korumalı kıyafet ve Schubert kaskım olmadan asla kullanmıyorum motosikletimi :) 3.000 km yeni doldu, hayalimi bir 3-4bin km daha yapıp şu baharda bir üst seviye bir makina süslüyor :) Şu anda cbf 150'm var, senin kullandığın motor nedir?

tatlırüya, bence eşinin arkasına daha çok binmelisin, artçı veya kullanan olarak inanılmaz ve vazgeçilmez bir keyif motosiklet :))

İkinize de sevgiler, selamlar

Duygu_Oner

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2009
1.376
6
Ve bir şey daha, ben de motosikletin verdiği özgürlük ve keyif hissini hiçbir şeye değişmem :))

Shoei

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2012
23
1
Ben de böyle bir başlık olmasına şaşırdım. Ben de motorsiklet kullanıyorum, eşim de yarışçı zaten. o 5 kez ciddi kazarlar geçirdi, çok tanıdığımız da bu sebepten vefat etti. Ancak bu tutkuyu bunu yaşayanlar bilir zaten. Ehliyetimi aldım ben de, ama scooterı tercih ederim. Çünkü ben de sağlam bir kaza geçirdim motorda :KK43:

Risus

papatya böceği
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2010
1.299
24
en büyük tutkularımdan biri..
üzerimde deri montum altımda kırmızı siyah kawasakim , o kasktan uzun saçlarımı savurarak çıkarırım :) inşallah nasip oluuur..

Ahidevran

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2015
204
309
Umutsuzca böyle bir başlık arıyordum, gerçi gönderiler epey eski ama ben yine de bir yoklayayım, ben aktif olarak motosiklet kullanıyorum. Motor kullanan KK üyeleri ses verin :)

Yukarı Alt