Müstakil ev yaptırmak

pure hazel

Guru
Pro Üye
7 Kasım 2017
13.930
31.486
Apartman hayatını sevmeyen biri olarak, hayalim müstakil bahçeli bir evde yaşamak çocuklarımla eşimle.
İlk adımı attım. Akdeniz bölgesinde güzel bir arsa aldik.

bu süreci deneyimleyen arkadaşlardan deneyimlerini paylaşmasını istiyorum .neler yaşadınız ,nelere dikkat edelim.
Herkesin bayramı mübarek olsun bu arada😘

ilfa53

Hayırlısı 🤲
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2013
1.450
863
benim de hayalim hep oyledir kendine ait evin bahcen inşAllah banada nasip olur ❤

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-12-2020

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 138 gün kaldı.

Amniyotik sıvı bebeğin hareketi desteklemek için mükemmel bir maddedir. Bebeğiniz amniyotik sıvı içinde takla, bükülme, keskin dönüşler gibi her türlü hareketi yapabilir. Amniyotik sıvı bebeğinizin büyümesi ve gelişmesinde çok önemlidir. Amniyotik sıvı bebeğinizin neşeli, sıcak ve temiz kalmasını sağlar. Bebeğinizin cildini koruyon Verniks tabakası hala bebeğinizin cildinde.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

sugarpare

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2014
2.790
4.763
Paranız varsa korkmayın. Her aşamada bir dünya para yutan bir iştir. Ben değil ama en yakınlarımdan bir kaç kişi daha yeni müstakil evler yaptırdılar. En dikkat etmeniz gereken konu profesyonel işini iyi değil mükemmel ve kusursuz yapan insanlarla çalışın. İyi araştırın. Bizimkiler bu konuda çok çok özenli oldukları halde yapılan bir çok yeri tekrar düzelttirmek hatta söktürüp tekrar yaptırmak zorunda kaldı. Ayrıca müstakil evin işi hiç bitmez.

pure hazel

Guru
Pro Üye
7 Kasım 2017
13.930
31.486
Paranız varsa korkmayın. Her aşamada bir dünya para yutan bir iştir. Ben değil ama en yakınlarımdan bir kaç kişi daha yeni müstakil evler yaptırdılar. En dikkat etmeniz gereken konu profesyonel işini iyi değil mükemmel ve kusursuz yapan insanlarla çalışın. İyi araştırın. Bizimkiler bu konuda çok çok özenli oldukları halde yapılan bir çok yeri tekrar düzelttirmek hatta söktürüp tekrar yaptırmak zorunda kaldı. Ayrıca müstakil evin işi hiç bitmez.
Evet zorlu bir süreç ama sonu güzel.
İşin profesyoneli tanidiklar var. Bakalım inşallah iyi olur herşey

Amor-a

Guru
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2009
6.571
6.572
Youtube'da Tayfun Demir var. O videolarinda ne yapilmasi gerektigini anlatiyor. Kendisi hayvanlara bakiyor ozellikle sincaplari rehabilite ediyor cok sevimliler. Boyle Ege Akdeniz'e yer alip yerlesmek isteyenlerin ozellikle dikkat etmesi gereken seyleri soyluyor.

zeynones2

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2016
5.249
6.707
Bir mütahite tamamen güvenmeyin, acele etmeyin. malzeme, malzeme kalitesi, çizim gibi şeyler için fiyat teklifleri alın. Uygun olanı değerlendirin.
Öncelikle bir yazlık ev mi yoksa tüm hayatı sürecek bir ev mi düşünüyorsunuz? Buna göre yalıtım, sağlamlık gibi ögeleri belirleyin.
Malzemeleri buna göre seçin.
İnternette pek çok fotoğraf video var gerek dekorasyon gerek bu oda, mutfak vs yapımı ile ilgili.
Bir tarz belirlerlerseniz odaları, pencereleri, bahçeyi bir tasarım üzerine yerleştirirsiniz.
YouTube de tayfun denir diye birisi vardı kocaman bir bağda ev yapıyor çiftlik kuruyor bence hayalinizin ortak olduğu insanlara bakabilirsiniz.

Umut_2019

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2019
1.875
4.155
34
Merhabalar ben de sizi birikim talihinizden takip ediyorum. Öncelikle belediyeye projeyle birlikte başvuru yapılacak. Vergiler yerin durumuna göre bulunduğu bölgeye göre değişiyor. Mermer çok pahalı değil onu istediğiniz zaman alabilirsiniz. Sadece demir pahalı onu da demir tüccarıyla görüşebilirsiniz. Baştan ödeyelim diyerek pazarlık yapın bence

kanada

Guru
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2007
3.716
5.387
Çelik ev mi olacak? Şermin yaşar ın evini yapan firmaya ulaşsanız, sanırım ondan sonra birçok proje aldı. Belli m2 üstüne istenilen şehre gidiyorlardı.

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
12 Temmuz 2006
42.776
127.770
48
Evet zorlu bir süreç ama sonu güzel.
İşin profesyoneli tanidiklar var. Bakalım inşallah iyi olur herşey
Anlaşmazlık halinde geçerliliği olan sözleşme yapın mutlaka, sözleşmeyi bir avukata hazırlatmanız iyi olur, kaba inşaatta kullanılacak demir, beton vb malzemeler zaten standarttır, standartlara uygun olmazsa yapı denetimden geçmez lakin asıl daha çok sorun evin içi yapılırken yaşanıyor, kullanılacak parkenin markasından, fayanslara, kullanılacak panel kapılardan iç ve dış boyasına kadar tüm ayrıntıları ince ince hesaplayıp sözleşmede belirtmeniz iyi olur zira sürekli inşaatın başında duramayacaksanız veya müteahhite bırakırsanız onların anlaşmalı olduğu yerler var ve müteahhit işi ucuz malzeme alıyorlar ve ne olursa olsun anlaştığınız fiyatın tamamını ödemeyin, ne yazık ki baştan parayı alınca inşaatı aylarca oyalıyorlar.

pure hazel

Guru
Pro Üye
7 Kasım 2017
13.930
31.486
Anlaşmazlık halinde geçerliliği olan sözleşme yapın mutlaka, sözleşmeyi bir avukata hazırlatmanız iyi olur, kaba inşaatta kullanılacak demir, beton vb malzemeler zaten standarttır, standartlara uygun olmazsa yapı denetimden geçmez lakin asıl daha çok sorun evin içi yapılırken yaşanıyor, kullanılacak parkenin markasından, fayanslara, kullanılacak panel kapılardan iç ve dış boyasına kadar tüm ayrıntıları ince ince hesaplayıp sözleşmede belirtmeniz iyi olur zira sürekli inşaatın başında duramayacaksanız veya müteahhite bırakırsanız onların anlaşmalı olduğu yerler var ve müteahhit işi ucuz malzeme alıyorlar ve ne olursa olsun anlaştığınız fiyatın tamamını ödemeyin, ne yazık ki baştan parayı alınca inşaatı aylarca oyalıyorlar.
Evet kaba inşaat kolay sayılır.
İnce iş yaptırırken marka vs belirtilir.
Evet usta olayını para olayını duyduk.
Bölümler bittikçe ödemeyi yaparız dedik