Mutlu Bir Evlilik Için Eşinizle Mesajlaşin!

yaren_76

mareşal
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
2.069
Emoji Skoru
36
MUTLU BİR EVLİLİK İÇİN EŞİNİZLE MESAJLAŞIN!“ÇAĞIMIZIN METRESİ İNTERNET VE CEP TELEFONU OLDUĞU İÇİN KENDİNİZE BİR CEP TELEFONU EDİNİN VE EŞİNİZLE BOL BOL MESAJLAŞIN”​Evlilik sorunlarıyla ilgili elimizde bulunan veriler, ülkemizde son yıllarda özellikle büyük kentlerde bilinen sorunlara ve sorunların kaynağına artık teknolojinin de katıldığını kanıtlıyor. Mutsuz ve birbiriyle anlaşamayan evli bir çiftin sorunları üç aşağı beş yukarı iletişimsizlik, şiddet, birbirine değer vermeme, aile büyüklerinin evliliğe müdahale etmesi, aldatma, karakter uyumsuzluğu, ekonomik sebepler, eşlerden birinde görülen alkol ve/veya madde kullanımı, cinsel problemler, bakımsızlık... gibi sıralanırken şimdilerde teknolojinin çok ilerlemesiyle birlikte bu sorunlara eşlerden birinin ,sahip olunan teknolojik alet veya makineyle eşinin kendisinden daha çok ilgilendiğini hissetmesi de eklendi. En çok da cep telefonu ve internet yüzünden başlayan kavgalar çözümsüzlük yaratıyor.

2003 senesinde evlilik sorunlarıyla başvuran ve profesyonel yardım verdiğim çiftlerin % 27’ sinde dinlediğim bu teknolojik aletlerin çiftin arasına girmesi ve çağımızın metresi olmaları sorunu söz konusuydu. Yardımcı olurken bir de bu aletleri beraber kullanmalarını tavsiye ettiğim çiftler üzerinde son derece olumlu sonuçlarla karşılaştım.

Çağımızın en gerekli ve en zevkli işlerinden biri olan teknolojik nimetlerini birlikte kullanırken eşlerin birbirleriyle chat yapması, mesajlaşması evliliklerine çok olumlu yansıyor. Hem birbirleri için birşeyler yapıyorlar hem de teknolojiden uzak kalmıyorlar. Birbirlerinin yüzüne karşı söyleyemediklerini de bu sanal ortamlarda açmaları ve tartışmaları sorunlarının çözümünde son derece etkili olmaktadır.

Bu yüzden eşinizi teknolojik aletlere kaptırmamak için siz de bu ortamın içinde yer almalısınız. Evlilikte mutluluk sadece yüzyüze olarak korunamıyor çünkü son zamanlarda...

prof dr arif verimli
 

BenSergu

SATRAB
Pro Üye
Katılım
3 Mart 2007
Mesajlar
1.835
Emoji Skoru
24
yarenciğim arada sırada bunu uyguluyordum yani bilimsel yanını bilmeden şimdi yazından sonra daha sık uygulayacağım demekki doğru yoldayım emeğine sağlık arkadaşım :))
 

1BukeT

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
21 Eylül 2006
Mesajlar
1.454
Emoji Skoru
22
malesef evlendikten sonra mesajlaşma bitti...sadece ben atarsam cevap yazıyor o kadar o da çok kısa...ben uzun uuzn yazıyorum o sadece evet yada hayır bakarız yazıyor:))))
 

graf

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
14 Temmuz 2006
Mesajlar
702
Emoji Skoru
8
bisde mesajlaşıyorus hala bu gerçekten ii oluo arada mail atıyorus.tabi sevgilyken çok sı msjlaşırdık şimdi o kadar değil
 

vitamin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
19 Kasım 2006
Mesajlar
64
Emoji Skoru
1
hayatta yapılacak küçük detaylar hayata büyük değişimler olarak yansıyabiliyor ))
 

yaren_76

mareşal
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
2.069
Emoji Skoru
36
evet bizdede mesajlaşma bitmiş eşime hatırlattım,farkına varmadan geçim derdine düşünce evlilik monotonlaşıyor diyoruz böyle başlıyor herşey
 
E

eskişehir

Ziyaretçi
bizde özel günlerde mesajlaşırız.ama genelde ben atarım.onada atmasını sık sık hatırlatırım.evliliği monotonlaştırmamak lazım.haklısın yaren.
 

duru27

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
18
Emoji Skoru
0
Yaş
45
Haklısın aslında yaren 76.paylaşımın için saol canım.
 

humane

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
31 Ekim 2006
Mesajlar
310
Emoji Skoru
0
Yaş
36
biz hala birbirimize sevgi mesajları yazıyoruz
 
Yukarı Alt