mutluluk nerede

roxett

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
2.286
Emoji Skoru
55
Yaş
42
Bir köyde yasayan çok akilli iki kyz kardes varmis.Okuduklari okuldaki ögretmenin bilgileri dahi bu iki akilli kz kardese yetmemeye baslamis.Anne ve baba düsünmüsler ve akyllarina köyün uzaginda tek basina bir kulübede yasayan bilge gelmis. Kizlarini da alip bilge adamin yanina gitmisler.Durumu anlatmislar ve yasli bilgeden bir süreligine kizlarina bilgelik yapmasini istemisler.
iki akilli kiz çocugu çok memnunlarmis, sorduklari her soruyu cevapliyormus yasli bilge.Ve bütün cevaplari da dogruymus İki akilli kiz kardes, bir süre sonra yasli bilgenin her sorunun cevabini dogru bilmesinden sikilmislar.Bir gün kardeslerden birinin aklina dahice bir fikir gelmis."Bir kelebek yakalayyp ellerimin arasina alacagim ve yasli bilgeye soracagim kelebek canli mi, ölü mü?Eger "Ölü" diye cevaplarsa kelebegi byrakacagim, eger "Canli" derse ellerimle hafifçe bastirip öldürecegim"İki akilli kiz kardes yasli bilgenin karsina çykmislar, birisinin elleri kapali duruyorumus, bilgeye sormus:"Ellerimde bir kelebek var.Bu kelebek canli my ölü mü?"Yasli adam durmus, bir süre küçük kizin gözlerine bakmis ve cevaplamis:"Senin ellerinde kizim, tamamen senin ellerinde."
mutlu olabilmekde bizim ellerimizde.
 

roxett

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
2.286
Emoji Skoru
55
Yaş
42
mutlu olmayı istemekte
özgür hür iradede
 

roxett

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
2.286
Emoji Skoru
55
Yaş
42
mutlu olmak gün boyu sırtmak değil. zorluklara jkarşı yıkılmasdan ayakta kalmakta insanca yaşayabilmekte
 
E

ecitah

Ziyaretçi
ROXEET CANIM ELLERİNE SAĞLIK TABİKİ MUTLULUK BİZİM ELİMİZDE YETERKİ İSTEYELİM,AMA BURCU ARKADAŞIMADA KATILMAMAK ELDE DEĞİL HANİ ÇOK DOĞRU DEMİŞ ELLERİNİZE SAĞLIK SİZİ ÖPÜYORUM.
 

halley

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
718
Emoji Skoru
339
burcu ay haklısın sözlerinde ama mutlu olmak sadece gülmek zevk almak değilki ...nedir diyeceksin belki bence mutlu olmak yaşaya bilmekjtir her şeyi iyisiyle kötüsüyle tadını çıkarmaktır ,

mutluluk bakmaktır,sevmektir,saygı duymaktır,sevilmektir ,nefes almaktır
fedakarlıktır, mutlu etmektir karşıdakini,mutluluk vermektir bazen mutlu olmak
mutluluk oyun oynuyabilmektir ,oyunun tadını çıkarmaktır,belki sek sek oynamaktır cadedenin ortasında

mutluluk bu günde yaşamaktır ,dünü unutup ,yarını düşünmeden anın tadını bu günün güzelliğini keşfetmektir

mutluluk paylaşmaktır,güvenebilmektir,dinlemektir,bakmaktır

ve inanki arkadaşım mutluluk yaşadığının tadını alabilmektir ve bunların hepsi elimizde
 

sosyalteyze

Kardelen
Kayıtlı Üye
Katılım
28 Ağustos 2006
Mesajlar
6
Emoji Skoru
0
:laugh: :laugh: MUTLU YAŞAMANIN 10 ANAHTARI
1. Kendini tanı.. (Sokrates) Kendi içinde yolculuk yap. Günlük tut. Kalbin, gönlün, vicdanIn ne diyor? Neyi öne çıkartıyor? Dünyaya bilinçli bakmanın yolu başta bu iç yolculuktan geçiyor.
2. Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol!.. (Mevlana) Dürüst ol, adil ol, hakça düşün. İçinden gelen sesin öne çıkardığı değerleri koru. Hayatta bir şeyleri korumak için ayakta kalmazsan her şey seni düşürür.
3. En yukarda aşk var!. (St.Paul). Sesi müziğe dönüştüren aşktır. Aşk olmazsa, sevgi ilişkileri yoksa, ihtimam eksikse hayatin kuru bir daldan farkı kalmaz.
4. Dünyayı hayal gücü döndürür. (Albert Einstein). Yaptığımız her şey hayal kurarak başlar. Hayat -herkes için- hayalleri gerçekleştirmek ve yapabileceğinin en iyisi, olabileceğinin en güzeli peşinde gitmektir. Bobby Kennedy'nin sözü gibi: "Diğerleri dünyaya bakıyor ve 'Neden' diye soruyor. Ben bambaşka bir dünya düşünüyor ve 'Neden olmasın' diye soruyorum.
5. Fazla güzellik göz çıkarmaz!. (Mae West).. Güzel hayat doya doya yaşanır. Mutluluk paylaşılır, hayati sevme hissi coşkuyla beraber gelir. Ruhun müziğinde "Haydi bastır, göster kendini" temposu vardır. Kibir değil, coşku!
6. Fırsatlar yakalandıkça çoğalır. (Sun Tzu). Başarı cesaret ister, başlangıçtaki cesaret sonradan inanca dönüşür. İnanç insanlığa daha iyi hizmet arzusuna dönüştüğünde fırsatlar yelpazesi yukarı bir seviyede tekrar açılır.
7. Ya yap, ya yapma. Kararsızlık yok!. (Yoda-Yıldızlar Savaşı). Hayat seri hareket, karar ve kararlılık gerektirir. Tereddütte kalanlar geride kalır. Hayatin üstüne gitmezseniz hayat sizin üstünüze gelir.
8. Mükemmellik, ekleyecek bir şey kalmadığında değil, alınacak bir şey kalmadığında oluşur. (Antoine de St.Exupery). Hayatinizi basitleştirin. Basite indirge.. Daha indirge, bir kere daha indirge... O zaman ne kalıyor, ona bak. İstekler listenizi kısa tutun. kısa tutun ki yoğunlaşabilesiniz. Güneş ışığına büyüteç tutmak gibi, odaklanmazsanız hayati yakamazsınız.
9. Kabiliyet yoksa sanatçı olmaz, ama çalışılmadıkça kabiliyet hiç bir işe yaramaz.. (Emile Zola) . Ancak akilli, bilinçli ve odağı şaşmayan çabalar sonrası olası potansiyelin yapabilecekleri gerçekleşir. Elması yontmadıkça elinizde sadece bir taş parçası vardır.
10. Hayatı yaşamanın iki yolu var. Biri, hiçbir şey mucize değilmiş gibi yaşamak.. Diğeri, her şey mucizeymiş gibi yaşamak!.. (Albert Einstein). Şükretmeyi unutmamak gerek!.
 

sosyalteyze

Kardelen
Kayıtlı Üye
Katılım
28 Ağustos 2006
Mesajlar
6
Emoji Skoru
0
DAHA GÜZEL BİR YAŞAM İÇİN
Özür dilemekten çekinme.
•Aynı hatayı ikinci kez yineleme.
•Duyurduğun ya da duyduğun haberlerin taraflı olduğunu unutma.
•Büyük düşün, küçük zevklerin tadına var.
•Dinlemeyi öğren.
•Mükemmeli ara, kusursuzu değil.
•Yaşlan ama paslanma.
•Asıl savaşı kazanmak için küçük bir çarpışmayı yitirmeyi göze al.
•İnsandaki iyiyi ortaya çıkarmayı bil.
•Senden daha zeki insanları işe al.
•İlk kez tanıştığın insanlara önce işlerini sorma.
•Kaybedecek birşeyleri kalmamış insanlardan kendini koru.
•Herşeyi bulduğundan daha iyi durumda bırak.
•Köprüleri atma. Aynı nehri yine geçmek zorunda kalabilirsin.
•Acıyı ve düşkırıklığını, yaşamın bir parçası gibi kabul et.
•İnsanların her zaman gerçeği duymak istediklerini sanma.
•Başarılarının sana sağladığı iç huzuru sağlık ve sevgi ile ölç.
:biggrin:
 

BenAskMelegi

ol DE olsun ALLAHIM
Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağustos 2006
Mesajlar
1.896
Emoji Skoru
1
Yaş
32
MUTLULUK BOŞA ARANAN GÖZLÜK GİBİDİR BURNUNUN UCUNDA BİLE OLSA GÖREMESSİN...
 
Yukarı Alt