Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak
  1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Nasıl kurtulucam

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve depresif28 tarafından 12 Ağustos 2018 başlatılmıştır.

12 Ağustos 2018
    Konu Sahibi : depresif28
  1. depresif28

depresif28 Üye Üye

Ödül Puanları:
    18
    Kızlar ben nette ne okusam kafaya takıyorum ve günlerce etkisinden kurtulamıyorum mesela major depresyon geçirdim depresyon her tekrar da daha da ağırlaşır diye bir yazı yazıyordu kaç gündür mahfoldum uykularim kaçtı üzüntüden veya internette birine hastalık ile ilgili bir şey sorsam ve kötü bir şey yazsa sadece ona takıyorum kafamı üzüntüden hiç bir şey yapamıyorum aslında ilaç tedavisi ve psikoterapi de görüyorum ama bir degisiklik yok benim gibi olup da bu durumu aşabilen var mı ?

gercekneydi bunu beğendi.
  2. 12 Ağustos 2018
  3. Psychopaths

Psychopaths Aktif Üye Üye

Ödül Puanları:
    88
    Netten uzak dur, geçer.

gercekneydi ve Pembe Vosvos bunu beğendi.
  4. 12 Ağustos 2018
  5. melankolimm

melankolimm paşam abi oluyor Üye

Ödül Puanları:
    43
    Kafanı takacak site ve yorumları okumasan. Neyin seni yıprattığını biliyorsun

Volga84 bunu beğendi.
  6. 12 Ağustos 2018
  7. Loreth

Loreth Popüler Üye Üye

Ödül Puanları:
    103
    Madem okuduğunuz her şeyden etkileniyorsunuz, sizi pozitif hissettirecek, ruhunuza iyi gelecek şeyler okuyun o zaman, olmaz mı? Rahatsızlığınızın içeriğiyle ilgili şeyler değil de mesela, mutlu hissetmenin 10 yolu, insana iyi gelen 6 aktivite... vs gibi yazılar, makaleler okuyun. Kendinize iyi gelecek bir hobi bulun, bilgisayar başında olumsuz şeyler okumak yerine, hobinizle ilgili şeyler okuyun, yapın. Ne bileyim; fotoğraf çekin, etamin işleyin, resim yapın, dans edin...

No_limit bunu beğendi.
  8. 12 Ağustos 2018
  9. Pembekoala35

Pembekoala35 Aktif Üye Üye

Ödül Puanları:
    63
    Sizde uzak durun netten.mesela atanmadigim donemlerde sosyal medyada atanan kisileri gorunce cok uzulurdum.ataa donemleri hic girmezdim.sizinki de buna benzer bisey aslinda insan uzulecegini bildigi halde neden yapar ki

10. 12 Ağustos 2018
  11. __BADE__

__BADE__ ❤️Evli, mutlu bu kadarı kafi ❤️ Pro Üye

Ödül Puanları:
    238
    Okumamayı denesen?

12. 12 Ağustos 2018
  13. nedesembilemedimsimdi

nedesembilemedimsimdi Üye Üye

Ödül Puanları:
    18
    Bu durumun bi benzeri bende de vardi. Internetten okuduklarim degil de kendimi neye sartlandirsam o oluyordu. Mesela ben pek alkol kullanmam ama kullandigim zaman "ya kesin cok sarhos olcam gecem mahvolcak " diye dusunurdum ve o gece cidden hastanede serum yerken biterdi. Ya da "bu gece icimde bi sıkıntı var kesin uyuyamicam" diye dusundugum geceler mutlaka sabaha kadar aglarim uyuyamam. Sonra fark ettim ki insan beyni böyle işliyor. Ben neye kafayi takarsam beynim onu gerçege ceviriyor direkt. Simdi ne zaman olumsuz bi sey dusunsem hemen arkasindan hic inanmasam bile tam zittinin olcagini dusunurum. Ise yariyor. Psikolojik sartlandirma mi deniyor yoksa enerji mi ne deniyor bilmiyorum ama ise yariyor cidden. Kendi kendinizi olumlu yonde telkin edin. Inanmasaniz bile hem olumlu dusunun/konusun.

Blackswan19 bunu beğendi.
  14. 12 Ağustos 2018
  15. depresif28

depresif28 Üye Üye

Ödül Puanları:
    18
    Onu basarabilsem sorun kalmayacak da zaten elimde değil işte okumayacağım diyorum yine de engel olamıyorum kendime :KK43:

16. 12 Ağustos 2018
  17. depresif28

depresif28 Üye Üye

Ödül Puanları:
    18
    Iste elinde olmuyor o insanın

18. 12 Ağustos 2018
  19. depresif28

depresif28 Üye Üye

Ödül Puanları:
    18
    Okumasam da şimdiye kadar okuduklarım veya depresyon hastalarının yaptığı yorumlar çıkmıyor aklımdan gece gündüz aklımda bu hastalıktan sonra olumlu düşünme yetimi iyice kaybettim ben :KK43:

melankolimm bunu beğendi.
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.