Ne olur,yardimci olun?

Yabanelma

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2018
3.951
16.279
Aranızdaki yaş farkı sorun değil, meslek olarak aileniz önyargılı bakmak konusunda haksız sayılmaz. Ama sizin için sorun olmayacaksa, amcalarınızın ne düşündüğünün de bir önemi yok açıkçası. Amcaya, dayiya nezaketen sorulur böyle şeyler genelde.

Siz iliskinizden eminseniz daha dirayetli olun. Aileler tanıştığında düşünceleri değişebilir belki babanızın. Benim evliliğimde öyle olmuştu.

fratnrmn

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2016
660
492
Aranızdaki yaş farkı sorun değil, meslek olarak aileniz önyargılı bakmak konusunda haksız sayılmaz. Ama sizin için sorun olmayacaksa, amcalarınızın ne düşündüğünün de bir önemi yok açıkçası. Amcaya, dayiya nezaketen sorulur böyle şeyler genelde.

Siz iliskinizden eminseniz daha dirayetli olun. Aileler tanıştığında düşünceleri değişebilir belki babanızın. Benim evliliğimde öyle olmuştu.

meslek konusunda ben sorun edecek biri değilim. ailemin tepkisi sürpriz değil 3 aydır aynı tepkiyi veriyorlar. ben her kararımda yanın da olmalarını istiyorum.. Babam gonulsuz olunca süreç içerisinde de çok yansıyacak bana. Inşaallah tanıştıklarında düşünceleri değişir bizimkilerin ben de biraz rahatlarım..

fratnrmn

ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2016
660
492
Babanız sadece meslek konusundan dolayı mı sizi denk görmüyor? Eş adayınız ve ailesiyle hiç tanışan, konuşan oldu mu? Öncesinde önyargılar çok olur.Hele babalar kızlarına kimseleri layık göremezler.Belli bir yaşa gelmiş insanlarsınız, evliliğin laylaylom hadi aşık oldum evlenelim, yok sevgim bitti boşanalım bir şey olmadığının bilincindesiniz.Karşınızdaki adamdan ve kendinizden her yönden eminseniz, kararınızın arkasında durursunuz. Kararlı olursanız, ailenizde bunu görür.Her kafadan bir ses çıkıyor ve çok fazla karışanınız var.Böyle olursa, pişmiş aşa su katanınızda çok olur.Babanıza söyleyin. Benim gönlüm yok deyip kenara çekileceğine, karşı taraf ve ailesi hakkında ufak bir araştırma yapsın. Nasıl insanlarmış bir sorsun.

en büyük problem meslek.
es adayimla ablam tanıştı ama ablam tipini beğenmediği için çok konuşmadı evlilik konusuna da değinmedi.
Aile yapım öyle herkes karışır konuşur fikrini söyler laf sokar dedikodunun dibine vurur.
biz aynı yerde yaşamıyoruz. Benim 6 tane ablam evlendi hepsinde de araştırma yaptı
benimkini daha araştırmadı gerek görmedi herhalde

nhlbgm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2015
296
666
meslek konusunda ben sorun edecek biri değilim. ailemin tepkisi sürpriz değil 3 aydır aynı tepkiyi veriyorlar. ben her kararımda yanın da olmalarını istiyorum.. Babam gonulsuz olunca süreç içerisinde de çok yansıyacak bana. Inşaallah tanıştıklarında düşünceleri değişir bizimkilerin ben de biraz rahatlarım..

Ailelerin özellikle anne ve babaların hissettikleri genelde doğru yönde çıkıyor diye düşünüyorum. Babacığınız da ister yuva kurun mutlu olun. Ama o nun ve diğer aile bireylerinin gördüğü ancak sizin göremediğiniz bir şeyler var demek ki. Eş ailesiyle hele erkek ailesi ile yaşamak, sayılı zaman da olsa zordur. Neler gördük neler duyduk. Hatta bu platformda bile neler okuduk, okuyoruz. Yaşlı demeyin. Eğer aklı başında insanlar olsa herkes evinde rahat etsin biz de evimizde rahatız derlerdi diye düşünüyorum. Tabi ki siz bilirsiniz sizin kararınız. Ama anladığım kadarıyla çok aklı başında bir bireysiniz. Bazı şeyler alenen ortadayken bile bile de kucak açmamalıyız olabilecek kötü ihtimallere.

fratnrmn

ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2016
660
492
Öncelikle geçmiş olsun. Yaş farkı çok çok fazla değil normal.
Benim merak ettiğim bazı noktalar var.
Evlenmek istediğiniz insanı gerçekten seviyor musunuz?
Ne zamandan beri tanıyorsunuz? Bu birliktelik reelde mi sanalda mı? Yeterince tanıyor musunuz?
Bu kişiye tecavüzü anlatmamanız size kalmış tabii ki ama bekareti sorun edebilecek veya sonradan başınıza kalkabilecek bir insan mı?
Mesleğin her ne kadar denk olmaması sorun değil desek de kimi erkeklerde kompleks olabiliyor iyi gözlemleyin.
Aile için bir şey diyemem. Sonuçta kendi anne babanız da bakıma muhtaç olsa bakacaksınız.
Evlenmek.istemek en doğal hakkınız ama ailenizin uyarılarını dikkate alın. Bazen dışarıdan bakan bir göze ihtiyacınız olabilir. Evliliği sakın ola bir kurtuluş olarak görmeyin. Bazı şeyleri biraz zamana bırakın. Aileniz bir şekilde ikna olur ama siz herşeyi iki kere düşünün. Sizin için hayırlısı neyse o olsun.

amin inşaallah.5 yıldır görüşüyoruz uzak mesafe ilişkisi bizim olabildiğince görüşmeye çalıştık. Yeterince Zamana biraktik.Taniyabildigim kadar tanıyorum ama genelce aynı evde olunca bi insanı anca tanırsın derler.
Kompleks edecek bir insan olsa evlenmez öyle biri.

bekaret konusu da çok ayrı bir sıkıntı zorun edecek biri değil.
Kervan yolda dizilir şimdiden oluşur mu oluşmaz belli olmayan sorunları düşünüp kendimi yormak istemiyorum. Belki çok farklı sorunlarımız olur.Neler yaşayacağımızı bilemeyiz. Hayırlısı olur inşaallah.

guelfem

Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2019
202
369
Benim de herkes karışır bu gibi durumlara. Biz de görücü usulü durumlarda hani şunla şu olur derler tavsiye üzerine gelirler ya. Benim durumumda guelfem üni mezunu, olmaz o iş, hem size vermezler derler 😅 ama size şunu söyleyeyim, ben babamın istemediği biriyle evlenmek istemem. O yüzden duam hep babamında seveceği, anlaşabileceği biri olsun... Ben bu yaştan sonra evlenirken bir de başkaları istemiyor diye strese girmek istemem. Bunlar sizin mutlu ve kıpır kıpır olmanız gereken etaplar oysa, siz ise streslisiniz. Ben büyüklerin her zaman bir bildiği var diye de düşünürüm. Hakkınızda hayırlısı olsun. Dediğiniz gibi onları ikna etseniz de siz düğüne kadar içten içe istemedikleri için mutsuz olacaksınız, damatlarıda istenmediğini anlayacak. Zor bir süreç. Bakalım damat istenmediğini anlayınca size karşı nasıl bir tutum sergileyecek?

belkiimm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2014
1.105
1.330
Geçmiş olsun öncelikle..sonrada ailemiz meslek farkı yüzünden engel oluyorsa bu bir kıstas değil ciddiye bile almayın ama araştırdık güzel konuşmuyorlar hakkında ya da bir olumsuzluk hissediyoruz felan diyorlarsa ciddiye alın gerçekten hissediyorlardı..yaş mesele bile değil benim eşim 9 yaş büyük 20 te 30 olmazda 30 yaşındaki kadına 40 lı yaşlar çok değil

fratnrmn

ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2016
660
492
Benim de herkes karışır bu gibi durumlara. Biz de görücü usulü durumlarda hani şunla şu olur derler tavsiye üzerine gelirler ya. Benim durumumda guelfem üni mezunu, olmaz o iş, hem size vermezler derler 😅 ama size şunu söyleyeyim, ben babamın istemediği biriyle evlenmek istemem. O yüzden duam hep babamında seveceği, anlaşabileceği biri olsun... Ben bu yaştan sonra evlenirken bir de başkaları istemiyor diye strese girmek istemem. Bunlar sizin mutlu ve kıpır kıpır olmanız gereken etaplar oysa, siz ise streslisiniz. Ben büyüklerin her zaman bir bildiği var diye de düşünürüm. Hakkınızda hayırlısı olsun. Dediğiniz gibi onları ikna etseniz de siz düğüne kadar içten içe istemedikleri için mutsuz olacaksınız, damatlarıda istenmediğini anlayacak. Zor bir süreç. Bakalım damat istenmediğini anlayınca size karşı nasıl bir tutum sergileyecek?

evet ben kıpır kıpır olmak isterdim inanın hiç bir yapmaya hevesim kalmadı gücüm kalmadı
damat adayı istenmediğini biliyor bravo yine aynı bekliyor sadece

fratnrmn

ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2016
660
492
Geçmiş olsun öncelikle..sonrada ailemiz meslek farkı yüzünden engel oluyorsa bu bir kıstas değil ciddiye bile almayın ama araştırdık güzel konuşmuyorlar hakkında ya da bir olumsuzluk hissediyoruz felan diyorlarsa ciddiye alın gerçekten hissediyorlardı..yaş mesele bile değil benim eşim 9 yaş büyük 20 te 30 olmazda 30 yaşındaki kadına 40 lı yaşlar çok değil

araştırmadılar daha araştıracak gibi de görünmüyor babam belki tanıyınca fikri değişir şimdi her sey soyut sadece meslek var elde.

minik kalp0753

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2018
5.194
10.403
bence senin özel durumunu bilmedikleri için üstüne bu kadar geliyorlar.
ah bilseler mutluluğun için dört dönerlerdi etrafında bundan sonrada söylemeye niyetin yoksa. otur düşün evlenince maddi manevi nasıl hisedeceksen ona göre davran. herkesin annesi babası bir gün yaşlanacak napalım yani :KK43:
allah yataklara düşürmesin. :KK43:

Yukarı Alt