Ne yapmalıyım

Pink_Butterfly92

🐾🐣
Kayıtlı Üye
23 Mart 2015
7.263
6.357
Benim ilkokuldan tanıdığım okul bitince de birkaç kez yüzyüze görüştügüm 5-6 kişilik bir kız arkadaş grubum var... Sagolsunlar evlendikten sonra evime geldiler.
Hepsi bekar. 1 i nişanli sadece...

Bir grubumuz var çok nadiren yazariz dügün olur nişan olur. Onun haricinde özelden konuştugumuzda yok denecek kadar azdir.

Neyse ben bu nişanli dedigim arkadaşın nişanına gittim orda birazdan bahsedecegim arkadasın davranışlarını normal bulmadim açıkcası. Ama önemsemedim.

Bu arkadaşın kazada abisi vefat etti. Ben normalde cenaze , baş sağlıgı falan gidemiyorum beni hem çok etkiliyor hemde ne konuşacagimi nasil teselli verecegimi bilmiyorum. Bende mesaj attim kendisine guzel bir başsagligi mesaji...
Ama mesaja ragmen bu arkadaşa gitmeye niyetlendim ve gruptaki kizlara ozelden yazdim. Hep beraber olup moral verelim hemde ben saçmalamayim istedim.
Ama benimle gelecek kimse bulamadim. Herkesin işi var herkes başka güne erteliyor derken aradan ay geçti.
Sonra bir arkadaşim beni arayip abisi olen arkadaşın benim için
" pink gelirse acmam kapiyi bunca zaman akli nerdeydi istemiyorum artik kendisini , lanet olsun yüzüne kendini bişey sanıyor. Gelmesin sakın " dedigini iletti...

Şimdi kızlar benim gecen sene dedem vefat etti cenazesine sadece ilk gün..! mecbur hissettigim için katıldim beni inanilmaz etkiliyor. Buna rağmen başsagligina gitmek istedim.

Ama arkadaş boyle haber gönderince artik hiç gitmek istemiyorum.

Siz olsanniz ne yapardiniz ?

Not : bu arkadasla daha once hiç sorun yaşamadim ve grubun diger üyeleri tek tek veya cift olarak başsagligina gitmisler ve yakin oturuyorlar zaten.

- Kesinlikle tek gitmek istemememin nedeni de 4 abisi var ve benimle yaşıt olan okul zamanlarinda beni cok taciz ve tehdit ediyordu. O hala o evde yaşıyor. Ve bunu arkadaşlarim bilmiyor.

Son düzenleme:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-01-2020

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 93 gün kaldı.

Bebeğinizin beyin dalga şekilleri artık doğmuş bir bebeğin beyin dalga şekilleri ile aynı. Bebeğinizin beyninin görsel ve işitsel bilgileri işleyen bölümünde faaliyetlenme başladı. Anneler artık haftada 200-400 gr kilo alırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Boleyn Kizi

Okuduğunu Anlamayan Alıntılamasın
Pro Üye
14 Ekim 2016
3.651
14.797
Ben de çok etkileniyorum.

Ama düğün, cenaze ve hastalıkları es geçemeyiz.

Bu bir görgü kuralıdır.

Illaki gitmek de icap etmez. Aranabilirdi bence.

Ya da çok şık teselli cümleleri kurmaniz gerekmez. Sizden hiçkimse Atilla Ilhan performansı beklemez zaten...Sessizlikle de bir insanın acısını paylasmak mumkun.

Bu konuda hatalısınız.

Kimse gitmiyorsa da siz kendiniz için doğru olanı yapmalısınız.

Size tavsiyem arkadaşınızdan özür dileyip yanina gitmenizdir .

Aksi halde çok yalnız kalırsınız hayatta.

Pink_Butterfly92

🐾🐣
Kayıtlı Üye
23 Mart 2015
7.263
6.357
Ben de çok etkileniyorum.

Ama düğün, cenaze ve hastalıkları es geçemeyiz.

Bu bir görgü kuralıdır.

Illaki gitmek de icap etmez. Aranabilirdi bence.

Ya da çok şık teselli cümleleri kurmaniz gerekmez. Sizden hiçkimse Atilla Ilhan performansı beklemez zaten...Sessizlikle de bir insanın acısını paylasmak mumkun.

Bu konuda hatalısınız.

Kimse gitmiyorsa da siz kendiniz için doğru olanı yapmalısınız.

Size tavsiyem arkadaşınızdan özür dileyip yanina gitmenizdir .

Aksi halde çok yalnız kalırsınız hayatta.
Evet gittigim zaman özür dileyecegim çok ayip ettim diyecegim diye kendimi şartlandirmişken arkadaşimin bana haber yollamasıyla sarsıldim iyice.

Bebeğinizin beyin dalga şekilleri artık doğmuş bir bebeğin beyin dalga şekilleri ile aynı. Bebeğinizin beyninin görsel ve işitsel bilgileri işleyen bölümünde faaliyetlenme başladı. Anneler artık haftada 200-400 gr kilo alırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

deepsimply

Popüler Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
25 Nisan 2010
3.648
4.388
Çok sıkı fıkı dost değilmişsiniz ,mesaj atmışsınız ,kendisi acısını bu şekilde yansıtmıştır ,gördüğüm kadarıyla bebek bekliyorsunuz ,rahatsız olabilirsiniz ,kötü hissedebilirsiniz ,bir sizin teselli etmenize kalmamıştır eminim ,
Bu kadar düşüncesiz fevri konuşmalar yapan insanlardan uzak durun ,boş verin konuyu gitmeyin ,

dystopian

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2012
187
305
deepsimply deepsimply 'e katılıyorum. Çok samimi bir arkadaşınız değil. Abisi ile sıkıntı yaşamışsınız zaten. Kız da sıkıntılı bir insan tepkisinden anladığım. Ben bu tarz birinin özür dilediğinizde size anlayış göstereceğini sanmıyorum. Yani vicdansız gibi görüneceğim ama sizden, karnınızdakinden önemli mi, şimdiden bu kadar stres yapmışsınız.

Valla yakın, değer verdiğim bir arkadaşım olsa bu duruma tabi ki asla getirmem ama ben olsam bu arkadaşın hiç üstüne düşmem. İnceldiği yerden kopsun. Bihassa verdiği tepkiye istinaden söylüyorum.

Pink_Butterfly92

🐾🐣
Kayıtlı Üye
23 Mart 2015
7.263
6.357
Çok sıkı fıkı dost değilmişsiniz ,mesaj atmışsınız ,kendisi acısını bu şekilde yansıtmıştır ,gördüğüm kadarıyla bebek bekliyorsunuz ,rahatsız olabilirsiniz ,kötü hissedebilirsiniz ,bir sizin teselli etmenize kalmamıştır eminim ,
Bu kadar düşüncesiz fevri konuşmalar yapan insanlardan uzak durun ,boş verin konuyu gitmeyin ,
Bu konuyu danıştığim bir arkadaşım bana şu cümleyi kurdu
" Pink babamı kaybettim acıdan kim geldi kim gitti görmedim bile. Acısı olan insan bunları önemsemez " dedi.

Pink_Butterfly92

🐾🐣
Kayıtlı Üye
23 Mart 2015
7.263
6.357
deepsimply deepsimply 'e katılıyorum. Çok samimi bir arkadaşınız değil. Abisi ile sıkıntı yaşamışsınız zaten. Kız da sıkıntılı bir insan tepkisinden anladığım. Ben bu tarz birinin özür dilediğinizde size anlayış göstereceğini sanmıyorum. Yani vicdansız gibi görüneceğim ama sizden, karnınızdakinden önemli mi, şimdiden bu kadar stres yapmışsınız.

Valla yakın, değer verdiğim bir arkadaşım olsa bu duruma tabi ki asla getirmem ama ben olsam bu arkadaşın hiç üstüne düşmem. İnceldiği yerden kopsun. Bihassa verdiği tepkiye istinaden söylüyorum.
Bana da tepkisi çok agır geldi yani bu kadar önemseyecegini inanin düşünmedim aklima bile gelmedi. Ben takmam kim gelmiş kim gitmiş. Şimdi gruptaki kizlar beni suçluyor ayıp ettin sende gelmeliydin diye. Aşırı vicdan yaptım ve üzüldum

dystopian

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2012
187
305
Bana da tepkisi çok agır geldi yani bu kadar önemseyecegini inanin düşünmedim aklima bile gelmedi. Ben takmam kim gelmiş kim gitmiş. Şimdi gruptaki kizlar beni suçluyor ayıp ettin sende gelmeliydin diye. Aşırı vicdan yaptım ve üzüldum
Ben de sizin gibiyim bu konularda. Sizi çok iyi anlıyorum. Siz de insanları kendiniz gibi sanıp gönül koymuyorsunuz haliyle. Ben de olsam gönül koymam. Herkesin bu durumlarla yüzleşme şekli farklı çünkü.

Size tepki verenler de sizi kendileri gibi sanıyorlar.

Malum herkes herkesi kendi gibi sanır. :)

Hiç üzlmeyin. Mevzu sıcakmış şu an, biraz daha geçsin üstünden. Uygun bir an denk gelirse izah edersiniz. Olmazsa da olmaz.

kukrim27

Guru
Pro Üye
24 Haziran 2015
15.633
42.694
Bu konuyu danıştığim bir arkadaşım bana şu cümleyi kurdu
" Pink babamı kaybettim acıdan kim geldi kim gitti görmedim bile. Acısı olan insan bunları önemsemez " dedi.
Hayır öyle birşey yok önemser.O an farkına varamasada biraz zaman geçince neden olmadığınızı sorgular bence gayet normal.
Gidip de saatlerce oturmaniza gerek yoktu başın sağolsun diyip en fazla on dk dursaniz yeter di.
Hamile haliniz ile şimdi gidip de polemik falan yaşanmasın.
Çok istiyorsanız bir telefon açıp neden gitmediginizi izah edebilirsiniz.

Pink_Butterfly92

🐾🐣
Kayıtlı Üye
23 Mart 2015
7.263
6.357
Ben de sizin gibiyim bu konularda. Sizi çok iyi anlıyorum. Siz de insanları kendiniz gibi sanıp gönül koymuyorsunuz haliyle. Ben de olsam gönül koymam. Herkesin bu durumlarla yüzleşme şekli farklı çünkü.

Size tepki verenler de sizi kendileri gibi sanıyorlar.

Malum herkes herkesi kendi gibi sanır. :)

Hiç üzlmeyin. Mevzu sıcakmış şu an, biraz daha geçsin üstünden. Uygun bir an denk gelirse izah edersiniz. Olmazsa da olmaz.
Başta o cümleleri duyduğumda sinirlenmedigime ve takmadigima kendimi ikna etmeye çaliştim. Ama uzunca bir sure o cümleler aklımdan gitmedi. O an o arkadaşa mesaj atmakta istedim. Ama kavga ciksinda istemedim açikcasi. Çünku ben 5 aydir stres olmamak icin evden disari cikmiyorum.

Yukarı Alt