Ne zaman dogum yapicam bennn­čśę

Mutsuz 3333

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
28 Ocak 2020
67
16
21
Merhaba han─▒mlar do─čum yapm─▒┼č olanlar veya tecr├╝beli olanlar l├╝tfen yard─▒m edin ben 39 haftalik hamileyim yakla┼č─▒k bir ayd─▒r do─čum belirtilerim var kasiklarim ve kart─▒m─▒n alt─▒ hafif hafif kasiliyor ve sancim oluyordu ara ara ve hep geceleri olurdu ├žok s─▒k bi ┼čekilde tuvalete giderdim yani b├╝t├╝n do─čum belirtileri vard─▒ fakat do─čum yapmad─▒m 39 haftalik oldum art─▒k dogusun istiyorum ├žok sabirsizim ve a─čr─▒lar─▒m baya var ┼ču yakla┼č─▒k bir haftad─▒r da bu belirtilerime yenileri eklendi belim hi├ž agrimazdi art─▒k hafif karnimin alt─▒na ve belime sanc─▒ gelip gidiyor bebek hareket edince a┼ča─č─▒ya bask─▒ hisediyorum sanki zorla ├ž─▒kmaya ├žal─▒┼č─▒yormu┼č gibi hisediyorum oturamiyorum hem arka hem ├Ân tarafa ├žok bask─▒ hisediyorum ayn─▒ zamanda 3 g├╝nd├╝r bana g├Âre yani kendime bak─▒nca karn─▒m a┼ča─č─▒ya inmi┼č gibi hisediyorum ama yukarda genede sertlik hisediyorum l├╝tfen bana yard─▒mc─▒ olun ne kadar kalm─▒┼č olabilir do─čum yapan bayanlara sorum olsun l├╝tfen do─čuma 1 haftaniz veya bi ka├ž g├╝n├╝n├╝z kala nas─▒l anlad─▒n─▒z ne gibi belirtileriniz vard─▒ lutfen cevap verin l├╝tfen ┼čimdiden te┼ček├╝r ediyorum

miumao

Pop├╝ler ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
16 Haziran 2015
3.493
4.156
Yani bunun bi kuralu kaidesi yok ki. Insanlar kontrolden geliyor, 2 saat sonra geri doguma gidiyor. O yuzden siz kasilmalarinizi takip edin, akinti ve nisaninizi takip edin.

Baska da yapacak bisey yok.

Mutsuz 3333

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
28 Ocak 2020
67
16
21
Yani bunun bi kuralu kaidesi yok ki. Insanlar kontrolden geliyor, 2 saat sonra geri doguma gidiyor. O yuzden siz kasilmalarinizi takip edin, akinti ve nisaninizi takip edin.

Baska da yapacak bisey yok.
Kasilmalarim d├╝zensiz ama her gece var birde Belimde sanc─▒ ba┼člad─▒ hafif merakediyirum oyuzden bu g├╝nlerde mi yoksa haftalar mi var merakediyorum

H E

Guru
Pro ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
19 Haziran 2013
24.454
62.115
26
Merhaba ge├žen sene 40+2 de do─čurdum . Ve ─░nan hi├ž do─čurcak gibi de─čildim . Her┼čey biran da oldu .
sabret bekle . daha 1 haftas─▒ var bebe─činin bol bol y├╝r├╝y├╝┼č yap . Hurma ye pilates yap ..
Allah yard─▒mc─▒n olsun

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 08-06-2021

Hamileli─čimin 13. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 189 g├╝n kald─▒.

Bebe─činizin karaci─čeri safra salg─▒lamaya ve pankreas─▒ ins├╝lin ├╝retmeye ba┼člad─▒. Bu arada bazen s─▒rt a─čr─▒lar─▒ hissetmeye ba┼člayabilirsiniz. Bunun nedeni relaxin denilen do─čumu kolayla┼čt─▒rmak i├žin salg─▒lanan bir hormondur. Relaxin b├╝y├╝yen rahminzin ihtiyac─▒ olan alan─▒ kar┼č─▒lamak i├žin le─čen kemi─činizin geni┼člemesini ve omurgaya ba─članan kal├ža eklemlerini gev┼četerek do─čumu kolayla┼čt─▒rmak i├žin destekler.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 26 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 54 mm. (Ba┼čtan Popoya)

Hamilelik G├╝nl├╝─č├╝n├╝ ─░mza alan─▒na eklemek i├žin t─▒klay─▒n

Mutsuz 3333

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
28 Ocak 2020
67
16
21
Ya ├Âyle mi hani diyorlar ya haftas─▒ ge├žerse bebek kakas─▒n─▒ yutar gibi ┼čeyler duydum ondan dolay─▒ korkuyorum ya

Hufezaa

ě▒ěĘ┘Ĺ ┘çěĘ┘ä┘Ő ┘ů┘ć ěž┘äěÁěž┘äěş┘Ő┘ć ­čĺĽ
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
14 A─čustos 2019
1.450
3.333
Zaten benim bildi─čim olmas─▒ gereken do─čum haftas─▒ 38-42 aras─▒ndaki haftalar. Sizin de ├žok bir┼čey kalmam─▒┼č sabredin in┼čallah son zamanlar zorlu ge├žiyordur muhakkak ama toplasan─▒z iki elinizin parma─č─▒n─▒ ge├žmez art─▒k bebe─činize kavu┼čma zaman─▒n─▒z :) hay─▒rla sorunsuzca gelir in┼čallah minik..

grksznsr

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
29 Nisan 2015
180
76
10 g├╝n ├Ânce do─čum yapt─▒m bende. Bu dedi─čin belirtiler do─čumumdan 2 hafta ├Ânce ba┼člad─▒. 40+1 de do─čurdum. Benimde hep kakas─▒n─▒ yerse endi┼česi vard─▒. Ama ├╝├ž g├╝ne bir doltor kontrol├╝m oldu─ču i├žin doktor b├Âyle bir tehlikenin olmad─▒─č─▒n─▒ s├Âyledi. Do─čumdan ├Ânceki ├Ânceki g├╝n 1 saate yak─▒n tempolu y├╝r├╝d├╝m. Ko┼čmaya yak─▒n bir seviyede. Hurma yedim g├╝nlerce. Ve o gece e┼čimle beraber olduk. Kesin do─čurmal─▒yd─▒m normal ┼čekilde. Ve sabah kalkt─▒─č─▒mda yatakta kas─▒ld─▒m a─čr─▒dan. ├çok k─▒sa s├╝rd├╝. Saat 8 civar─▒yd─▒ bir daha yatamad─▒m. Kahvalt─▒m─▒ yapt─▒m. Arada sanc─▒lar─▒m oluyordu ama kas─▒klarda ├žok umursamad─▒m. ─░kinci sanc─▒ 10 c─▒var─▒ oldu. Tuvalete gittim ve ni┼čan─▒m geldi. Zerre panik yok bende. Evi bir g├╝zel temizledm. Sildim s├╝p├╝rd├╝m. ├ťt├╝m vard─▒ yapt─▒m. Sonra gittim gusul ald─▒m ┼č├╝k├╝r namaz─▒ k─▒ld─▒m. E┼čime bile haber vermedim. 15:40 ta randevum vard─▒ doktora. O gelene kadar pilates topunda z─▒plad─▒m. Bunlar─▒ uzun uzun anlatmam─▒n sebebi suni sanc─▒n─▒n ├žok boktan bi┼či oldu─čunu bilmemden kaynaklan─▒yor. Kendi kendime a├ž─▒lmam olmal─▒yd─▒ inan─▒lmaz korkuyordum do─čumdan bide d├╝┼č├╝n suni sanc─▒ korku film gibi. Suyum gelmedi─či i├žin ben hi├ž panik olmad─▒m. Bu sekilde bir ilerleyi┼č saplayabilirsin. ┼×imdiden hay─▒rl─▒ olsun arkada┼č─▒m

Cemren0604

Pop├╝ler ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
27 A─čustos 2015
1.064
1.267
Merhaba han─▒mlar do─čum yapm─▒┼č olanlar veya tecr├╝beli olanlar l├╝tfen yard─▒m edin ben 39 haftalik hamileyim yakla┼č─▒k bir ayd─▒r do─čum belirtilerim var kasiklarim ve kart─▒m─▒n alt─▒ hafif hafif kasiliyor ve sancim oluyordu ara ara ve hep geceleri olurdu ├žok s─▒k bi ┼čekilde tuvalete giderdim yani b├╝t├╝n do─čum belirtileri vard─▒ fakat do─čum yapmad─▒m 39 haftalik oldum art─▒k dogusun istiyorum ├žok sabirsizim ve a─čr─▒lar─▒m baya var ┼ču yakla┼č─▒k bir haftad─▒r da bu belirtilerime yenileri eklendi belim hi├ž agrimazdi art─▒k hafif karnimin alt─▒na ve belime sanc─▒ gelip gidiyor bebek hareket edince a┼ča─č─▒ya bask─▒ hisediyorum sanki zorla ├ž─▒kmaya ├žal─▒┼č─▒yormu┼č gibi hisediyorum oturamiyorum hem arka hem ├Ân tarafa ├žok bask─▒ hisediyorum ayn─▒ zamanda 3 g├╝nd├╝r bana g├Âre yani kendime bak─▒nca karn─▒m a┼ča─č─▒ya inmi┼č gibi hisediyorum ama yukarda genede sertlik hisediyorum l├╝tfen bana yard─▒mc─▒ olun ne kadar kalm─▒┼č olabilir do─čum yapan bayanlara sorum olsun l├╝tfen do─čuma 1 haftaniz veya bi ka├ž g├╝n├╝n├╝z kala nas─▒l anlad─▒n─▒z ne gibi belirtileriniz vard─▒ lutfen cevap verin l├╝tfen ┼čimdiden te┼ček├╝r ediyorum
Her hamilelik farkl─▒ herkes farkl─▒ ┼čey ya┼č─▒yor ben hamileli─čimin ba┼č─▒ndan sonuna kadar hi├ž bir belirti ya┼čamad─▒m mesela ­čśé 42+4 te gittim zorla getirttik­čśŐ

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 20-07-2021

Hamileli─čimin 7. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 231 g├╝n kald─▒.

Art─▒k, serebral hemisfer (beyin yar─▒mk├╝rleri) aras─▒ndaki b├Âl├╝nme de belirginle┼čti. Alt ve ├╝st ├žene olu┼čtu. Bebe─činizin a─č─▒rl─▒─č─▒ yakla┼č─▒k 0,001 gr. Anneler, bug├╝nlerde do─čumunuz ile ilgili ilk randevunuza gitmi┼č ve ilk kan testlerinizi yapt─▒rm─▒┼č olmal─▒s─▒n─▒z.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : < 1gr.

Hamilelik G├╝nl├╝─č├╝n├╝ ─░mza alan─▒na eklemek i├žin t─▒klay─▒n

Mutsuz 3333

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
28 Ocak 2020
67
16
21
Yaaaaa ben 1 ayd─▒r t├╝m belirtileri ya┼čad─▒m ├Âzellikle de geceleri hep sanc─▒ ├žektim yaa
Her hamilelik farkl─▒ herkes farkl─▒ ┼čey ya┼č─▒yor ben hamileli─čimin ba┼č─▒ndan sonuna kadar hi├ž bir belirti ya┼čamad─▒m mesela ­čśé 42+4 te gittim zorla getirttik­čśŐ

Mutsuz 3333

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
28 Ocak 2020
67
16
21
Zaten benim bildi─čim olmas─▒ gereken do─čum haftas─▒ 38-42 aras─▒ndaki haftalar. Sizin de ├žok bir┼čey kalmam─▒┼č sabredin in┼čallah son zamanlar zorlu ge├žiyordur muhakkak ama toplasan─▒z iki elinizin parma─č─▒n─▒ ge├žmez art─▒k bebe─činize kavu┼čma zaman─▒n─▒z :) hay─▒rla sorunsuzca gelir in┼čallah minik..
Amin ├žok saolun ilk ├žocu─čum karn─▒mda kalbi durdu tam do─čum vaktiyken onu kaybetti─čim i├žin korkuyorum biraz da

dgdln

Pop├╝ler ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
7 Ocak 2019
9.043
14.400
Hay─▒rl─▒ u─čurlu olsun sa─čl─▒kla gelsin. Bunlar hi├ž belli olmaz son zamanlar zorla┼č─▒yo a─č─▒rla┼č─▒yor. Ben pazar g├╝n├╝ doktora gittim , hi├ž gelesi yok bunun demi┼čti 41+ da geldi o─člum pazartesi saat 6 da. ─░nsan heycanlaniyo hemen kuca─č─▒na almak istiyo ├Âzl├╝yo ama zamana ihtiyac─▒n─▒z var. Siz bol su i├žin bol bol y├╝r├╝y├╝┼č yap─▒n

Mutsuz 3333

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
28 Ocak 2020
67
16
21
10 g├╝n ├Ânce do─čum yapt─▒m bende. Bu dedi─čin belirtiler do─čumumdan 2 hafta ├Ânce ba┼člad─▒. 40+1 de do─čurdum. Benimde hep kakas─▒n─▒ yerse endi┼česi vard─▒. Ama ├╝├ž g├╝ne bir doltor kontrol├╝m oldu─ču i├žin doktor b├Âyle bir tehlikenin olmad─▒─č─▒n─▒ s├Âyledi. Do─čumdan ├Ânceki ├Ânceki g├╝n 1 saate yak─▒n tempolu y├╝r├╝d├╝m. Ko┼čmaya yak─▒n bir seviyede. Hurma yedim g├╝nlerce. Ve o gece e┼čimle beraber olduk. Kesin do─čurmal─▒yd─▒m normal ┼čekilde. Ve sabah kalkt─▒─č─▒mda yatakta kas─▒ld─▒m a─čr─▒dan. ├çok k─▒sa s├╝rd├╝. Saat 8 civar─▒yd─▒ bir daha yatamad─▒m. Kahvalt─▒m─▒ yapt─▒m. Arada sanc─▒lar─▒m oluyordu ama kas─▒klarda ├žok umursamad─▒m. ─░kinci sanc─▒ 10 c─▒var─▒ oldu. Tuvalete gittim ve ni┼čan─▒m geldi. Zerre panik yok bende. Evi bir g├╝zel temizledm. Sildim s├╝p├╝rd├╝m. ├ťt├╝m vard─▒ yapt─▒m. Sonra gittim gusul ald─▒m ┼č├╝k├╝r namaz─▒ k─▒ld─▒m. E┼čime bile haber vermedim. 15:40 ta randevum vard─▒ doktora. O gelene kadar pilates topunda z─▒plad─▒m. Bunlar─▒ uzun uzun anlatmam─▒n sebebi suni sanc─▒n─▒n ├žok boktan bi┼či oldu─čunu bilmemden kaynaklan─▒yor. Kendi kendime a├ž─▒lmam olmal─▒yd─▒ inan─▒lmaz korkuyordum do─čumdan bide d├╝┼č├╝n suni sanc─▒ korku film gibi. Suyum gelmedi─či i├žin ben hi├ž panik olmad─▒m. Bu sekilde bir ilerleyi┼č saplayabilirsin. ┼×imdiden hay─▒rl─▒ olsun arkada┼č─▒m
├çok g├╝zel anlatmi┼čsiniz yapasim geldi inanin­čśéin┼čallah dar─▒s─▒ ba┼č─▒ma ben bu belirtileri 1 ayd─▒r ya┼č─▒yorum ama do─čum yapmad─▒m hep Kasilmalarim vard─▒ geceleri hala oluyor arada t├╝m do─čum belirtilerini ya┼č─▒yorum 1 ayd─▒r allahba─č─▒┼člas─▒n in┼čallah bebeginizi dar─▒s─▒ benim ba┼č─▒ma birde bi┼čey sorucam Son adet tarihiniz neydi acaba galiba aram─▒zda pek bi┼čey yokmu┼č siz 10 g├╝nd├╝r do─čum yaptiginiza g├Âre

Mutsuz 3333

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
28 Ocak 2020
67
16
21
Hay─▒rl─▒ u─čurlu olsun sa─čl─▒kla gelsin. Bunlar hi├ž belli olmaz son zamanlar zorla┼č─▒yo a─č─▒rla┼č─▒yor. Ben pazar g├╝n├╝ doktora gittim , hi├ž gelesi yok bunun demi┼čti 41+ da geldi o─člum pazartesi saat 6 da. ─░nsan heycanlaniyo hemen kuca─č─▒na almak istiyo ├Âzl├╝yo ama zamana ihtiyac─▒n─▒z var. Siz bol su i├žin bol bol y├╝r├╝y├╝┼č yap─▒n
Benimki de erkek in┼čallah kuca─č─▒ma al─▒r─▒m yak─▒n zamanda hem sabirsizim hemde ta┼č─▒makta ├žok g├╝├žl├╝k ├žekiyorum art─▒k yaa ├žok zorla┼č─▒yor art─▒k

Hufezaa

ě▒ěĘ┘Ĺ ┘çěĘ┘ä┘Ő ┘ů┘ć ěž┘äěÁěž┘äěş┘Ő┘ć ­čĺĽ
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
14 A─čustos 2019
1.450
3.333
Amin ├žok saolun ilk ├žocu─čum karn─▒mda kalbi durdu tam do─čum vaktiyken onu kaybetti─čim i├žin korkuyorum biraz da

├çok ├╝z├╝ld├╝m ba┼č─▒n─▒z sa─čolsun yavrunuz cennette ┼čefaat├žiniz olsun in┼čallah..
┼×imdiki yavrunuza da sa─čl─▒kla kavu┼čmak nasip olsun,­čÖĆ­čĆ╗ korkmay─▒n bol bol dua edin

grksznsr

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
29 Nisan 2015
180
76
├çok g├╝zel anlatmi┼čsiniz yapasim geldi inanin­čśéin┼čallah dar─▒s─▒ ba┼č─▒ma ben bu belirtileri 1 ayd─▒r ya┼č─▒yorum ama do─čum yapmad─▒m hep Kasilmalarim vard─▒ geceleri hala oluyor arada t├╝m do─čum belirtilerini ya┼č─▒yorum 1 ayd─▒r allahba─č─▒┼člas─▒n in┼čallah bebeginizi dar─▒s─▒ benim ba┼č─▒ma birde bi┼čey sorucam Son adet tarihiniz neydi acaba galiba aram─▒zda pek bi┼čey yokmu┼č siz 10 g├╝nd├╝r do─čum yaptiginiza g├Âre
25 aral─▒kt─▒. Ben hamile kald─▒─č─▒mdan beri ya┼čad─▒m o kas─▒k a─čr─▒lar─▒n─▒. 20-25 haftaya kadar s├╝rekli adet olacakm─▒┼č─▒m gibi. Tuvalete gitti─čimde kan g├Ârecekmi┼čim gibi. Hamileli─čin sonunda yine o a─čr─▒lar n├╝ksetti ama hi├ž takmad─▒m ├ž├╝nk├╝ bunlar ├žok normal ├žok ara┼čt─▒rd─▒m. Doktorun zaten y├Ânlendiriyor seni. Bana do─čumu tetikleyen neydi bilmiyorum. Her┼čeyi yapt─▒m ├ž├╝nk├╝. Pire gibiyim yerimde durmam s├╝rekli evde i┼č yapt─▒m son bir hafta ko┼ču band─▒nda y├╝r├╝d├╝m son bir ayd─▒rda ├žok hurma yiyordum. Kocam─▒ ├žok kulland─▒m mesela­čśé zorla beraber oldum, o korkuy─▒rdu hep ama korkulcak bi┼či yoktu. Sende bunlar─▒ yap bence. Suni sanc─▒s─▒z gelsin bebi┼čin. He sezeryan olursa da hi├ž ├╝z├╝lme