• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Neden uyurken ayaklarımızı battaniyenin dışına çıkarırız?

cansusoylu

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2016
24
6
benim ayaklarım zaten çok soğuk olur, yatağa girdiğimde buz gibi olur özellikle kışları. O yüzden demekki kafamı yastığa koyar koymaz uyuyorum maşallah :)

yamukprenses

Guru
Pro Üye
14 Aralık 2009
9.319
14.865
Bu benim için geçerli değil,ben battaniyenin içine iyice gömülür, tek bir yerden bile hava gelmeyecek şekilde kendimi mumyalar gibi örterim,en son kafamı da battaniyenin içine sokarım.Eşimin kaç kere yaşıyor musun diye korkarak uyandırdığını bilirim:KK70:

Cuel

❤️Yağmur❤️Defne❤️
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2014
2.408
5.242
Ben hep çıkarırım çok soğuk olmadığı sürece. Ondan bu kadar güzel uyuyorum ( geceleri kızım kalkmadığı zamanlar)

CerenPerest

Hayalperest olmak doğamda var..
ÜZGÜN
Sahte Profil
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2019
124
416

Uykusuzluk büyük bir problem. Geceyle savaşıp rüyalar alemine dalabilmek, bazılarımız için kabus haline gelebiliyor. Bilimsel çalışmaların söylediğine göre bunun çözümü ayaklarınızda yatıyor. Eğer imsonia ile savaşıyorsanız, size ilginç bir tavsiyemiz olacak. Ayaklarınızı battaniyeden çıkarmayı deneyin. Neden mi?

Nymag‘da yer alan bilimsel çalışmaya göre, ayaklarınızı yorganın ya da battaniyenin dışına çıkarmak işe yarıyor.

Aslında bunun basit bir açıklaması var.

Bunun sebebi, vücudunuzun temel sıcaklığı. Vücudunuz sıcakken, bilinciniz daha da açık oluyor; soğukken uyumaya daha müsait oluyor.

Uyuyabilmek için vücut seviyenizi düşürmeniz gerekiyor.
Çalışmalara göre ayaklarınız, soğutma için muhteşem bir nokta; çünkü vücudunuzun bu bölgesinde kıl oranınız çok düşük ve damar yapısıyla vücut ısı ayarınızı gerçekleştirmenizde yardımcı oluyor.

Bu sebeple bir dahaki sefere uykusuz kaldığınızda ayaklarınızı battaniyeden veya yorgandan çıkarmayı deneyin. Denemeye değer.

kaynak: sosyalmedya.co
Ben donarım ellerim ve ayaklarım hep buz gibi :KK43:

selennn

Evli mutlu ve çocuklu
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2011
3.200
3.247
Kendimi bildim bileli ayaklarım yorganın ve ya battaniyenin dışında uyurum annemde öyle uyur 1yaşındaki kızım da öyle uyuyor 😎😂

Yukarı Alt