Nedir bu kayınvalide

Neyleym

Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2019
407
307
Bekar biriyim evlenmeyi düşünüyorum ama ne zaman buraya baksam kayınvalidesinden dert yananları görüyorum hep mi kötü olur kayınvalideler sorun çıkaran haksız taraf hep onlar mı acaba yoksa bir söz vardı kim kendini anlatırsa o haklıdır diye o hesap mı oluyor iç görmedim yada ben rastlamadım burda bir kayınvalide konu açsın belki bu seferde gelini haksız görücez bilemiyorum kafam karıştı kayınvalidem bana şöyle, böyle kötü davranıyor neden bunun altında yatan birşey olmalı yanlış anlamayın onları savunmuyorum sakin, uyumlu bir insanım böyleykende kayınvalidem bana sataşırmı yoksa ben ona nasıl yaklaşırsam oda bana öyle mi yaklaşır? korkuyorum açıkcası konuları okudukça kısmet olursa ailemden biraz uzağa gelin gidicem.

hepiyilikle06

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2018
16
7
Hekres aynı degıl canımm emin ol iş evlenecegin adamda bitiyor benimde sorunlarım oldu ama eşim hep bizim tarafımızda durdu aılesının sınırlarını çizmeyi bildi ..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-12-2019

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 121 gün kaldı.

Bebeğinizin boyun, göğüs ve kasık bölgesinde bulunan ve ısı üreten kahverengi yağlar doğumdan kısa bir süre sonra kaybolacaktır. 8. ve 9. aylar boyunca beyaz yağlar bebeğinizin derisi altına depolanmaya başlar. Bazı anne adayları hamilelikleri boyunca kontak lenslerini kullanmada, takıp çıkarmada sorun yaşarlar. Doğumdan altı hafta sonra bu problem çözülecektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Neyleym

Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2019
407
307
Kayınvaliden seni severse melek oluyor sevmezse mahşer midillisi.
Bütün mesele bu.
Bir de kayınpeder de çok önemli problemsiz kayınvalidenin sevdiği bir koca olmalı
Yoksa çocuğuna sarıyor.
Benim kayınvalidem bana melek ama eşimin önceki sevgilisini istememiş mesela.
Kayınpeder malesef seneler önce vefat etmiş kendisine erkek arkadaşım bakıyor kv beni sevicekmi bilmiyorum normalde herkes beni seviyor ama dur bakalım 🙂

Khomyuk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2019
460
1.615
Açıkçası için işinde bir anlaşmazlık illaki oluyor.
İki farklı görgü, iki farklı aile, iki farklı kültür. Trrs geliyor insana.
Geçenlerde kuzenim eşiyle geldi. Çocuklarımız arası yakın. Bir yaş var. Benim bana minnoş teyzem meğer kaynanaymış😁 yani kuza yansıtmadı, baya güzel idare etti canım kızım fln diye ama ben tanıdığım için hissettim. Bizim çocuklarımızı kıyaslıyor en başta mesela. Benim oğlan iri bir çocuktu, gelinim yedirmeyi bilmiyor, tembellikten zayıf, çocuğa çorba yapmıyor sen gibi diye bana gittiğinden beri dert yanıyor. Esas sorun bu kıyaslar belkş de. Ben de nişanda çok severdim eşimin ailesini ama evlendk daralmaya başladım. Beklentiler arttı, cici görünme sevdası bitti çünkü.

Khomyuk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2019
460
1.615
Genelde benim gözlemlediğim iyi kvye kötü gelin
Kötü kvye iyi gelin düşüyor :)
İstisnalar vardır elbette
Bende KKyı senelerdir okurum KV diyince FBI denmişcesine geriliyorum örgüt gibi :KK53:
Aslında o iyilikten kötülükten değil😁😁
Benim kayınvalidem de iyidir. Onla iyi anlaşırız. Ama ilk senemizde öyle absürtlükler yaptı ki... Bize gelip kaldığında ağlardı, sen gittin pijamana sarılıp uyuyorum oğluşum derdi, sarılır otururdu😂😂😂
Yemek pişirirdim farklı memleketliyiz, ay bizde öyle olmaz böyle yavan der yemeğime kulp takardı😂😂
Bizim aile daha rahat geniş egeli bir aile, onlarınki muhafazakar. Bana baskı kuracak oldu çaktırmadan. O oldu bende değiştim. İdare etmemeye başladım.
Yaşlanınca napıcam diye dertlenirdi. Ben de bir gün dayanamadım bekar oğulların var onlarla oturursun niye dert ediyorsun şimdiden dedim açılışı yaptık.
Oğlu aramaz sık sık benim aklıma gelir haftada bir arardım yaranamazdım. Anneler gününde çiçek yolladım sen mi düşündün dedi oğluna yok khomyuk aldı dedi. Ben olsam kibar kızıö teşekkür ederim derdim döndü oğluna sen ne düşünmüyorsun diye sitem etti.
Ben de artık mesafe koydum. Ne ararım ne sorarım. Bayramda arar iyi bayramlar der kaparım.
Ha dışardan ama herkes kayınvalidemi melek görüp ben biraz soğuk olduğum için şeytan gelin görüyor. Umrumda mı değil.
Şunu anladım çünkü oğlan analığında kıskançlık, kendi aklını beğenme ve yönetme sevdası var. Yumuşak yüz bulursa yapıyor, gelin tersse yapamıyor. Yani ne kaynanalar var iki geline ayrı davranan. Büyük gelin yumuşaksa ona kaynana ana ufak gelin şirretse canım cicim olan.
İçinde var ama gelinin tutumu belli ediyor yani.

Yukarı Alt