Neredeyse 2 aydır evliyim ve hiç alışamadım..

edasb

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2019
6
1
Yaklaşık 2 aydır evliyim. Ama hiçbir şeyiyle evliliğe alışamadım. Aynı zamanda işimde yeni. Sanki kimsesizmişim gibi geliyor. Ailem uzak değil ama onlardan hiç uzak kalmadığım için onları çok özlüyorum .. Hiçbir zaman alışamayacakmışım gibi geliyor her gün ağlıyorum bu durumdan çok sıkıldımmm :KK43:

tatlialirim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2015
3.516
4.578
ilk defa ailenizden uzak kalmissiniz, cok normal
ben de üniversite yurduna birakilinca öyle olmustum, sonra hayata alisma cabalama gayesiyle insan uyum sagliyor
ki ben 17 yasindaydim, alisirsiniz zamanla
kafanizi dagitin güzel seylere odaklanin, hatta eviloliginizim tadini cikarin, ne güzel iste bol bol öpüsün yayilin yatin, baska derdiniz olmasin

hayatben

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2019
1.611
808
çalışıyorsunda .. acaba girişken yada aktif mi değilsin..
işyerinde ki arkadaslar yemek molası kahve molası katılsan..
yenilik iyidir. tabi insan özler ailesini o ayrı dha önce hiç ayrı kalmamışsanz ondandır..
bak mesela bende yazları annem memlekete gider koskaca ist tekim :KK70:
annemde bazen der ben sensz ne yapıcam yahu kadın diyorum zaten yazın 5-6 ayı yoksun tlfnlasıyoruz sadece aynı sey işte :) kendinizi oyalayacak seyler bulun.. evinzle ugrasın evinize çiçek ağaç fln alın dikin saksıya.. bakın meselaaa eger ben evlenirsem ve balkonum olursa limon ağacı almak istiyorum :KK66: alayım saksına ben yerleştireyim fln..

karabiber38

cennette, cehennemde senin içinde...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2019
462
415
Severek evlenmediniz mi?
severek evlenmeyle yada mantık evliliği ile yapmayla aileyi özlemenin bence alakası yok. Evet evlendiğin kişi baba evini aratmasın diye bir dua bile vardır ama ailenin yerini kocanda olsa tutamıyor hele ki çok bağlı ve hiç ayrı kalmadıysan...
1 buçuk sene olacak ben hala aklıma geldikçe ağlıyorum, hiç ayrı kalmamıştım ailemden ve onlar 6 aydır benden uzak bir yerdeler. Aileden uzak kalmak sevdiğin insanla olsan da çok zor bir durum. Sabır dilemekten başka tavsiyem yok konu sahibi , seni çok iyi anlıyorum:110:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-03-2020

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 168 gün kaldı.

Sadece iki hafta içinde bebeğinizin boyu yaklaşık 12 cm ve ağırlığı yaklaşık 100-110 gr. oldu. Hamileliğinizi desteklemek için artan kan hacminizden dolayı damarlarınızın daha belirgin ve görülebilir olduğunu fark edebilirsiniz. Normal doğum yaptığınızda kaybedilen kan miktarı, yaklaşık olarak kan bağışında kullanılan bir ünite kan miktarı kadardır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

efuulimm

Dualarla gel bebeğim
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2019
1.115
2.845
severek evlenmeyle yada mantık evliliği ile yapmayla aileyi özlemenin bence alakası yok. Evet evlendiğin kişi baba evini aratmasın diye bir dua bile vardır ama ailenin yerini kocanda olsa tutamıyor hele ki çok bağlı ve hiç ayrı kalmadıysan...
1 buçuk sene olacak ben hala aklıma geldikçe ağlıyorum, hiç ayrı kalmamıştım ailemden ve onlar 6 aydır benden uzak bir yerdeler. Aileden uzak kalmak sevdiğin insanla olsan da çok zor bir durum. Sabır dilemekten başka tavsiyem yok konu sahibi , seni çok iyi anlıyorum:110:
Bende sizinle aynı dönemde evlenmisim sayilir :) daha önce bende hiç ailemden ayrı kalmadım aynı sehirdeyiz biz gerçi ama 15 20 gun görmediğim zamanlar oluyor bazen :) esimi coook sevdigim icin cok iyi tanidigim icin hiç zorluk çekmedim :) ne bileyim eger karsisindaki insan görücü usulü falansa alışmakta zorlanabilir gibi geldi :)

edasb

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2019
6
1
ilk defa ailenizden uzak kalmissiniz, cok normal
ben de üniversite yurduna birakilinca öyle olmustum, sonra hayata alisma cabalama gayesiyle insan uyum sagliyor
ki ben 17 yasindaydim, alisirsiniz zamanla
kafanizi dagitin güzel seylere odaklanin, hatta eviloliginizim tadini cikarin, ne güzel iste bol bol öpüsün yayilin yatin, baska derdiniz olmasin
Keşke öyle olsa ama eve gelince hep bi aglama istegi kendimi tutamama ne kadar aglamamaya calıssamda olmuyor

edasb

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2019
6
1
çalışıyorsunda .. acaba girişken yada aktif mi değilsin..
işyerinde ki arkadaslar yemek molası kahve molası katılsan..
yenilik iyidir. tabi insan özler ailesini o ayrı dha önce hiç ayrı kalmamışsanz ondandır..
bak mesela bende yazları annem memlekete gider koskaca ist tekim :KK70:
annemde bazen der ben sensz ne yapıcam yahu kadın diyorum zaten yazın 5-6 ayı yoksun tlfnlasıyoruz sadece aynı sey işte :) kendinizi oyalayacak seyler bulun.. evinzle ugrasın evinize çiçek ağaç fln alın dikin saksıya.. bakın meselaaa eger ben evlenirsem ve balkonum olursa limon ağacı almak istiyorum :KK66: alayım saksına ben yerleştireyim fln..
İş yerinde arkadaşlarımla dediğiniz şeyleri yapıyorum ama aklımdan hiç ailem eşim çıkmıyor aklımda hep ya onlara kötü bir şey olursa ne yaparım sorusu ..

edasb

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2019
6
1
Çok zor gerçekten eşim çok iyi biri ve hep alttan alıyor ama üzülüyor görüyorum ne olacak bilmiyorum 😣

Yukarı Alt