Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Network Marketing Nedir Ne Değildir!

Konusu 'İş ve Kariyer' forumundadır ve senemakyildiz50 tarafından 9 Ağustos 2018 başlatılmıştır.

  9 Ağustos 2018
  Konu Sahibi : senemakyildiz50
 1. senemakyildiz50

  senemakyildiz50 Reklam içerikli mesajlarından hesap pasif edilmiştir, mesajlarına itibar etmeyiniz. Sahte Profil ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  16 Temmuz 2018
  Mesajlar:
  3
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Network Marketing denilince bir çoğumuzun aklına dolandırıcılık geliyor. Bu durum kısmen doğru ama sektördeki tüm firmaların aynı şekilde olduğunu düşünmek doğru değildir. Böyle düşünecek olursak pazardaki esnafta, marketlerde hatta çok güvendiğimiz markalarda dolandırıcı. Çünkü her sektörde dolandırıcı marka veya markalar vardır. Bu yüzden bir genelleme yapmak doğru değildir.

  Network marketingi yasa dışı saddet zinciri olarak görenler var. Ama işin aslı böyle değildir. Bir şirketin yapısı onun yasallığını temel anlamda belirlemez. Durum böyle olsaydı yukarda bahsettiğim gibi bir çok kurum yasa dışı ve dolandırıcı olurdu. Burada önemli olan piramit yapılar ile network marketing şirketlerini karıştırmamak gerektiğidir. Piramit yapıla yasa dışı yapıla olur üyeler üzerinden elde ettikleri kazançlar ile ceplerini doldururlar. Network marketing ise öyle değildir. Temelinde karşılıklı kazanç sağlama ve insana değer katma güdüsü vardır. Bir şirketin piramit mi yoksa network marketing mi olduğunu anlamanın temel yolu ise o firmanını sattığı ürünlerin gerçek olup olmadığı ve kullanıcısına yarar sağlayıp sağlamadığıdır.

  Network marketingde sadece en üstte ki para kazanır algısı vardır ama bu network marketingde değil piramit yapılarda yaşanan bir durumdur. Network marketing de adı sütünde kişi networkü ile para kazanır. Yani ilk giren çok kazanır mantığı network marketing şirketlerinde yoktur. Örneğin bir network marketing şirketidir. Bu şirketin ürün ve hizmetleri gerçek ürünler olup. Temelinde kullanan kişilere fayda sağlamayı amaçlar. bağımsız temsilcisi olan bir kişi bu ürünleri kendi networkü özelinde satarak büyür. Kendi başarısına göre kendinden önce giren kişilerden daha çok kazanç elde edebilir. Temelde dediğim gibi piramit yapı olmadığı için herkes kendi çevresine ve verdiği emeğe göre kazanç elde eder.

  Bu işi yapamayan kişiler ve sektördeki piramit yapılar yüzünden network marketing dolandırıcılık olarak lanse ediliyor ama Dünya Doğrudan Satış Birlikleri Federasyonu’na göre, 2017’te doğrudan satış sektörü genel olarak 189,6 milyar dolar ciro elde etti. Bu rakamı istediğiniz yerden araştırabilirsiniz. Buradaki temel amacım insanlara doğru bilgi akarımında bulunmak.


  “En büyük cehalet, hakkında hiçbir şey bilmediğiniz bir şeyi reddetmektir” – Wayne Eyer
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 5 Eylül 2018
 2. 22 Eylül 2018
  Konu Sahibi : senemakyildiz50
 3. defmacro

  defmacro Reklam içerikli mesajlarından hesap pasif edilmiştir, mesajlarına itibar etmeyiniz. Sahte Profil ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  29 Haziran 2012
  Mesajlar:
  13
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Akıllı telefonunuzla bir gunde siz hayatınıza devam ederken tıkladıgınız reklamlardan
  Aylık minimum 108 ₺ max 7200₺ kazanabileceğiniz ek gellr imkanı..
  EkGelir, #Kârlı #Hızlı #Kazanç
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 22 Eylül 2018