Nez /// Savruldum 2008

Zepp

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
21 Temmuz 2006
Mesajlar
9.346
Emoji Skoru
16
Yaş
39
Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!

Aradan tam 4 yıl geçti ve sonunda, sözlerinden, müziklerine, fotoğraflarından kostümlerine kadar % 100 Nez imzalı albümümle karşımıza çıktı Nez. Nez, bu kez albümün her aşamasında söz sahibi oldu ve yıllardır edinmiş olduğu tecrübeleri, sevinçleri, kızgınlıkları, aşkları söze ve müziğe döküp, Yıldıray Gürgen'in aranjeleriyle buluşturunca hepsi birbirinden değerli 13 şarkılık %100 Nez albümü ortaya çıktı.

Nez'deki 4 yıllık değişimi ise Zeynel Abidin'in objektifinden yansıtılmaya çalışılmış. Albümümün çıkış şarkısı olarak 'Hey Dj' adlı şarkı seçilmiş çünkü; yarı İngilizce yarı Türkçe 80' li yılların disco soundunu kullanarak hepimize sıkıntılarını unutturacak sıcacık bir yaz şarkısı olduğunu savunuyor Nez.

Bunun yanı sıra İngilizce şarkı söyleme tutkusundan vazgeçemeyen Nez, albümde herkesin çok iyi bildiği 'Sweet Dreams' ile 'Fame' i seslendirmiş, 8 yaşında 'Annie' müzikalinde başrol oynadığı için en büyük hayali Fame müzikalinden bir parçayı albümüne koyabilmekmiş. 'Sweet Dreams' ise yıllardır hiç sıkılmadan dinlediği klasikleşmiş bir şarkıymış ve biraz da Türk motifleriyle farklı bir tad katmak istemiş.

Albümün diğer 2 ingilizce şarkısı 'Do you wanna touch me' ile 'Now that I've found you' nun sözleri ise %100 Nez imzalı..

Albümde toplam 3 tane de türkçe slow parçam var: 'Savruldum' ve 'Gönül'ün söz ve müziği, 'Sabır'ın ise sözleri Nez'e ait. Ayrıca, Tanju Okan’ın 'Koy Koy'u ile Ajda Pekkan’ın 'Sevgi bu mu diye' adlı unutulmaz şarkılarını bu kez Nez yorumuyla dinleyeceksiniz. 
E

EU1

Ziyaretçi
begendikleriniz icin rep ve tesekkur butnlarini kullaniniz aksi takdirde mesajlariniz silinecektir
 
Yukarı Alt