NIFTY Testi

Sllh

Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2017
776
359
Bende internette ne kadar okuduysam hep pozitif sonuçlar almış hayır doktorların güvenilir buldugunu siz bulmuyorsanız oda sizin görüşünüz. Umarım güzel hayırlı sonuclar alırsınız.

Avalon80

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2018
1.156
3.244
Bende internette ne kadar okuduysam hep pozitif sonuçlar almış hayır doktorların güvenilir buldugunu siz bulmuyorsanız oda sizin görüşünüz. Umarım güzel hayırlı sonuclar alırsınız.
Ben mi anlatamıyorum, hamilelik hormonlarından hepimiz bi garip mi olduk? Ben güvenli bulmuyorum demedim. Dr bana rapor sonucunun o laboratuarda bu güne kadar yapılan test sayısı kadar güvenilir olabileceğinin mantığını anlattı. Ben de bunu size anlatıyorum.

Yani: (bu söyleceklerim benim fikrim) ben olsam ikili 3 lü 4 lü yaptıracağıma, daha kesin olan nifty test yaptırırdım fakat onu da uzun yıllardır bu işi yapan bir laboratuara yaptırırdım. Gerekirse yurt dışı.

Bu işler çok kişisel seçimler. Çocuğum sakat bile olsa doğururum diyen var, doğururum ama sonuç görmem lazım diyen var, bu riski göze alamam diyen var, var da var. Bu yüzden kimisi hiç test yaptırmaz, kimisine bir yüzde oranı yeterli gelebilir, kimisi kesin öğrenmeden rahat edemez.

Bana gelirsek zaten ben bi kere ikili testte riskimi görüp içim kuruyana kadar 2 gün ağladığım için, şu an beni nifty falan oranı kesmez. Bu sabah amniosentez yaptık, umarım sonucumuz hayırlı olur. Sevgiler...

Sllh

Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2017
776
359
Ben mi anlatamıyorum, hamilelik hormonlarından hepimiz bi garip mi olduk? Ben güvenli bulmuyorum demedim. Dr bana rapor sonucunun o laboratuarda bu güne kadar yapılan test sayısı kadar güvenilir olabileceğinin mantığını anlattı. Ben de bunu size anlatıyorum.

Yani: (bu söyleceklerim benim fikrim) ben olsam ikili 3 lü 4 lü yaptıracağıma, daha kesin olan nifty test yaptırırdım fakat onu da uzun yıllardır bu işi yapan bir laboratuara yaptırırdım. Gerekirse yurt dışı.

Bu işler çok kişisel seçimler. Çocuğum sakat bile olsa doğururum diyen var, doğururum ama sonuç görmem lazım diyen var, bu riski göze alamam diyen var, var da var. Bu yüzden kimisi hiç test yaptırmaz, kimisine bir yüzde oranı yeterli gelebilir, kimisi kesin öğrenmeden rahat edemez.

Bana gelirsek zaten ben bi kere ikili testte riskimi görüp içim kuruyana kadar 2 gün ağladığım için, şu an beni nifty falan oranı kesmez. Bu sabah amniosentez yaptık, umarım sonucumuz hayırlı olur. Sevgiler...
Bir sakin olun bence sizin hormonlarınız ters tepmiş bu kadar abartıcak birşey yok umarım güzel sonuçlar alırsınız.Allah gönlünüze göre versin.

tugcedm

Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2016
4
1
Kizlar 12 haftalik hamileyim. Doktorum genetik test yaptirmam gerektiigini soledi. Niftye guvenmiyorum cunku bi arkadasim bursa'da yaptirdi yanlis sonuc cikardilar. Çin'e gidiyomus kanlar pek içime sinmedi. Baska ne var guvenilir onerebileceginiz test?

Harmandali

Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2017
510
368
Kizlar 12 haftalik hamileyim. Doktorum genetik test yaptirmam gerektiigini soledi. Niftye guvenmiyorum cunku bi arkadasim bursa'da yaptirdi yanlis sonuc cikardilar. Çin'e gidiyomus kanlar pek içime sinmedi. Baska ne var guvenilir onerebileceginiz test?
Kesin sonuc amniosentez yaptirirsan olur. Niftyden de guvenilir ama amniosentezinden risklerini once bir arastir bence.

bilgevisne

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2019
278
1.472
bursadaki hangi labr. mıs acaba?
yazarsanız memeun olurum.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-08-2019

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 6 gün kaldı.

Bebeğinizin kafatası henüz tam olarak katı, sert değildir. Birbirinden ayrık ve birbirini iten, geniş beş kemik plakasından oluşmuştur. Bebeğiniz, rahminizde geçirdiği son haftalarda, hayati önem taşıyan madeleri, kanınızdan, plasentadan ve amniyotik sıvıdan almaya devam ediyor. Aldığı antikorlar, hastalıklara karşı bebeğinize bağışıklık sağlayacaktır. Bu noktada bazı bebeklerin boyu 36-38 cm. ve ağırlığı 3,400 gr olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Sllh

Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2017
776
359
Kesin sonuc amniosentez yaptirirsan olur. Niftyden de guvenilir ama amniosentezinden risklerini once bir arastir bence.
Bence nifty gayet güvenilir bir test

denizkaya1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Mart 2019
11
0
Ben yaştan dolayı yaptırdım nifty testi. genoks a yaptırdım. çok memnun kaldım. diğer firmaları çok araştırdım fakat genoks uzun zamandır bu testi türkiyede yapıyormuş. birkaç arkadaşımla görüştüğümde başka firmaların yurtdışına gönderdiklerinde kanlar bozulabiliyor testi tekrar ettiriyorlar dedikleri için genoks çok cazip geldi. çünkü testi türkiyede çalışıyorlar. hemde diğer firmalar gibi sadece down sendromuna bakmıyorlar. 70 tane genetik hastalık bakıyorlar.

diğer firmaları aradığımda yok onlar çin de çalışıyorlar felan diyenler oldu. sonradan yalan söylediklerini öğrendim. Genoks bu işi profesyonelce yapıyor. genetik hekimleri ücretsiz danışmanlık hizmeti bile veriyormuş. başka firmaları aradığımda biz medikal firmayız genetik hekimimiz yok diyorlar. kanı alıp yurtdışına gönder sonuç gelsin hastaya verim mantığıyla çalışıyorlarmış. ben genoks tan çok memnun kaldım. herkese tavsiye ederim.

Yukarı Alt