NIFTY Testi

2kedi_1deli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2013
794
376
Merhaba,
Ben de Nifty ve Genoks ile olan tecrübemi paylaşmak istiyorum.
2 li testim ve ultrason kontrollerimde hiçbir sorun gözükmemesine rağmen, yaşımdan dolayı kendim Nifty testi yaptırmak istedim. Takibimi yapan hastane Genoks ile çalışıyordu. 12.haftamda kan verdim ve beklemeye başladım. 10 gün sonra "yeterli örnek bulunamadı" yani "anne kanında bebeğe ait yeterli dna bulunamadı" diye haber geldi ve tekrar kan vermem istendi. İçime düşen kurtla 14. haftamda tekrar kan verdim ve yine endişeli bekleyiş başladı. Yine tam 10 gün sonra firma aynı cevabı döndü ve para iadesi yapacaklarını söylediler. Doktorum, perinatoloğum ve fikir danıştığım ayrı bir kadın doğum doktoru daha bu sonuçla daha önce karşılaşmadıklarını söylediler ve direk amniyosentez istediler. İnternette yaptığım araştırmalarda da benzer hiç bir vaka göremeyince moralimiz sıfır olarak amniyosenteze başvurduk. 2 gün sonra FISH denen ilk sonuç temiz çıktı ama biz tabii ki detaylı sonucu görmeden rahatlayamadık. 2 hafta sonra sonucun temiz çıktığı haberi geldi çok şükür ama o 1,5 ayda yaşadığımız boşuna korkuyu allah düşmanıma bile vermesin.
Yaşadığım bu kötü tecrübeye istinaden benim tavsiyem, kafanızda bir soru işareti varsa ve kesin sonuç almak istiyorsanız direk amniyosenteze başvurun. Tecrübeli bir doktorda yaptırırsanız 5 dk lık çok basit bir işlem. İlla Nifty yaptıracaksanız da Türkiye' de değil, yurtdışında çalışan güvenilir firmalarla yaptırın.
Ben bu süreçte benzer sonucu alan birileri var mı diye çok arandım ama bulamadım. Bu mesajı özellikle benzer durumu yaşayan olursa -inşallah olmaz ama- en azından benim gibi umutsuzluğa kapılmasın diye yazmak istedim.
Herkese sağlıklı günler dilerim..
Kan sulandirici igne kullaniyor musunuz? Igne kullananlarda sonuc bu sekilde gelebiliyormus

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-01-2020

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 136 gün kaldı.

Bir hafta içinde lanugo (geçici tüyler) bebeğinizin vücudunu komple kaplamış olacak. Lanugo aslında bebeğinizin baş, boyun ve yüz çevresinde, vücudunun diğer bölgelerine göre oldukca yoğundur. Hamilelik hormonları, dolaşım sisteminizi ve metobolizmanızı hızlandırdığı için saçlarınız ve tırnaklarınızın daha hızlı uzadığını fark edeceksiniz. Bebeğinizin meme uçları meme bezlerinde görülmeye başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Goncas12

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2019
1
0
Merhabalar benimde ikili testim riskli çıktı nifty yaptırmam lazım izmirde ücretsizmiş geçen yıllarda bu sene orda ücretsiz yaptıran varmı birde sizin doktorunuzun adı nedir acaba birde hangi hastane fiyatlar çok pahallı allah herkesin yar ve yardımcısı olsun
Merhaba benimde ikili testim yaştan dolayı riskli çıkmıştı araştırmalarım sonucu genetik testini ücretsiz olarak izmir de tepecik hastanesi istanbul dada ümraniye devlet hastanesi yapıyor bilginize ümraniye sadece üç kromozoma baktığını bunun da yeterli olduğunu söyledi trizomi 13 18 ve 21 e bakıyolar ben burda yaptırdım içime sinmezse dışarıda da yatırıcam herşeyi özelde yapmıyodum bi sefer böyle denemek istedim hepimiz için hayırlısı

2kedi_1deli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2013
794
376
Ben de kan sulandirici kullaniyorum.benimkinde bu tarz bir durum olmadi.sonucum 7. Gunde geldi.kan sulandirici kullnmak sonucu etkiliyormuymus peki.bilginiz varmi

Sonucu etkilemiyor dna bulunduysa sonuc ok
. Sadece bazen dna bulunamayip dna bulunamadi yaziyormus o kadar. Bende kullaniyorum benimde sonucum geldi. Bazen boyle durumlar olabiliyormus herzaman olabilecek bisey degil..

Bir hafta içinde lanugo (geçici tüyler) bebeğinizin vücudunu komple kaplamış olacak. Lanugo aslında bebeğinizin baş, boyun ve yüz çevresinde, vücudunun diğer bölgelerine göre oldukca yoğundur. Hamilelik hormonları, dolaşım sisteminizi ve metobolizmanızı hızlandırdığı için saçlarınız ve tırnaklarınızın daha hızlı uzadığını fark edeceksiniz. Bebeğinizin meme uçları meme bezlerinde görülmeye başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Sirine26_

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2019
16
1
Sonucu etkilemiyor dna bulunduysa sonuc ok
. Sadece bazen dna bulunamayip dna bulunamadi yaziyormus o kadar. Bende kullaniyorum benimde sonucum geldi. Bazen boyle durumlar olabiliyormus herzaman olabilecek bisey degil..
Cok tesekkur ederim.benim sonucum geldikten sonra aklimiza geldi kan sulandiricinin etkileyip etkilememesi.siz de nifty testimi yaptirdiniz.kan sulandirici da mi kullaniyorsunuz ayni zamanda.dna ornegi bulmus oluyorlar demekki benimkinde tekrar istemediklerine gore.biraz bu durumu kafaya taktim da.

2kedi_1deli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2013
794
376
Cok tesekkur ederim.benim sonucum geldikten sonra aklimiza geldi kan sulandiricinin etkileyip etkilememesi.siz de nifty testimi yaptirdiniz.kan sulandirici da mi kullaniyorsunuz ayni zamanda.dna ornegi bulmus oluyorlar demekki benimkinde tekrar istemediklerine gore.biraz bu durumu kafaya taktim da.

Aynen bende nifty yaptirdim kan sulandirici igne ve hap kullaniyorum hic kafaniza takmayin oyle birsey oldugunda dna bulumadi diye yazar zaten.. onun disinda kan sulandirici kullanmak yaniltici bi sebep degil merak etmeyin.. nifty ile cinsiyetide ogrenebiliyorsunuz bu arada biliyor muydunuz?

telemak

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2019
2
1
Yaşımdan dolayi kendim yaptirmak istedim.41 yaşındayım,biliyorsunuz belli bir yaştan sonra bazı sendromlarin ortaya cikma olasıligi daha yüksek. Genoks adli firmaya yaptirdim. Sonuc 10 gün icinde geldi.Cok şükür yüksek risk görünmüyor. Mutlaka araştirmişsinizdir, bu da ikili test gibi istatistik veriyor. Amniyosentez gibi % 100 sonuç vermiyor. Ama % 99 dogru sonuc verdigi belirtiliyor.

Sirine26_

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2019
16
1
J
Aynen bende nifty yaptirdim kan sulandirici igne ve hap kullaniyorum hic kafaniza takmayin oyle birsey oldugunda dna bulumadi diye yazar zaten.. onun disinda kan sulandirici kullanmak yaniltici bi sebep degil merak etmeyin.. nifty ile cinsiyetide ogrenebiliyorsunuz bu arada biliyor muydunuz?
Insallah.cok teskkur ederim biraz taktim kafaya dogrusu.ama doğru diyorsunuz cok mantikli.ben 20.haftada yaptirdim.detaylidan sonra kalbinde arsa teshisi koyuldugu icin cinsiyeti biliyordum yani.cinsiyetini soylemedi nifty bana.siz kac haftaliksiniz

Sirine26_

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2019
16
1
Yaşımdan dolayi kendim yaptirmak istedim.41 yaşındayım,biliyorsunuz belli bir yaştan sonra bazı sendromlarin ortaya cikma olasıligi daha yüksek. Genoks adli firmaya yaptirdim. Sonuc 10 gün icinde geldi.Cok şükür yüksek risk görünmüyor. Mutlaka araştirmişsinizdir, bu da ikili test gibi istatistik veriyor. Amniyosentez gibi % 100 sonuç vermiyor. Ama % 99 dogru sonuc verdigi belirtiliyor.
Evet doğruluk orani cok yuksek.aminosentez gibi riskleri yok diye bunu tercih ettim.zaten yuksek risk ciksaydi aminosentez yapilacakti

Yukarı Alt