Nikah mi dugun mu ?

Cgla97

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2019
9
2
22
Arkadaşlar nişanlıyım ve 4 5 ay sonra nikâhı düşünüyoruz ama nişanlımla düğün mu nikah mi bi türlü ortak karar veremiyoruz o sadelikten yana sadece bir nikah olsun istiyor bende ufak çaplı da olsa düğün istedim o da şuan da nisan ben istemediğim halde salonda oldu en azindan düğün istediğim gibi olsun ben senin için vazgectim isteğimden sen vazgeçemez misin diyor ve çevremdeki herkes ayrı bisey söylüyor napcagini sasirdim aslında ilk nikâhı ben demiştim sonrasında eğlence yaparız y Akin çevremizle diye Ama sonradan düşündüm ilerde pişman olur muyum diye ve düğün istedim şuan napcam bilmiyorum lütfen yardımcı olun...

MySweetHeart

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
3 Mart 2013
771
1.767
Bana gore yemeksiz dugun olmaz. :p ben gittigim dugunde karnim doysun istiyorum valla.

dgdln

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2019
7.394
11.931
Arkadaşlar nişanlıyım ve 4 5 ay sonra nikâhı düşünüyoruz ama nişanlımla düğün mu nikah mi bi türlü ortak karar veremiyoruz o sadelikten yana sadece bir nikah olsun istiyor bende ufak çaplı da olsa düğün istedim o da şuan da nisan ben istemediğim halde salonda oldu en azindan düğün istediğim gibi olsun ben senin için vazgectim isteğimden sen vazgeçemez misin diyor ve çevremdeki herkes ayrı bisey söylüyor napcagini sasirdim aslında ilk nikâhı ben demiştim sonrasında eğlence yaparız y Akin çevremizle diye Ama sonradan düşündüm ilerde pişman olur muyum diye ve düğün istedim şuan napcam bilmiyorum lütfen yardımcı olun...
Aileleriniz ne diyor elbette sizin fikirleriniz de önemli ama ailelerinizin fikri de önemli. Biz hep nikah istedik ama ailelerimiz istemedi düğün yaptık

Cgla97

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2019
9
2
22
Aileleriniz ne diyor elbette sizin fikirleriniz de önemli ama ailelerinizin fikri de önemli. Biz hep nikah istedik ama ailelerimiz istemedi düğün yaptık
Benim ailem sen ne istersen o diyor onun ailesi de o ne isterse o diyor😐

Hyperborea17

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2019
1.499
2.716
Pişmanlık olmaz diye düşünüyorum. Ben nikah tercih ederdim. Ailem ve arkadaşım,erkek arkadaşımın ailesi arkadaşı toplasak el ve ayak parmaklarımı geçmez. Neden araba parası kadar salon ayarlayayım ki? O parayla yurtdışına çıkmayı ve en azından samimiyetsiz insanlardan uzak durup bir ömür boyu hatırlayacağımız bir seyahat anımız olsun isterim. Ben erik dalı çaldırmak ve oynatmak için o kadar para dökmezdim :KK70: sizin ailedeki kişi sayısı ve para durumunuz belirler

Cgla97

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2019
9
2
22
Pişmanlık olmaz diye düşünüyorum. Ben nikah tercih ederdim. Ailem ve arkadaşım,erkek arkadaşımın ailesi arkadaşı toplasak el ve ayak parmaklarımı geçmez. Neden araba parası kadar salon ayarlayayım ki? O parayla yurtdışına çıkmayı ve en azından samimiyetsiz insanlardan uzak durup bir ömür boyu hatırlayacağımız bir seyahat anımız olsun isterim. Ben erik dalı çaldırmak ve oynatmak için o kadar para dökmezdim :KK70: sizin ailedeki kişi sayısı ve para durumunuz belirler
Şimdi şöyle bisey ki nisanlimin çevresi geniş bizim ki de öyle ama bende o da nerdeyse çoğunu tanımıyoruz kayinpederimde düğün oldu mu yemekli mi istiyor ve yemekli fiyatlar hep iki katı üç katı fiyat veriyor durumumuz var ama nişanlım o kadar tanımadığı insana yemek vermeyi çok saçma buluyor

Seda2012Emre

Evli💍Mutlu😄Mert'li👶🏻
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2019
2.828
5.853
21
Ben düğün istedim eşim sağolsun saygı duydu düğün yaptık
Ablam nikah istedi nişanlısı saygı duydu nikahları var Bi kaç güne
Şimdi sen de düğün istiyorsan eşin de nikah istiyorsa bu sadelikten yana olduğu için değil, masraftan kaçtığı için bence. Kız nişanı yapıyor diye nişan yapılmış. Düğün erkek tarafının ay sade olsun. Sade isteyen insan, nişanı da sade isterdi.
Anlaşamıyosanız bu konuda illa, nikah yapın düğüne çağıracağınız herkesi nikaha çağırın. Nikahta takı, müzik dans yapılıyor, belki bilirsin öyle yaparsınız
Sonra en yakınlarınıza Bi yemek verebilirsiniz

Hyperborea17

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2019
1.499
2.716
Şimdi şöyle bisey ki nisanlimin çevresi geniş bizim ki de öyle ama bende o da nerdeyse çoğunu tanımıyoruz kayinpederimde düğün oldu mu yemekli mi istiyor ve yemekli fiyatlar hep iki katı üç katı fiyat veriyor durumumuz var ama nişanlım o kadar tanımadığı insana yemek vermeyi çok saçma buluyor
O zaman nikah iyidir. Denize yakın bir şehirdeyseniz denize yakın bir restoranda yakın arkadaşlarınızla ve ailenizle yemek yiyip sonra balayına gidebilirsiniz. Yaz geliyor o ağır gelinlikler sıcakta çekilir değil. İnce beyaz bir elbise alırsınız nikah için. Nickinizde 97 varsa bu da sizin 21-22 yaşında olduğunuz demektir. Gençliğiniz güzelliğinizdir. Esmer tenliyseniz pudra tonlu hafif bir makyaj şık ve yazlık bir nikah elbisesi uzun dalgalı saçlara çiçekli bi taç ve sonra denizaşırı bir yerde yemek,dış çekim,belki mekanla konuşup gitarist tutabilirsiniz. Tam yazı yansıtan,samimi eğlenceli bir ortam olur. (ben de nerdeyse 22yaşındayım hayalimde böyle bohem bişey var)

honey bunch

ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2018
13.825
22.993
Ben hem nikah hem Düğün yaptım :)
Gelecek cooook kişi vardı uzak olanlara nikah davetiyesi yakın olanlara dügün davetiyesi verip 250 kişilik yemekli bi dügün yaptık iyikide yapmısız cok eglendik
Ama yemeksiz olsaydı dügün yapmaz arkadaslarım yakın ailemle bi elli kişi falan eglenceye giderdik

dgdln

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2019
7.394
11.931
O zaman nisanlinizla konuşun başta böyle düşündüm ama detaylı düşününce içinde kalacağını anladım o yüzden düğün yapalım istiyorum diyiverin

Cgla97

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2019
9
2
22
Ben düğün istedim eşim sağolsun saygı duydu düğün yaptık
Ablam nikah istedi nişanlısı saygı duydu nikahları var Bi kaç güne
Şimdi sen de düğün istiyorsan eşin de nikah istiyorsa bu sadelikten yana olduğu için değil, masraftan kaçtığı için bence. Kız nişanı yapıyor diye nişan yapılmış. Düğün erkek tarafının ay sade olsun. Sade isteyen insan, nişanı da sade isterdi.
Anlaşamıyosanız bu konuda illa, nikah yapın düğüne çağıracağınız herkesi nikaha çağırın. Nikahta takı, müzik dans yapılıyor, belki bilirsin öyle yaparsınız
Sonra en yakınlarınıza Bi yemek verebilirsiniz
Evet malesef anlasamiyoruzz😔

Cgla97

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2019
9
2
22
O zaman nikah iyidir. Denize yakın bir şehirdeyseniz denize yakın bir restoranda yakın arkadaşlarınızla ve ailenizle yemek yiyip sonra balayına gidebilirsiniz. Yaz geliyor o ağır gelinlikler sıcakta çekilir değil. İnce beyaz bir elbise alırsınız nikah için. Nickinizde 97 varsa bu da sizin 21-22 yaşında olduğunuz demektir. Gençliğiniz güzelliğinizdir. Esmer tenliyseniz pudra tonlu hafif bir makyaj şık ve yazlık bir nikah elbisesi uzun dalgalı saçlara çiçekli bi taç ve sonra denizaşırı bir yerde yemek,dış çekim,belki mekanla konuşup gitarist tutabilirsiniz. Tam yazı yansıtan,samimi eğlenceli bir ortam olur. (ben de nerdeyse 22yaşındayım hayalimde böyle bohem bişey var)
Bu fikir gerçekten çok hoşuma gitti. Teşekkür ederim

Cgla97

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2019
9
2
22
Ben hem nikah hem Düğün yaptım :)
Gelecek cooook kişi vardı uzak olanlara nikah davetiyesi yakın olanlara dügün davetiyesi verip 250 kişilik yemekli bi dügün yaptık iyikide yapmısız cok eglendik
Ama yemeksiz olsaydı dügün yapmaz arkadaslarım yakın ailemle bi elli kişi falan eglenceye giderdik
Teşekkür ederim
Bende nikah yapıyorum. Kına gecesi zaten düğün gibi oluyor.
Yanı haklisiniz

blaues_meer

Şükür, şükür, çok şükür...
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2009
899
282
Düğün bana göre ciddi bir israf. Nikah yapılıp çok yakınlarla eğlenceye gitmek yemek yemek en güzeli bence.

Genckading

Dance me to the end of love🎶
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2017
2.593
3.344
Nikah gelin hamamı ben de nişanlıyım inşallah böyle yapacağım

cekirdekcik

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2014
1.037
2.127
Ailenin isteği önemli değil. Sen ve nişanlın ne istiyor önemli olan o. Yoksa sizin istemediğiniz bir şeyi sırf aileler istiyor diye mi yapacaksınız? Ne sçma ya.

Biz de nikah diye planladık eğer evlenirsek. Önce bir nikah akşamına da yakın akrabaları çağırarak bi yemek vermek müzik falan :) Böylesi düğünden daha ekonomik oluyor. En kötü bi menü 30 tl olsa ve 30 kişi çağırsanız 900 tl-1000 tl arası yapar. Hem de sadece sevdikleriniz olur yanınızda bence hem samimi hem de maddi yönden külfeti az.

umutluyum_2706

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2018
1.086
712
31
Nerde oturuyorsunuz bilmiyorum ama salon bulmak da zor ben 1 sene öncesinden zar zor buldum yemekli kir dugunu salonu bana göre değil düğün ama aileler istedi die bende ozaman kir düğünü olsun dedim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-09-2020

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 61 gün kaldı.

Bebeğiniz rahim içinde hava tenefüs edemediği için, koku duyusu doğumdan sonra aktif hale gelecektir. Bebeğinizin gelişi yaklaştıkça, vücudunuz sıkça doğum kasılmaları ve hareketleri yapıyor ve bunlar giderek artıyor. Bu doğum öncesi kasılmalara Braxton-Hicks kasılmaları denir. Bebeğiniz demir, fosfor ve kalsiyum depolamaya başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

tulumbachen

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2015
5.873
13.179
Ben nikah yapiyorum...pesine davetlilerle lüx bir mekanda yemek.
Ben parasinda değilim...düğün tarzım değil. Yani istiyorsan bence yapmalisin. Bu tür olaylarda kalbinin sesini dinlemelisin.

HayatBen

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2016
2.701
1.254
Ben nikah yapıyorum ve sonrasında en yakınlarıma eğlence yada yemek düşünüyorum.. Kına gecesinde oynanacak zaten