Nikahtan 8 ay sonra dugun

otrivine

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2011
58
17
Selam kizlar, 6 yillik erkek arkadasim ile nisanlandim, yurtdisinda yasiyoruz. Biz nikahi hizli yapmak istiyoruz zira nisanlimla evlenince bana kalici oturma izni verilecek ve yasadigim ulkenin vatandasligina bir adim daha yaklasacagim.

Ama su anda ne isten izin ne de maddi acidan dugun yapmaya musait degiliz ve guzel bir sey planlamak icin en az 1 yil lazim. Ailem de bana katiliyor ve resmi nikahi bu yil dugunu seneye yapma fikrini destekliyorlar. Ancak benim merak ettigim bu insanlar tarafindan normal karsilanir mi? Vize veya tayin sebebiyle erken nikah kiyan cok duyuyorum ama arayi fazla sogutmuyorlar en fazla 3 ay. Benim gibi nikahi erken yapanlar bunu acikca herkese soyluyorlar mi?

Bir de dugunde sembolik nikah kiymak mumkun mudur?

Son düzenleme:

Pink_Butterfly92

🐾🐣
Kayıtlı Üye
23 Mart 2015
7.583
7.294
Bizim tanidik nikah yapti hollanda icin. 2 sene gecti gidemedi adam mi salladi artik bilemiyorum. Boşandi. Herkes boşandi gozuyle bakti sonra. O da adami 3 ayda tanidi nikah kiydi. Guveniyorsaniz kiyin nikahi. Herkesin bilmesine de gerek yok.
Kacan bir arkadas vardi nikah kiymişlar kimsenin haberi yok. Konustular nikah yetkilisiyle bir nikah daha kiyildi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-01-2020

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 54 gün kaldı.

Bebeğiniz, rahminizdeki büyüklüğüne ve konumuna göre, ciğerlerinize baskı yapacak şekilde yukarıda ve kasıklarınıza baskı yapcak şekilde aşığıda taşınır. Bebeğinizin yatış pozisyonu sizi, sizinle aynı gebelik haftasında olan başka hamilelere göre daha geniş veya daha derli toplu gösterebilceği gibi sizi daha büyük veya daha küçük gösterebilir. Artık eskisine nazaran daha fazla kabızlık yaşıyorsunuz. Büyüyen rahminiz bağırsaklara daha fazla baskı yaptığından dolayı, bağırsakların normal aktivitelerini engeller.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

otrivine

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2011
58
17
Bizim tanidik nikah yapti hollanda icin. 2 sene gecti gidemedi adam mi salladi artik bilemiyorum. Boşandi. Herkes boşandi gozuyle bakti sonra. O da adami 3 ayda tanidi nikah kiydi. Guveniyorsaniz kiyin nikahi. Herkesin bilmesine de gerek yok.
Kacan bir arkadas vardi nikah kiymişlar kimsenin haberi yok. Konustular nikah yetkilisiyle bir nikah daha kiyildi
Ya biz zaten birlikte yasiyoruz, bulundugumuz ulkede cok normal bir sey hatta ilk birlikte yasamayani garipsiyorlar... Ama evlenince rahatlayacagiz tabii sonucta benim ailem Turk her ne kadar annem babam benim kararlarima saygi duysalar da. Yani bizim icin resmi nikah formaliteden ibaret, asil onemli olan dugun o da askimizi tum sevdiklerimize duyurmak ve toplumsal kabul icin...

Pink_Butterfly92

🐾🐣
Kayıtlı Üye
23 Mart 2015
7.583
7.294
Ya biz zaten birlikte yasiyoruz, bulundugumuz ulkede cok normal bir sey hatta ilk birlikte yasamayani garipsiyorlar... Ama evlenince rahatlayacagiz tabii sonucta benim ailem Turk her ne kadar annem babam benim kararlarima saygi duysalar da. Yani bizim icin resmi nikah formaliteden ibaret, asil onemli olan dugun o da askimizi tum sevdiklerimize duyurmak ve toplumsal kabul icin...
Kıyın gitsin o halde

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-01-2020

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 54 gün kaldı.

Bebeğiniz, rahminizdeki büyüklüğüne ve konumuna göre, ciğerlerinize baskı yapacak şekilde yukarıda ve kasıklarınıza baskı yapcak şekilde aşığıda taşınır. Bebeğinizin yatış pozisyonu sizi, sizinle aynı gebelik haftasında olan başka hamilelere göre daha geniş veya daha derli toplu gösterebilceği gibi sizi daha büyük veya daha küçük gösterebilir. Artık eskisine nazaran daha fazla kabızlık yaşıyorsunuz. Büyüyen rahminiz bağırsaklara daha fazla baskı yaptığından dolayı, bağırsakların normal aktivitelerini engeller.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

canimmkendimm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2018
1.979
1.799
Selam kizlar, 6 yillik erkek arkadasim ile nisanlandim, yurtdisinda yasiyoruz. Biz nikahi hizli yapmak istiyoruz zira nisanlimla evlenince bana kalici oturma izni verilecek ve yasadigim ulkenin vatandasligina bir adim daha yaklasacagim.

Ama su anda ne isten izin ne de maddi acidan dugun yapmaya musait degiliz ve guzel bir sey planlamak icin en az 1 yil lazim. Ailem de bana katiliyor ve resmi nikahi bu yil dugunu seneye yapma fikrini destekliyorlar. Ancak benim merak ettigim bu insanlar tarafindan normal karsilanir mi? Vize veya tayin sebebiyle erken nikah kiyan cok duyuyorum ama arayi fazla sogutmuyorlar en fazla 3 ay. Benim gibi nikahi erken yapanlar bunu acikca herkese soyluyorlar mi?

Bir de dugunde sembolik nikah kiymak mumkun mudur?
Bizimde evimizin işlemlerinden dolayı düğünümüz nikahtan 5 ay sonra oldu. Ben bu 5 ayda hayatıma babamların evinde nişanlı olarak devam ettim. :KK48: Etraftan kimsenin bişey dediği yok kimseyide ilgilendirmez. Düğünde sembolik nikah yapılıyor bu arada.

Yazankalem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2018
1.071
1.102
İnsanları boşverin kendinizi düşünün . Boş yere zora girmeyin içinize sine sine yapın her şeyinizi . Borçla harçla daha sonra siz uğraşacaksınız ne gerek var tadınızı kaçırmaya . Benim de nikahım önce oldu hatta 16 ay sonra düğünüm oldu 😂 ailem ilk başta vızırdadı ama biz ne zaman uygun olursak o zaman düğün olacak dedim ve istediğim tarihte oldu 😂

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-12-2019

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 32 gün kaldı.

Bu ay enerji seviyenizde dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Yorgunluk birçok hamile kadın tarafından yaşanır. Fakat bu ay, yorgunluğunuza alternatif olarak ara ara ekstra enerji dönemleri yaşayabilirsiniz. Bu enerji patlamalarını, kesinlikle yapmanız gereken işlerde ve doğuma ve doğum sonrasına hazırlık için kullanınız.Bu sıralar hastanede kullanılmak üzere doğum çantası hazırlayabilirsiniz. Doğuma giderken hastane çantanızda neler olmalı sitemizden kontrol edebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Erva-Taha

كُنْ فَيَكُونُ
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2016
1.020
992
Zaten birlikte yasiyorsunuz resmi nikah formalite ise neden bu kadar takıntı yaptin ki acep atacağın bir imza... :KK69:

Yarimm66

Sabırla bekledigim en güzel yarınımsın...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2016
2.596
4.362
Olacağı zaman nikah tazeleye bilirsiniz. Rica edersiniz ve kimse duymaz sizde söylemeyin kimseye

Yukarı Alt