Nişanlı olupta kayınvalide ile kayınpedere Anne Baba demeye zorlananlarrr :))

exelanss

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2013
3.774
2.607
Nişanlanı henüz 5 gün oldu ama bu soru kafamda sürekli.. kayınvalidemle pztsi günü yüzyüze gelicez kendisini çok seviyorumm çokta iyi anlaşıyoruz ama işte o anne kelimesi nasıl çıkıcak ağzımdan bilmiyorum :S kızlar sizler naptınız fikirlerinizi bekliyorum..

ema1

Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr
Pro Üye
10 Ağustos 2009
22.083
11.623
anne sözcüğünü kafana takman komik epey başka zor süreçlerden geçeceksin ,bence çok narin olma kırılırsın , en kolayı anne demek, kaç yaşındasın merak ettim, evlilik olgunluk işi bu olgunluğun neresindesin merak ettim

exelanss

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2013
3.774
2.607
anne sözcüğünü kafana takman komik epey başka zor süreçlerden geçeceksin ,bence çok narin olma kırılırsın , en kolayı anne demek, kaç yaşındasın merak ettim, evlilik olgunluk işi bu olgunluğun neresindesin merak ettim
25 yaşımdayım bence olgunluğun yaşla alakası yok evliliğin olgunlukla hiç alakası yok bence sizin demek istediğiniz güçtü sanırım.. nişan dönemine kadar başkasına nasıl gelir bilmem ama konularımdan bakabilrsin baya sıkıntılar yaşadık çok şükür atlattık bu günleride gücümüzle..

Cookie_Dough

♥jelibonkokanev.blog spot♥
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2011
8.795
12
Ne zaman içinden geliyorsa o zaman söyle zorunluluk hissetmeden yap... Zorlanıyorum diye düşünerek yapma görev gibi o zaman anlamı yok ki... Anne kelimesinin içi boş olmamalı bence asla. İçten gelmiyorsa da söylenmemeli ismiyle hitap edilmeli.

Ben de senin gibiydim. Söyleyene kadar bikaç ay da geçmişti.. Başına ismini ekleyerek mi söylesem ne yapsam nasıl yapsam...

Benim zaten bir annem bir babam var 20 yasımdan sonra hayatıma dan diye giren insanlara anne-baba nasıl derim??? diyordum...

Hiç öyle olmuyormuş...

Zaten sen bu adamı kabul etmedin mi hayatına? Ettin... Diğer yarım dedin... O zaman o her şeyiyle senin artık. Doğrsu ile yanlışı ile annesi ile babası ile...

Ona ait olanlar senin... Sana ait olanlar da onun... Evlilik budur. Keşke bunu daha önce fak edebilseydim buhranlar geçirmezdim nasıl söyleyeceğim diye. :KK31:

O artık senin de annen. Diğer yarını o doğurdu o baktı o büyüttü. Seni değil belki ama artık senden bir parça olan adamı doğurdu.

Yani o da senin bir parçan bundan böyle..

Böyle düşündüğünde daha kolay olur belki senin için de...

exelanss

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2013
3.774
2.607
Ne zaman içinden geliyorsa o zaman söyle zorunluluk hissetmeden yap... Zorlanıyorum diye düşünerek yapma görev gibi o zaman anlamı yok ki... Anne kelimesinin içi boş olmamalı bence asla. İçten gelmiyorsa da söylenmemeli ismiyle hitap edilmeli.

Ben de senin gibiydim. Söyleyene kadar bikaç ay da geçmişti.. Başına ismini ekleyerek mi söylesem ne yapsam nasıl yapsam...

Benim zaten bir annem bir babam var 20 yasımdan sonra hayatıma dan diye giren insanlara anne-baba nasıl derim??? diyordum...

Hiç öyle olmuyormuş...

Zaten sen bu adamı kabul etmedin mi hayatına? Ettin... Diğer yarım dedin... O zaman o her şeyiyle senin artık. Doğrsu ile yanlışı ile annesi ile babası ile...

Ona ait olanlar senin... Sana ait olanlar da onun... Evlilik budur. Keşke bunu daha önce fak edebilseydim buhranlar geçirmezdim nasıl söyleyeceğim diye. :KK31:

O artık senin de annen. Diğer yarını o doğurdu o baktı o büyüttü. Seni değil belki ama artık senden bir parça olan adamı doğurdu.

Yani o da senin bir parçan bundan böyle..

Böyle düşündüğünde daha kolay olur belki senin için de...

işte içimi rahatlatan yorum arkadaşım ne güzel yazmışsın öyle valla oku oku bayıldmımm çok teşekkür ederimm :))

pogacaayak

2012- ∞
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2011
8.824
1.105
valla o anneler eli öpülesi :KK42:
şaşırıyorum, büyütüyorlar bize veriyorlar. bir de tatlıysa oğulları :KK52:
ben eşime sık sık söylüyorum, "annen seni bana nasıl verdi" diye :KK52:
ben olsam vermezdim :63: :KK9:

çocukcağızın size teslim eden annelere anne denir tabi ki de :KK16:

Cookie_Dough

♥jelibonkokanev.blog spot♥
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2011
8.795
12
ayy ilahi kriz sen beni güldürdün Allah da seni güldürsün :KK9::KK9::KK9:

Ben de eşimi "Oyyy annen seni benim için mi doğurmuşş" diye severim. :KK9:

Ama hiç ben olsam vermezdim diye gelmemişti aklıma... Ama şimdi düşündüm de oğlum olursa benim de vermem zor olur napalım hayat :KK9::KK9::KK9:

yıllar süren emek ve tam altın çağında kızın biri alsın gitsin işe bak :KK53::KK53:

gerçi bu her iki taraf için de geçerli annelerimiz de bizleri onlara verdi sonucta :KK9:

pogacaayak

2012- ∞
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2011
8.824
1.105
anne baba olmak çok zor :KK5:
benim kv aylardır görmüyor çocuğunu. telefonda öyle şefkatle "oğluşum" diyor, "kızım, oğluşuma iyi bak e mi, sana emanet" diyor ki... acıyorum bazen kadına :KK5:
ben de çocuğumu nasıl vereceğim ya :26:
neyse bunları düşünmek için çok erken :KK9:

bir garip oblomov

İnstagram adresim @gokdenizlihayat
Pro Üye
Anneler Kulübü
19 Mart 2010
21.460
15.149
sevdiğin adamı herşeyiyle kabul ettiysen annesine de anne demen lazım cnm...
benim annem ve babam olmadığı için kvme anne derken ilk zamanlar için hep burkuldu sesim titredi ama şimdi alıştım artık keşke kvdem sıcak kanlı biri olsaydı da sarılıp öpüp koklayabilseydim diyorum şimidde çünkü içimde hep anne eksikliğini hissediyorum:KK14:
kpde çok soğuk ona daha baba demedim gerçi evlendikten sonra 1-2 kere gördüm kendisini ama sürekli görseydim baba derdim yani sonuçta sevdiğim adamın babası kötü de olsa:KK31::KK31:

exelanss

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2013
3.774
2.607
Kızlar çok teşekkür ederim içim rahatladı yazdıklarınızı okuyunca pztsi günü bakalım o anne kelimesi nasıl çıkıcak ağzımdan :)) bir bizim işe biraz değişik o bir evin bir oğlu ben bir evin bir kızıyım 2 taraf içinde kıymetliyiz yani annesi resmen benim için 1 tane doğurmuş ve verdi bana sağolsun :KK70: şaka bi yana güzel duygular Allah herkese yaşatsın birde sağ salim şu nişanlılık dönemini atsaltsak :KK43:( 1 yıl var en az düğüne.. asker beklicem çünkü :KK43:(

Yukarı Alt