Nişanlımın ailesi altınları istiyor

adimlazimdegil

Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2017
96
21
Kızlar merhaba. Mehmetin ailesi düğünde takılan altınları alacakmış. Bana sadece anne babasının taktıkları kalacakmış. Onlarda adet böyleymiş. Benim ailem de asla böyle birşey duymadık diyor. Altınlar ikinizin olur diyor. Onlar Doğulu. Altınlarla düğün, eşya masrafını karşılayacaklarmış. Ama benim ailem kendi cebinden karşılayacak bize düşen eşyaları, kınayı vs. Bir hesap yaptım toplamda onlar bizden 10 bin tl kadar fazla şey yapmış olacak. Bu nasıl erkek evlendirmek anlamadım. Üstelik ikimize kalan altın da sadece kendi ailemle anne babasının taktıkları olacak. Nişanlımın ailesinden ikimize bi tek anne babasının taktıkları kalacak. Ve onların durumu bizden çok daya iyi. Böyle bir adet varmı?

babyloading87

Hersey cok guzel olacak!
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2015
11.204
15.350
Valla bunun için söyle bisey yapıyorlar genelde,kına da sizin tarafa söyleyin altın takacaklar kınada annenin eline versin:)
Analarının bi akıllısı onlar mıymış?
Annende ya kendi saklasın,ya git kendi adına kasaya koy altınlarını.
Muhtemelen nişanlın size verırlerse o altınları gider ailesine verir.
Böyle bi adet yok,köylu kurnazları yapıyorlar genelde bu isleri.

Clementine__

Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2018
359
812
Onlarınki aile de seninki ne peki? Bence böyle durumların pazarlığı çok çok çirkin. İhtiyacı olur, ister, o ayrı ama böyle önceden hesap kitap yapılmasına müsaade etmezdim. Kendi ailemi de ezdirmezdim.
illa böyle olacak diye diretiyorlarsa yukarıda arkadaşın dediği çok doğru. Kinada annene versin yakınlarınız.

dgdln

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2019
5.619
6.367
Kızlar merhaba. Mehmetin ailesi düğünde takılan altınları alacakmış. Bana sadece anne babasının taktıkları kalacakmış. Onlarda adet böyleymiş. Benim ailem de asla böyle birşey duymadık diyor. Altınlar ikinizin olur diyor. Onlar Doğulu. Altınlarla düğün, eşya masrafını karşılayacaklarmış. Ama benim ailem kendi cebinden karşılayacak bize düşen eşyaları, kınayı vs. Bir hesap yaptım toplamda onlar bizden 10 bin tl kadar fazla şey yapmış olacak. Bu nasıl erkek evlendirmek anlamadım. Üstelik ikimize kalan altın da sadece kendi ailemle anne babasının taktıkları olacak. Nişanlımın ailesinden ikimize bi tek anne babasının taktıkları kalacak. Ve onların durumu bizden çok daya iyi. Böyle bir adet varmı?
Valla ben de doguluyum ama böyle bir şeyi hiç duymadım hele ki nişan da takılan altınlar kesinlikle erkek tarafı ağzını açıp tek söz edemez kız tarafı kendi masraflarını karşılar. Ben kendim çalışıyordum kendi birikimimle her şeyi yaptım ailem de altınları evlenince aldım onlar verdi hiç böyle bir muhabbet olmadı . İki düğün yaptık bizim tarafta olan düğün salonu masrafını takilan paradan ödedik onların tarafında yapılan düğün için masrafları ailesi üstlendi düğün bitiminde katılan sayısı fazla olduğu için tekrar ödeme yapmamız gerekti bizde yine düğünde takılan paradan karşıladık biz size veririz dediler ben eşime söyledim böyle birşeye gerek yok verirseler de alma dedim. Normal şartlarda doğu da kız hiç harcama yapmaz sadece ceyiziyle gider erkek kına nişan vs ne masraf varsa erkek yapar. Ben daha ortak yapılmasından yanayım

ohlala

Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2018
177
209
Tam aksine dogulu insanlar xok daha fazla altin takiyor ve bu altinlar dinen ve örfen kadinin hakkidir.
Esiniz dahi zinet esyaniza dokunamaz o sizin hakkiniz.
Altinlari tabiri caizse cebe indirmek icin bizde adet böyle kilifi giydirmeye calisiyorlar. Böyle birseyi ilk kez duyuyorum.

ohlala

Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2018
177
209
Tam aksine dogulu insanlar xok daha fazla altin takiyor ve bu altinlar dinen ve örfen kadinin hakkidir.
Esiniz dahi zinet esyaniza dokunamaz o sizin hakkiniz.
Altinlari tabiri caizse cebe indirmek icin bizde adet böyle kilifi giydirmeye calisiyorlar. Böyle birseyi ilk kez duyuyorum.
Bu arada nisan yazmissiniz onu simdi gördpm.

Nisanda takilan altin ve para tamanen kiza kaliyor.
Dügünde takilan altin gelinin, para ciftin

sevdalikus

boy:173 hedef: 60 şuan=>71
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2012
295
160
bizde gaziantepliyiz bizde de düğünde gelen takı gelin ve damadın olur . nişanda da kızın olur . hatta antepte normalde takılan altınları gelin bozdurmak istese bile bozdurtmmazlar

Yukarı Alt