Nişanlımın Ailesinden bıktım

Mavi fondoten

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2019
161
180
Biz sözlendikten sonra ben kendim eşimden set yapmasını istedim. Eşimin ailesinin durumu iyi değil ama eşimin yine maaşını onlar yiyordu. Eşim yapamam vs dedi bende sözü atarım dedim. Altın yapıyorsan da kendine yapıcaksın birikim diye dedim zar zor borç harç yaptı tabi bütün aldığı eşyalar taksitli oldu eşimin ailesi başta söyledi zaten biz bişey yapamayız diye herşeyi eşim yaptı evlendik 1 sene borç ödedik şükür bitti ( aldığımız eşyalarda hiç bir Fuzuli ihtiyaç yoktu hepsi gerekenler ) tv bile alamadık para yetmedi çünkü. Benim ailem bize düşenleri yaptı hiçbir eksiğimde yoktu yani. 7 bin tl birikimimi eşime verdim ayrıca ailem birsey demedi sen kazandın senin tabi dedi..Eşim sonradan bana iyiki o zaman bana o seti yaptırtmışsın dedi en azından o var elimizde birikim olarak dedi sürekli de söyler bunu.

-Cheryl Blossom

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2018
7.620
19.746
Kimse kimsenin eşyasını almak zorunda değil.
Ailesine güvenerek mi evleniyorsunuz?
Sizin ailenizde yapmasaymış, hepsini kendiniz yapsaymışsınız daha makbule geçermiş.
Valla evlenince öyle yapacağım, kayınvalidem onu almadı bunu yapmadı annem bunu aldı şunu aldı mevzusu olmaması adına herşeyin ilerideki eşimde birlikte yapacağım, zaten kimse bizim giyeceğimiz iç çamaşırını, kızartma yapacağımız tavayı almak zorunda değil.

hayalalemiveben

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2017
1.640
3.485
Merhaba öncelikle kırıcı olmadan yorum yapacaklar yapsın lütfen zira çok kötüyüm. 10 aydır nişanlıyım. Düğünümüz nişanımızdan iki sene sonra yapılacak yani bir sene daha var. Sebebi ise nişanlımın ailesinin durumu. Geç olmasına hiç takılmadım zaten benimde bazı sebeblerim vardı. Ama nişanlımın ailesi bir sene geçmesine rağmen hala hiç bir hazırlık yapmıyor. Nişanlımda ailesinin borçlarını ödüyor. Buna rağmen ailesi evine yeni eşyalar düzüyor. Annesi yüzükler marka ayakkabılar takılıyor evde yemek pişmiyor doğru düzgün hep dışardan takılıyorlar. Arabaları var hergün ailenin her ferdine şöförlük yapılıyor oraya bırak ordan al. Bulundukları şehrin her hafta en uzak noktalarına kadar geziyorlar. Ailesi durumu olmamasına rağmen haziran basında tatile gitti. Bizimkiler ise tam tersi yapıya sahip düğünüm olacak diye çok sıkı davranıyorlar mutfak çeyizimi tamamladık. Bulaşık makinamı ve yatak odamı alacağız para biriktirmek için çırpınıyoruz. Bizde ise adettir kıza takılacaklar istemeden sonra konuşulur bizimkiler abilerimin eşlerine yaptıkları kadar altın istediler. 100gr bilezik. Benim ailem abilerime ev verdi. nişanlımın evi olmadığı için bizimkilerde size bi güvence olur ev alırken diye böyle söylediler.Bunu baştan kabul etti babası, şimdi ise altınları yapamıcaz diye babamla konuşmaya gelecek sanırım. 50gr yapacaklarmış. Bizimkiler çok sinirleniyor bu duruma . Ben ise altın yapamıcaklarına değilde durumumuz yok yok deyip düğünü olacak çocuğu için bişiler yapmayıp sürekli hayatını yaşayan aile yapısına çok kızgınım. Çünkü hiç bişekilde hazırlık yok beyaz eşya ve mobilyalarıda düğüne yakın en son alacaklarmış borçları bölüşecekmişiz ki bunada inanmıyorum. Ya kızlar çok kötüyüm çok üzülüyorum... nişanlıma da artık bişi demek istemiyorum sürekli gerginlik İnan’ın şuan ağlayarak yazıyorum.

Kısa ve net nişanı atın sizi hak eden birisini bulun. Nisanliniz durumumuz yok deyip gezmelerinden giyim kusamlarindan geri kalmayan ailesinin borçlarını ödeyecek ama sizin düğüne hic bir hazırlık yapmayacaklar. Arkadasim bir kere verdiği sözden dönen insanlar hep aynı olur bunu unutma evlenince de bütün borçlar sizin uzerinize kalacak. Ya aklım almıyor hadi nişanının ailesi bi sey yapmıyor da nişanlın neden ailrsinin keyfi borçlarını karşılaşacağına kendi düğününe hazırlık yapsa ya. Anlaşılan ailesi bunu fena kullanıyor o da ailesinin yönetimi altinda. Evlenince de bir sey degismeyecek. Ya simdi sesini çıkar hic korkma dişli ol ya da direkt nişanı at.

hayalalemiveben

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2017
1.640
3.485
Aynisi bende de vardi dugunden sonra borclara yardimci oluruz dedikleri halde bize yiktilar ve azicik olan altina bile goz diktiler kendi keyiflerinde takildilar ustelik ne 50gr taki bile zor gorduk benim ailem istemedi biz oyle bize su kadar altin diyemeyiz ee noldu onlarin da isine geldi yazik. Simdi de bizde para olmamasina ragmen kucuk oglu icin yada kendiler icin para isteyip duruyorlar. Ve ikinci gelinleri icin luksten lukse esyalara kosuluyor demekki neymis maddi olarak zora sokup her seyi isteyen gelin daha kiymetli oluyormus. Ayrica kizin babasi zengin diye de el ustunde tutuyorlar.

Evlenince de kocana ayni davranmaya devam edecekler aklini kullan...

Benzeri benim başıma geldi esimin eski borçları vardi soyle yardim edecez böyle yardım edecez bir dünya vaat verildi evlendik hersey unutuldu eşimin tum borçları üstüme kalırken bir de oğullarını bana karsi dolduruşa getirdiler. Kendi çıkarlarını çocuklarının mutlulugunun önüne koyan verdiği sözleri tutmayan aikelerden bi halt olmuyor

goksinn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2017
199
63
Kimse kimsenin eşyasını almak zorunda değil.
Ailesine güvenerek mi evleniyorsunuz?
Sizin ailenizde yapmasaymış, hepsini kendiniz yapsaymışsınız daha makbule geçermiş.
Valla evlenince öyle yapacağım, kayınvalidem onu almadı bunu yapmadı annem bunu aldı şunu aldı mevzusu olmaması adına herşeyin ilerideki eşimde birlikte yapacağım, zaten kimse bizim giyeceğimiz iç çamaşırını, kızartma yapacağımız tavayı almak zorunda değil.
Konu içinde nişanlım ailesinin borçlarını ödüyor diye bir ibare var gördüyseniz?

hayalalemiveben

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2017
1.640
3.485
Eşimin ailesi de eşime, sen bu borçları kapat, herşeyi biz yaparız dediler, borçlar da keyfi ev tadilatı, mobilya eşya yenilenmesi vs idi..
Borçlar bitti, nisandan bir hafta önce hala hiçbirsey yapmadıkları için eşim konuştu, biz hicbirsey yapamayız diye açık açık söyledi annesi.
Üstelik biz öyle su kadar gram altın falan da istememiştik.
Alınacak şeyler Nisan yüzükleri en fazla kıyafet falandi, gücümüz de yeterdi almaya ama mesele o değildi..
Neyse sonra ne mi oldu.
Ne nişanımiza ne düğünümuze esim ailesini istemedi.
Bebeğimiz olduktan sonra bir kaç zaman görusmeyi denedik ama olmadı..
Çok kopukluk yaşanmıştı çünkü.
Benim eşim ezdirmedi, yapılanı benden fazla gördü ben alttan al dedim, o çoğu zaman dinlemedi, bana ve sana yanlış yaptılar dedi.
Barıştıran ben oldum ama dikiş tutmadı.
Burdan anlayacağın şey mevzunun nisanlinda bittiği..
Herşeyin hayırlısını yaşamanı dilerim.

Arkadasim Allah nazardan saklasın cok cok sansliymiysin kesinlikle önce este bitiyor. Benim es de borçlarını ödedim salak gibi gitti ailesinin etkisinde kaldi yapmadığını bırakmadı şimdi bosanmak için şartların iyileşmesini bekliyorum.

goksinn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2017
199
63
Kısa ve net nişanı atın sizi hak eden birisini bulun. Nisanliniz durumumuz yok deyip gezmelerinden giyim kusamlarindan geri kalmayan ailesinin borçlarını ödeyecek ama sizin düğüne hic bir hazırlık yapmayacaklar. Arkadasim bir kere verdiği sözden dönen insanlar hep aynı olur bunu unutma evlenince de bütün borçlar sizin uzerinize kalacak. Ya aklım almıyor hadi nişanının ailesi bi sey yapmıyor da nişanlın neden ailrsinin keyfi borçlarını karşılaşacağına kendi düğününe hazırlık yapsa ya. Anlaşılan ailesi bunu fena kullanıyor o da ailesinin yönetimi altinda. Evlenince de bir sey degismeyecek. Ya simdi sesini çıkar hic korkma dişli ol ya da direkt nişanı at.
Sesimi çıkartıyorum zaten. Nişanlım onlrlada tartışıyor ama dediğiniz gibi bi şekilde ikna oluyor ailesi olduğu için inanıyor

kuzeyyyildizi

Üye
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2019
176
288
27
Ben istanbul şile liyim ama gebze ve izmitten çok tanıdığımız var manav insanı olmadığı için değil yapmak istemediği için yapmaz kendilerine değil ama dısarı cimrilerdir bilgin olsun

goksinn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2017
199
63
Inanki bilmiyorum biz her seyin en uygununa gittik aile olacagiz kimse sıkıntı cekmesin dedik ama oyle degilmis karsi tarafinda niyetinin iyi olmasi lazim. Inan o kadar zoruma gidiyorki ben yeni evliligimi yasayamadim maddi manevi bize cok zarar verdiler ama su an digeri el ustunde tutuluyor icimde kalir diyerek her seyi yaptiriyor kv kendi agziyla dedi. Benim esim manevi degerlere ve aileye duskundur ve evlenene kadar butun maasini ailesine destek icin vermisti ama ailesi tarafindan ayni seyi gormedi hatta annesi inkar etti bekarkenki desteklerini ve esimin cok zoruna gitti. Kisacasi maddi manevi butun skntiyi ceken biri varsa genelde ona yukleniyorlar ve evlat ayiriyorlar. Deger verdikleri evlatlarinin eslerini de degerli goruyorlar. Esim bile bu ayrimin farkinda ama ne yapayim ailem diyor ben yediremiyorum onun boyle degersiz gorulmesini. Insallah diger gelininden gorur de anlarlar kiymetimizi ama artik cok gec olmus olur...
Bu devirde hep kötüler geçiyor demek ki

hayalalemiveben

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2017
1.640
3.485
Kendi eşimin ailesini gördüm bize söze geldikten sonra kaynana eve koltuk takımı halı perde almıştı ama sorsan eşime ailemin yapacak durumu yok biz yapıcaz herşeyi dedi ailesi keza biz yapamayız dedi bir pek ala kendisine alacağına bize alabilirlerdi.ben tama etmedim kimseye biz yaparız herşeyimizi kimseye ihtiyacımız yok dedim eşime çıkmadığı için kendi üstüme kredi çektim şimdi boşanıyoruz krediler devam ediyor bırak kredi ye yardım etmeyi kızına bir lira göndermiyor.benim ki uç örnek belki ama sıkıntı nişanlının tavrı ailesine ben düğün yapıcam benden bi beklentiniz olmasın deyip eşya taksitine girebilir bir yılda da bir evin iyi kötü eşyasını yapar.ha sen kötü olmak istemiyorsan nişanlınla ailen diyecek bunu ben kızımın eşyalarını yapıcam borçsuz evlenecek sizde size düşen kısmı yapın borçsuz olacaklar evlendiklerinde diyebilir.ha eşiniz buna yanaşmıyormu ailenizi hiiççç zora sokmayın anne baba onun ailesi düğüne yakın yapıcaz diyor (burda borç size kalacak) bize düşenide düğüne yakın yapalım deyin bütün borç size kalmış olur en azından sonrasında nişanlınız bişi dediğinde senin ailen ne yaptı da benimkine söylüyosun diyebilirsiniz.bunlar güzel şeyler değil hatta çirkin şeyler ama keşke ben böyle yapsaydım.yaptıran kıymete biniyor tecrübeyle sabit.sonra evliliğin en güzel zamanlarını borç içinde ay sonunu zor getirerek geçiriyorsun.nişanlın şuan sorumluluk aldı aldı yoksa daha çok ağlarsın

Aha benden bi tane daha. Benim vaziyet anlatsam senden de kotu. Konu sabibi arkadasim bu yazılanları iyi oku tart tecrübe herşeyden daha degerlidir.

goksinn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2017
199
63
Ben istanbul şile liyim ama gebze ve izmitten çok tanıdığımız var manav insanı olmadığı için değil yapmak istemediği için yapmaz kendilerine değil ama dısarı cimrilerdir bilgin olsun

Macurlar dediğiniz gibi durumumuz yok yok deyip hayatlarını yaşıyorlar onuda geçtim. Nişanlımın üzerinden ellerinide çekmiyorlar