Nişanlımın Ailesinden bıktım

Gecerli123

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2019
69
50
Ailesi oyalıyor onu durumları toplayalım hepberaber yapıcaz diye. Oda inanıyo ailesi olduğu için
Vah yavrum oda inanıyor diyo yaa :KK70: nişanlına bile güvenme kac yıllık ailesi neye inanıp neye inanmayacağını bilmeyecek mi inanmak işine geliyor denir buna borcları varsa önce para biriktirecek borclarını kapatacak sonra bu işlere girişecekti

goksinn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2017
199
63
Benim ailem ve boşanmak üzere olduğum eş kişisinin ailesinin aynısı bana hiçbir şey yapılmadı herseyi çok gördüler ilerde bu durum ciddi sorunlara neden olacak aynısını yasadım okurken acaba ben konu actımda haberim mi yok falan dedim kendi kendime nişanlınız da aileci ise tamam evliliğinizde çok tartışa bilirsiniz nişanlınız şimdi sizin tarafınızdaymış gibi görünür düğünden sonra özüne döner erkek milleti siz çalışıyor musunuz eger evlendiğinizde eşinizin eline Bakacaksınız bu evlilik çatırdar tecrübeyle sabit
Çalışıyorum

isterseninanma

çok özlüyorum seni...
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2013
808
462
Nişan iki insan da aile olarak birbirini tanısın anlasın,nereye karışıp aile olacağını görsün diye yapılıyor.Sizde görüyor,tanıyorsunuz.2 yıl demişsiniz ama 10 ay yeterli gelmiş.Eğer olur yapabilirim diyorsanız allah tamamına erdirsin.
Kim kaç gr altın alacak kız tarafı erkek tarafı olaylarını pek bilmem.Kaldıki duruma şarta göre değişir.Ama siz payınıza düşen evlilik şartlarını bu şekilde yaşıyorsunuz.Karar sizin.

usanmis870

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2019
12
5
28
Merhaba öncelikle kırıcı olmadan yorum yapacaklar yapsın lütfen zira çok kötüyüm. 10 aydır nişanlıyım. Düğünümüz nişanımızdan iki sene sonra yapılacak yani bir sene daha var. Sebebi ise nişanlımın ailesinin durumu. Geç olmasına hiç takılmadım zaten benimde bazı sebeblerim vardı. Ama nişanlımın ailesi bir sene geçmesine rağmen hala hiç bir hazırlık yapmıyor. Nişanlımda ailesinin borçlarını ödüyor. Buna rağmen ailesi evine yeni eşyalar düzüyor. Annesi yüzükler marka ayakkabılar takılıyor evde yemek pişmiyor doğru düzgün hep dışardan takılıyorlar. Arabaları var hergün ailenin her ferdine şöförlük yapılıyor oraya bırak ordan al. Bulundukları şehrin her hafta en uzak noktalarına kadar geziyorlar. Ailesi durumu olmamasına rağmen haziran basında tatile gitti. Bizimkiler ise tam tersi yapıya sahip düğünüm olacak diye çok sıkı davranıyorlar mutfak çeyizimi tamamladık. Bulaşık makinamı ve yatak odamı alacağız para biriktirmek için çırpınıyoruz. Bizde ise adettir kıza takılacaklar istemeden sonra konuşulur bizimkiler abilerimin eşlerine yaptıkları kadar altın istediler. 100gr bilezik. Benim ailem abilerime ev verdi. nişanlımın evi olmadığı için bizimkilerde size bi güvence olur ev alırken diye böyle söylediler.Bunu baştan kabul etti babası, şimdi ise altınları yapamıcaz diye babamla konuşmaya gelecek sanırım. 50gr yapacaklarmış. Bizimkiler çok sinirleniyor bu duruma . Ben ise altın yapamıcaklarına değilde durumumuz yok yok deyip düğünü olacak çocuğu için bişiler yapmayıp sürekli hayatını yaşayan aile yapısına çok kızgınım. Çünkü hiç bişekilde hazırlık yok beyaz eşya ve mobilyalarıda düğüne yakın en son alacaklarmış borçları bölüşecekmişiz ki bunada inanmıyorum. Ya kızlar çok kötüyüm çok üzülüyorum... nişanlıma da artık bişi demek istemiyorum sürekli gerginlik İnan’ın şuan ağlayarak yazıyorum.
Bu sorunlar evlendikten sonra katlanarak articak . evliliğe adım attıktan sonra nasıl başlarsa öyle devam ediyor bu eşinin ailesinin yapmadıkları yarın evlendiğinde aklına geldikçe kendini mahvedicen e zaten har vurup harman savuran bir aileymis ..ah ah yaşadıklarının fazlasını yaşadım ve evlendim çok zor bir daha düşün.

usanmis870

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2019
12
5
28
Aynisi bende de vardi dugunden sonra borclara yardimci oluruz dedikleri halde bize yiktilar ve azicik olan altina bile goz diktiler kendi keyiflerinde takildilar ustelik ne 50gr taki bile zor gorduk benim ailem istemedi biz oyle bize su kadar altin diyemeyiz ee noldu onlarin da isine geldi yazik. Simdi de bizde para olmamasina ragmen kucuk oglu icin yada kendiler icin para isteyip duruyorlar. Ve ikinci gelinleri icin luksten lukse esyalara kosuluyor demekki neymis maddi olarak zora sokup her seyi isteyen gelin daha kiymetli oluyormus. Ayrica kizin babasi zengin diye de el ustunde tutuyorlar.

Evlenince de kocana ayni davranmaya devam edecekler aklini kullan...
Kesinlikle katılıyorum çok doğru yazmış

deliha86

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2015
7.851
9.313
Nişanlınız şimdiden rest çekmezse , evlendikten sonra asla huzurlu olmazsınız.
Bu dediğim aklınızın bir köşesinde dursun.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-05-2021

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 157 gün kaldı.

Bebeğinizin kulağı artık başın iki yanında çıkıntı yapmaya ve gözleri yan taraftan ziyade ön tafa doğru bakıyor. Plasenta bebeğinizi sağlıklı tutmak için hizmet ederken aynı zamanda sizin sağlığınızı korumada da önemli bir rol oynamaktadır. Plasenta, globulinleri ve kanda bulunan doğal bileşenleri sentezleyerek enfeksiyonları önler. Bebeğinizin diş minesi oluşmaya başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

SurpriseLove

💞
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Mart 2019
711
1.576
Bak yeni bi ornegini daha yasadim yeni geline nisan bohcasi yapmislar bi oda dolusu suslu paket ve utanmadan 30 tane durum atmis ayni seyleri sagdan soldan bile cekip atmislar hava atmak icin. Bizde de 1 bohcayi zor yapti icinde hicbir sey yoktu birkac havlu birkac patik ve cocuk isi seccade yani uyduruktan yapmisti yapmis olmak icin simdi de gosteris pesinde ustelik bunca seye ragmen hicbir kotulugum dokunmadigi halde bana boyle yapiyorlar demekki cazgir olmak lazim. Dananin kuyrugu bi gun kopacak ama ne zaman... Maddi manevi butun haklarimi haram ediyorum Allah cikarsin insallahhhh...

Neclaaa12

Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2019
247
181
25
Merhaba öncelikle kırıcı olmadan yorum yapacaklar yapsın lütfen zira çok kötüyüm. 10 aydır nişanlıyım. Düğünümüz nişanımızdan iki sene sonra yapılacak yani bir sene daha var. Sebebi ise nişanlımın ailesinin durumu. Geç olmasına hiç takılmadım zaten benimde bazı sebeblerim vardı. Ama nişanlımın ailesi bir sene geçmesine rağmen hala hiç bir hazırlık yapmıyor. Nişanlımda ailesinin borçlarını ödüyor. Buna rağmen ailesi evine yeni eşyalar düzüyor. Annesi yüzükler marka ayakkabılar takılıyor evde yemek pişmiyor doğru düzgün hep dışardan takılıyorlar. Arabaları var hergün ailenin her ferdine şöförlük yapılıyor oraya bırak ordan al. Bulundukları şehrin her hafta en uzak noktalarına kadar geziyorlar. Ailesi durumu olmamasına rağmen haziran basında tatile gitti. Bizimkiler ise tam tersi yapıya sahip düğünüm olacak diye çok sıkı davranıyorlar mutfak çeyizimi tamamladık. Bulaşık makinamı ve yatak odamı alacağız para biriktirmek için çırpınıyoruz. Bizde ise adettir kıza takılacaklar istemeden sonra konuşulur bizimkiler abilerimin eşlerine yaptıkları kadar altın istediler. 100gr bilezik. Benim ailem abilerime ev verdi. nişanlımın evi olmadığı için bizimkilerde size bi güvence olur ev alırken diye böyle söylediler.Bunu baştan kabul etti babası, şimdi ise altınları yapamıcaz diye babamla konuşmaya gelecek sanırım. 50gr yapacaklarmış. Bizimkiler çok sinirleniyor bu duruma . Ben ise altın yapamıcaklarına değilde durumumuz yok yok deyip düğünü olacak çocuğu için bişiler yapmayıp sürekli hayatını yaşayan aile yapısına çok kızgınım. Çünkü hiç bişekilde hazırlık yok beyaz eşya ve mobilyalarıda düğüne yakın en son alacaklarmış borçları bölüşecekmişiz ki bunada inanmıyorum. Ya kızlar çok kötüyüm çok üzülüyorum... nişanlıma da artık bişi demek istemiyorum sürekli gerginlik İnan’ın şuan ağlayarak yazıyorum.
Yaşanmış bitmiş olsun .Canım önüne bak evlenince bu değişmeyecek hasta olursun.Sabirda bi yere kadsr

hayalalemiveben

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2017
1.640
3.485
Bak yeni bi ornegini daha yasadim yeni geline nisan bohcasi yapmislar bi oda dolusu suslu paket ve utanmadan 30 tane durum atmis ayni seyleri sagdan soldan bile cekip atmislar hava atmak icin. Bizde de 1 bohcayi zor yapti icinde hicbir sey yoktu birkac havlu birkac patik ve cocuk isi seccade yani uyduruktan yapmisti yapmis olmak icin simdi de gosteris pesinde ustelik bunca seye ragmen hicbir kotulugum dokunmadigi halde bana boyle yapiyorlar demekki cazgir olmak lazim. Dananin kuyrugu bi gun kopacak ama ne zaman... Maddi manevi butun haklarimi haram ediyorum Allah cikarsin insallahhhh...

Canim bu yaptıkları yeni gelinin ailesi zenginse onlara yalakalik sadece. Benzer durumu çokça yaşadım. Sadece maddiyat değil tutum ve davranışları da değişiyor. Benim sevgili kv hakkım olan namus sözü diye yemin ederek soz verdikleri seyi istememle acti ağzını yumdu gözünü oğluna da saygısız bilmem ne diye üstüme saldi ama diğer eltim çoğu kez fircalar bunu asla ses etmez cok saygılı saygili deyip ortada dolanır. Tamamen çıkar meselesi

SurpriseLove

💞
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Mart 2019
711
1.576
Canim bu yaptıkları yeni gelinin ailesi zenginse onlara yalakalik sadece. Benzer durumu çokça yaşadım. Sadece maddiyat değil tutum ve davranışları da değişiyor. Benim sevgili kv hakkım olan namus sözü diye yemin ederek soz verdikleri seyi istememle acti ağzını yumdu gözünü oğluna da saygısız bilmem ne diye üstüme saldi ama diğer eltim çoğu kez fircalar bunu asla ses etmez cok saygılı saygili deyip ortada dolanır. Tamamen çıkar meselesi

O kadar dogru dedin ki kizin ailesi zengin diye oyle yapiyor onlarin maliyla millete hava atiyor bize bile sormadigimiz halde kizin evini dubleksini vs anlatiyor.(Baska ilde kiz evi)

Esimde evlat ayrimina maruz kaliyor maddi manevi evlenene kadar hep somurmusler. Annesi simdi inkar ediyor ve kendilerine para yedirmeyen diger ogluna isini bilir o diyor. Benim esimi de aramis evlendin bizi unuttun para vermiyorsun demis utanmadan hani bekarkenkilerini inkar ediyordu. Simdi biz zor geciniyoruz durumunuz ne demiyor hâlâ nasil somururum pesinde.

burcak86

hiçbişe değişmesin
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2011
5.644
17.107

Sorun nişanlınızda siz evlenseniz de bu düzen böyle devam eder.. şuan nişanlınıza aşık olduğunuz için konduramıyorsunuz sadece.