Nişanlımın Ailesinden bıktım

musmusu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2018
6.111
5.216
Klasik kız tarafı olmak sorunu bu zaten.
Kız ve ailesi hem kendi üstlerine düşenlerin tamamını alır hiç borç bırakmaksızın hem de erkek tarafının alması gerektiği düşünülenlerin de ayrıca yarısını yine kız öder çalışarak evlenince çünkü erkek tarafı mümkünse son ayda alır ve tüm borcun yarısı yine Kıza bırakılır. ailelerin işin içinde oldukları evliliklerin büyükkısmında böyle oluyor. Sanırım kız ailesine de haksızlık olmaması için bir evi kurmak için gereken her ne ise , iğneden ipliğe ortak alınmalı, fifty fifty. Ha bu borcu ya yeni evli çift öder tamamen ya da aileler destek olacaklarsa eşit miktarda katılırlar ödemeye ayrı konu..
Ağzınıza elinize sağlık

Cakiltasinsm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2018
2.933
2.937
28
Valla ben aile yapmaz konusuna katilmiyorum ve sizi hakli buldum nisanliniz ses cikarmadikca o duzen devam eder sizde biraz sessiniz heralde nisanlin onlara vermek yerine esya icin para biriktirmeli ailede elinden geldigi kadar destek olmali bence bir senede bunlari gozden gecir tamam esya mal mulk olmamasi dunyanin sonu degil ama bu devirde de evin araban varsa ve borcun yoksa huzur var. Borc varsa ev yoksa huzurda olmuyor saglikta olmuyor. Ciftler genelde zaten maddi sorunlar yuzunden huzursuz oluyorlar saygi sevgide azaliyor haliyle. Nisanlin evlenmek istiyor ama hicbir cabasi yok oh ne guzel

Feroniaa_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2019
558
1.245
26
Merhaba öncelikle kırıcı olmadan yorum yapacaklar yapsın lütfen zira çok kötüyüm. 10 aydır nişanlıyım. Düğünümüz nişanımızdan iki sene sonra yapılacak yani bir sene daha var. Sebebi ise nişanlımın ailesinin durumu. Geç olmasına hiç takılmadım zaten benimde bazı sebeblerim vardı. Ama nişanlımın ailesi bir sene geçmesine rağmen hala hiç bir hazırlık yapmıyor. Nişanlımda ailesinin borçlarını ödüyor. Buna rağmen ailesi evine yeni eşyalar düzüyor. Annesi yüzükler marka ayakkabılar takılıyor evde yemek pişmiyor doğru düzgün hep dışardan takılıyorlar. Arabaları var hergün ailenin her ferdine şöförlük yapılıyor oraya bırak ordan al. Bulundukları şehrin her hafta en uzak noktalarına kadar geziyorlar. Ailesi durumu olmamasına rağmen haziran basında tatile gitti. Bizimkiler ise tam tersi yapıya sahip düğünüm olacak diye çok sıkı davranıyorlar mutfak çeyizimi tamamladık. Bulaşık makinamı ve yatak odamı alacağız para biriktirmek için çırpınıyoruz. Bizde ise adettir kıza takılacaklar istemeden sonra konuşulur bizimkiler abilerimin eşlerine yaptıkları kadar altın istediler. 100gr bilezik. Benim ailem abilerime ev verdi. nişanlımın evi olmadığı için bizimkilerde size bi güvence olur ev alırken diye böyle söylediler.Bunu baştan kabul etti babası, şimdi ise altınları yapamıcaz diye babamla konuşmaya gelecek sanırım. 50gr yapacaklarmış. Bizimkiler çok sinirleniyor bu duruma . Ben ise altın yapamıcaklarına değilde durumumuz yok yok deyip düğünü olacak çocuğu için bişiler yapmayıp sürekli hayatını yaşayan aile yapısına çok kızgınım. Çünkü hiç bişekilde hazırlık yok beyaz eşya ve mobilyalarıda düğüne yakın en son alacaklarmış borçları bölüşecekmişiz ki bunada inanmıyorum. Ya kızlar çok kötüyüm çok üzülüyorum... nişanlıma da artık bişi demek istemiyorum sürekli gerginlik İnan’ın şuan ağlayarak yazıyorum.
Merak ettim, nişanlına bu konu hakkinda patlayip etegindeki butun taslari döktün mü ?

SurpriseLove

💞
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Mart 2019
711
1.576
İnanamıyorum ya nasıl yapabiliyorlar bunu. O yeni gelin nasıl biriki böyle istediğini yaptırabiliyo

Inanki bilmiyorum biz her seyin en uygununa gittik aile olacagiz kimse sıkıntı cekmesin dedik ama oyle degilmis karsi tarafinda niyetinin iyi olmasi lazim. Inan o kadar zoruma gidiyorki ben yeni evliligimi yasayamadim maddi manevi bize cok zarar verdiler ama su an digeri el ustunde tutuluyor icimde kalir diyerek her seyi yaptiriyor kv kendi agziyla dedi. Benim esim manevi degerlere ve aileye duskundur ve evlenene kadar butun maasini ailesine destek icin vermisti ama ailesi tarafindan ayni seyi gormedi hatta annesi inkar etti bekarkenki desteklerini ve esimin cok zoruna gitti. Kisacasi maddi manevi butun skntiyi ceken biri varsa genelde ona yukleniyorlar ve evlat ayiriyorlar. Deger verdikleri evlatlarinin eslerini de degerli goruyorlar. Esim bile bu ayrimin farkinda ama ne yapayim ailem diyor ben yediremiyorum onun boyle degersiz gorulmesini. Insallah diger gelininden gorur de anlarlar kiymetimizi ama artik cok gec olmus olur...

Feroniaa_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2019
558
1.245
26
Ailesinin gezmesi tozması marka takılması sizi ilgilendirmiyor. Nişanlınız birikim yapmıyorsa ona kızın ailesine değil
Tam da bunu yazacaktim. Ayni durumdan gectim bende mesela esime borc odedip bir lira destek saglamadilar. Ama esim dugunu rafa kaldirmadi. Esim bi yandan borclarini odedi bi yandan kendi dugunune borc yapti. En sonunda bi patladim, yeter artk biraksinlar senin yakanı dugunumuz ve benimle ilgilen dedim, bana hak verdi mesela ailesini savunacak cikisi olmadi cunku hakliydim. Burda nisanliya, olan rahatsizlik dile getirilmiyor diye dusunuyorum.

goksinn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2017
199
63
Valla ben aile yapmaz konusuna katilmiyorum ve sizi hakli buldum nisanliniz ses cikarmadikca o duzen devam eder sizde biraz sessiniz heralde nisanlin onlara vermek yerine esya icin para biriktirmeli ailede elinden geldigi kadar destek olmali bence bir senede bunlari gozden gecir tamam esya mal mulk olmamasi dunyanin sonu degil ama bu devirde de evin araban varsa ve borcun yoksa huzur var. Borc varsa ev yoksa huzurda olmuyor saglikta olmuyor. Ciftler genelde zaten maddi sorunlar yuzunden huzursuz oluyorlar saygi sevgide azaliyor haliyle. Nisanlin evlenmek istiyor ama hicbir cabasi yok oh ne guzel
Sessiz değilim çok kavga ettik bu durum yüzünden . Ama ailesine güveniyo inanıyor ama Eminin bunun sonuçlarını çok kötü şekilde görecek

goksinn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2017
199
63
Merak ettim, nişanlına bu konu hakkinda patlayip etegindeki butun taslari döktün mü ?
Çok kavga ettik bunun için nişanlım inkarlarda kavga etti. Lafta annesi babasına al üstünden krediyi yapsın herşeyi demiş gözdağı gibi ama tabiki almadılar keske alsalardı. Hem borç ödeyip hem evlilik için birikim yapacak maaşı yok maalesef

Feroniaa_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2019
558
1.245
26
Çok kavga ettik bunun için nişanlım inkarlarda kavga etti. Lafta annesi babasına al üstünden krediyi yapsın herşeyi demiş gözdağı gibi ama tabiki almadılar keske alsalardı. Hem borç ödeyip hem evlilik için birikim yapacak maaşı yok maalesef
Borcunuzu kendiniz odeyin ben dugunumu yapicam dese bari. Vay arkadas bu oglan aileleri maasli oglani buldu mu kaz gibi yoluyolar lanet gelsin öyle anne babaya hep te bize denk gelir.

Cakiltasinsm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2018
2.933
2.937
28
Sessiz değilim çok kavga ettik bu durum yüzünden . Ama ailesine güveniyo inanıyor ama Eminin bunun sonuçlarını çok kötü şekilde görecek
Gorucu usulumu nisanlandiniz acaba guveniyorsa vatdir bi bildigi diyecegimde sizde dugun yaklasmaya yakin tabrinizi belli edin ben okadar borcla yapamam eger borc birakacaksan bir sene daha bekleyelim evlenemem bu sekilde de

Baldakituzz

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2015
377
527
Gebzeliler orda yaşayacağım
Bir komşumuz Karadenize evliydi eşim de aynı şehirden evlenme demişti burnun borçtan çıkmaz ne kredileri biter ne para dertleri dinlemedim doğru ne kredileri bitti ne borç muhabbetleri o yüzden sordum. En başlarda eşim de nişanlınız gibiydi zorlandık kavga ettik ki herşeyi kendimiz yaptık onlar düğün sahibi oldular sonra ciddi bir durumun içine girdik bizi yıprattı ama o vericilik kısmı da kapandı

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 66 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 163 cm. Başlangıç Kilom :78.8 Kg. Şimdiki Kilom :66.5 Kg.

eflinam

Popüler Üye
Pro Üye
7 Haziran 2012
4.632
987
36
Canım bu hep böyle olacak
Bunu.kabulleneceksen başta evlen ama yoksa ilerde çok daha üzülürsün...bizdede evladı evlenen aile hiç olmazsa çabalar...benden sana abla tavsiyesi ilerisi sıkıntılı görünüyor...nisanlin hayatta huyundan vazgecmeyecek...

Mavi fondoten

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2019
161
180
Kız tarafı neden altın istiyor diyenlere de ayrı sinir oluyorum sanki kız tarafına ait olacakmış gibi bir algı oluşuyor millette ! Erkek tarafından isteniyor evet ama o altın yine ( erkeğin ) oluyor kızın ailesinin bi çıkarı olmuyor yani !

cokguzelolsun

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2017
2.554
8.646
Ben şahsen iki çalışan insanın düğünlerini ev eşyalarını vs yapmasında karşıyım .
Altın almayı olayini da hoş bulmuyorum erkeğe alınmıyorsa kadına da alınmamalı . Sonuçta çift taraflı bir şey oluyor .
Bence nisanlinizin ailesi de benimle hemfikir insanlar olabilirler

...sizden beklenen bir yorum