Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak
Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

no-frostta süt saklayan anneler bakabilir misiniz?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve nemoda tarafından 6 Kasım 2010 başlatılmıştır.

6 Kasım 2010
    Konu Sahibi : nemoda
  1. nemoda

nemoda Aktif Üye Üye

Ödül Puanları:
    86
    merhaba , bebeğim emmediğinde birkaç kere sütümü sağmıştım. süt saklama poşetine koydum hatta ne olur olmaz diye üzerine 2 tanede buzdolabı poşeti geçirdim sütü dolaba koydum. çok değil 15 gün sonra falan geceden çıkardım dolabın alt rafına aldım. ertesi gün baktım içinde beyaz beyaz parçacıklar oluşmuş , nasıl anlatsam kireç kazıntısı gibi, yani öyle yeni sagılmış süt gibi değil, üstelik 2 poşet ikisi de öyle, çalkaladım bir müddet belki karışır normale döner diye ama bir değişiklik olmadı , sütleri lavobaya döktüm içim gitti. zaten sütüm az mama takviyesi yapıyorum.siz nasıl saklıyorsunuz ve bu durum başına gelen varmı?

Son düzenleme: 6 Kasım 2010
  2. 6 Kasım 2010
  3. irmako77

irmako77 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Ödül Puanları:
    106
    Sütün yağ tabakasıdır o beyaz parçacıklar. Boşuna dökmüşsün sütünü yazık

4. 7 Kasım 2010
  5. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Ödül Puanları:
    108
    arkadasin dedigi gibi yag tabakasi olabilir,isitmayi deneseydin keske atmadan once,yag ise cozunur ve homojen bir hal alirdi.Sikma canini yine de olan olmush

6. 8 Kasım 2010
  7. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Ödül Puanları:
    108
    Büyük ihtimalle yağı ayrılmıştır. Bir dahakine ısıtıp çalkalayın gene kalırsa öyle dökün.

8. 9 Kasım 2010
  9. nemoda

nemoda Aktif Üye Üye

Ödül Puanları:
    86
    sağolun birdaha öyle yapıcam sütüm de çok az o yüzden içim gitti, ama kimse söylememiş başkalarında aynı durum yok herhalde, anlamıyorum ki yağ ise eğer herkeste olması gerekmez mi?

10. 9 Kasım 2010
  11. duru7981

duru7981 Aktif Üye Üye

Ödül Puanları:
    76
    Sütü biberona koyduktan sonra, biberonu ılık su dolu bir kabın içerisinde karıştırarak hem sütünü ısıtabilir hem de o yağ tabakalrının çözünmesini sağlayabilirsin canım. Benim sütümdede aynı şey var merak etme.

12. 10 Kasım 2010
  13. fantastika

fantastika Popüler Üye Üye

Ödül Puanları:
    106
    benimkindede oluyor öyle, sütü ılıştırdıktan sonra ilk sağıldığı halini alıyor..

14. 10 Kasım 2010
  15. nemoda

nemoda Aktif Üye Üye

Ödül Puanları:
    86
    sağolun arkadaşlar döktüğüm sütlere acıdım ama en azından normal bir durummuş rahatladım

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.