Nolur bir bakın bıktım bu durumdan :( olmayan saçlarım (resimli)

Cherry01

Guru
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2009
298
44
Belki zilyon zaten konu açtım buraya yıllardır hepside saç içindi saçlarım yok serbest testesteron hormonum yüksek ama tedavilerin saça etkisi yok inanın yazarken bile moralim bozuluyor. Kuaföre gitmiyorum çünkü utanıyorum saçımla alakalı soru sorduklarında. Peruk satan yerlere girmeye hatta vitrinden bakmaya cesaret edemiyorum çünkü özgüvenim yok. Kronik hastalıklarla uğraşmaktan artık çok yoruldum saçsızlık psikolojisi yerle bir ediyor beni çekmeyen derdi bilemez :/ anneme söyleyemiyorum içten içe üzülüyor. :/ artık bakamıyorum aynaya kendimi kız gibi hissedemiyorum, saçlarım kötü olduğu için bakımsızımda kendime bakasım gelmiyor...

resimlere bir bakar mısınız :KK43: peruk mu çıtçıt mı tepelik mi ne kurtarır beni inanın gidip bakmaya utanıyorum öğrenciyimde :/ para biriktirip bi şekilde almayı düşünüyorum çok kötü bi durum yıllardır böyle

$CAM01786.jpg

$CAM01792.jpg

$CAM01791.jpg

yadırgamayın lütfen bilen yol göstersin :KK43:

yılda 2 -3 kez adet görüyorum yani bu değişmiyor nadiren artııyor sebebi buna bağlıyorum tam tedavi yok olsamda saç düzelmiyor

dermozinc ilaçlarına bi umut geçen yaz 300 tl bayıldım sonuç hüsran her bakım yağını bakımı kullandım minoxile bi tek cesaret edemedim
tarlusal diane 35 kullandım, bi ara çinko demir hapları şurupları kullandım sürüsüyle
şimdi aldactone kullanıyorum çünkü yüzüm kıllı kıllı oldu lanet ettim kendime elimde değil dayanamıyorum, kafamda ektirecek kadar saç yok ve şeker hastasıyım malesef

Son düzenleme:

Amor-a

Guru
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2009
6.593
6.611
Canım benimki de öyle maalesef :KK43: Kuaföre gitmiyorum kendim kesiyorum. Üst bölge açıldı benimde seninki gibi bazı kadınların ayy saçım cok döküldü dedikleri aslan yelesi saç gibi degil adam akıllı az yani. Erkek tipi dökülme bende araştırdım zaten annemde de irsi yani yapacak birşey yok. Öyle kabul edeceğiz belki demir hapları filan ama dışardan olan herşey kısa süreli belki ilerde bir çözüm bulurlar.

Cherry01

Guru
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2009
298
44
Canım benimki de öyle maalesef :KK43: Kuaföre gitmiyorum kendim kesiyorum. Üst bölge açıldı benimde seninki gibi bazı kadınların ayy saçım cok döküldü dedikleri aslan yelesi saç gibi degil adam akıllı az yani. Erkek tipi dökülme bende araştırdım zaten annemde de irsi yani yapacak birşey yok. Öyle kabul edeceğiz belki demir hapları filan ama dışardan olan herşey kısa süreli belki ilerde bir çözüm bulurlar.
abla okula gidiyorum utanıyorum hergün topuzdan kendimi çok iğrenç hissediyorum :KK43:

gazeldustubaglara

Popüler Üye
Pro Üye
10 Ocak 2012
10.435
2.197
yadırgamak nedemek canım yaa olurmu öyle şey, aksine dua ederiz fikir veririz, hepimizin derdi sıkıntısı var...allah beterinden korusun...
öncelikle daha önce birçok şeyi denemiş olduğun için neleri söylesek neleri söylemesek bilemeyiz...bence neleri denediğini bi yaz önce...
ilk öncelikle doktora gittinmi?? herhangi bir tedavi uygulandı mı ilaç vs kullandınmı??? hormonsal birşeyse illa ki tedavi edilebilir bi durum olabilir...
evet biraz seyrek saçların, ama öyle çok abarttığın kadar değil inan.. hayata küsmeye, aynalara bakamamaya neden olacak durumda değil bence...
öncelikle biraz özgüven sağlamalısın....bakım da yapmıyorum diyorsun, şunu unutma ki her insanın her güzelin bir kusuru olur derler, herkes kusurlu bulduğu taraflarını bir şekilde kamufle eder...
saçların seyrek diye ipin ucunu koyvermenin bir getirisi olmaz sana...
psikolojini bozacak durumlara getirme kendini...
imkansız bir dert değilki...tedavi işe yaramazsa bile birçok yolu var bunun, çıt çıt kaynak vs...
hadi herşeyi geçtim millet saç ektiriyor yaa...
yeterki sağlığın yerinde olsun tatlım, en büyük derdin saçın olsun..yapma lütfen...toparlan bir an önce...

Amor-a

Guru
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2009
6.593
6.611
abla okula gidiyorum utanıyorum hergün topuzdan kendimi çok iğrenç hissediyorum :KK43:

Evet zor hele ki o yaşlarda ben şimdi biraz aştım çok düşünmüyorum sorun etmiyorum. Çıtçıt postiş tarzı şeyleri sor iyi yapan yerlere kaliteli belki görüntü düzelir istediğin şekilde. Bu ünlülerde de var Naomi Campel Liz Hurley filan ama işte saklamayı biliyorlar.

suna5000

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2010
3.464
1.249
canım haklısın bu kadar üzülmekle bir genç kız için dış görünüş önemlidir. saçların toplu iken bu kadar açık görünmüyordur belki.

öğrenciymişsin çalışmaya başlayınca saç ektirirsin olmaz mı? en iyi çözüm bugörünüyor, saç bakımları vs lerle bir yere varamazsın cerahhi çözüm dışında bir çözüm yok..

Cherry01

Guru
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2009
298
44
yadırgamak nedemek canım yaa olurmu öyle şey, aksine dua ederiz fikir veririz, hepimizin derdi sıkıntısı var...allah beterinden korusun...
öncelikle daha önce birçok şeyi denemiş olduğun için neleri söylesek neleri söylemesek bilemeyiz...bence neleri denediğini bi yaz önce...
ilk öncelikle doktora gittinmi?? herhangi bir tedavi uygulandı mı ilaç vs kullandınmı??? hormonsal birşeyse illa ki tedavi edilebilir bi durum olabilir...
evet biraz seyrek saçların, ama öyle çok abarttığın kadar değil inan.. hayata küsmeye, aynalara bakamamaya neden olacak durumda değil bence...
öncelikle biraz özgüven sağlamalısın....bakım da yapmıyorum diyorsun, şunu unutma ki her insanın her güzelin bir kusuru olur derler, herkes kusurlu bulduğu taraflarını bir şekilde kamufle eder...
saçların seyrek diye ipin ucunu koyvermenin bir getirisi olmaz sana...
psikolojini bozacak durumlara getirme kendini...
imkansız bir dert değilki...tedavi işe yaramazsa bile birçok yolu var bunun, çıt çıt kaynak vs...
hadi herşeyi geçtim millet saç ektiriyor yaa...
yeterki sağlığın yerinde olsun tatlım, en büyük derdin saçın olsun..yapma lütfen...toparlan bir an önce...
ablacım aklına gelecek herşeyi yaptım cerrahi müdahale hariç saç yok ki ektireyim artık diyorum bi peruk çıtçıt bişey taktırayım ama hangisi iyi olur onu danışmak istiyorum o bitkisel bakımlar veya eczane ilaçları hiç ama hiç işe yaramadı umudu kestim onlardan... zaten kendine gelecek gibi değil saç .. yine resimde çok görünüyor gerçekte heryerler açık açık :KK43: endokrin dermatolog hepsine gittim kadın doğumada gittim . yok gençsin yok bişeyin yok yok stres ııvır zıvır saydılar dayanamıyorum :KK43: psikolojim çok bozuk 4 sene boyunca lisede kızlar dalga geçti şimdi üniversitedeyim hiç derslere gidemiyorum üzülüyorum . abla en büyük derdim saçımda değil şeker hastasıyım :26: ama bari saçım olsaydı bende kızım özeniyorum

bulca

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2009
31.209
40.475
Neden yadırgalıyalım arkadaşım benim de hormonal rahatsızlığım var saçlarım çok dökülüyordu ilk çıktığında hastalığım fakat ilaçları mı kullandıktan sonra dökülmesi azaldı,dökülüyor tabi ama eskisi gibi değil.
Belki zilyon zaten konu açtım buraya yıllardır hepside saç içindi saçlarım yok serbest testesteron hormonum yüksek ama tedavilerin saça etkisi yok inanın yazarken bile moralim bozuluyor. Kuaföre gitmiyorum çünkü utanıyorum saçımla alakalı soru sorduklarında. Peruk satan yerlere girmeye hatta vitrinden bakmaya cesaret edemiyorum çünkü özgüvenim yok. Kronik hastalıklarla uğraşmaktan artık çok yoruldum saçsızlık psikolojisi yerle bir ediyor beni çekmeyen derdi bilemez :/ anneme söyleyemiyorum içten içe üzülüyor. :/ artık bakamıyorum aynaya kendimi kız gibi hissedemiyorum, saçlarım kötü olduğu için bakımsızımda kendime bakasım gelmiyor...

resimlere bir bakar mısınız :KK43: peruk mu çıtçıt mı tepelik mi ne kurtarır beni inanın gidip bakmaya utanıyorum öğrenciyimde :/ para biriktirip bi şekilde almayı düşünüyorum çok kötü bi durum yıllardır böyle

Eki Görüntüle 1027296

Eki Görüntüle 1027297

Eki Görüntüle 1027298

yadırgamayın lütfen bilen yol göstersin :KK43:

hannesli

Desert Rose
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2013
5.857
9.858
Ne demek yargılamak ki lutfen kendine haksizlik etme..

Oncelikle doktora gittin mi bilmiyorum ama bir rahatsizligin olabilir...

Neden oldugunu nasil oldugunu anlatabilir misin?

Ayrıca lütfen canini sikma üzülme kendine kusme bunun bir çaresi var biliyorsun ki benim arkadasim sac ektirdi.simdi gormen lazim.. Sukret derdinin dermani var en azindan

MissCherryBlossom

Guru
Pro Üye
23 Ağustos 2012
33.341
122.758
Canım benim, öncelikle şunu söyleyeyim, fotodan görüldüğü kadarıyla çok da vahim bir durumda değilsin, toplayabilirsin durumu bence.

Dermatolog ne dedi? Guatr saç döker mesela, kan testlerini tam yaptırdın mı? Bir de ısırgan çayı içmeni öneririm.

hannesli

Desert Rose
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2013
5.857
9.858
ablacım aklına gelecek herşeyi yaptım cerrahi müdahale hariç saç yok ki ektireyim artık diyorum bi peruk çıtçıt bişey taktırayım ama hangisi iyi olur onu danışmak istiyorum o bitkisel bakımlar veya eczane ilaçları hiç ama hiç işe yaramadı umudu kestim onlardan... zaten kendine gelecek gibi değil saç .. yine resimde çok görünüyor gerçekte heryerler açık açık :KK43: endokrin dermatolog hepsine gittim kadın doğumada gittim . yok gençsin yok bişeyin yok yok stres ııvır zıvır saydılar dayanamıyorum :KK43: psikolojim çok bozuk 4 sene boyunca lisede kızlar dalga geçti şimdi üniversitedeyim hiç derslere gidemiyorum üzülüyorum . abla en büyük derdim saçımda değil şeker hastasıyım :26: ama bari saçım olsaydı bende kızım özeniyorum
Mezoterapi sac ektirme gibi şeyler neden dusunmuyorsun?

Cherry01

Guru
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2009
298
44
Mezoterapi sac ektirme gibi şeyler neden dusunmuyorsun?

saç ektirmeyi düşünmüyorum çünkü ektirecek kadar saç yok mezoterapiyi düşünmedim değil :/ ama pahalı yani utanırım ailemden istemeye :KK43: bide işe yaramazsa çok üzülürüm kaahrolurum

otur SIFIR

ΛŁŁ -SТΛЯ ---> 26.4.20* Baslangic:62.1 Guncel:61.2
Pro Üye
16 Ekim 2012
32.381
95.898
Erkek tipi sac dokulmesi sanirim. Paran olsaydi disaridan surulen bir losyon(minoxidil) onerebilirdim.Saracoglunun onerdigi, lavanta cayi iyi geliyor diyorlar ama hic denemedim. Onun disinda kansizliginin olmamasina dikkat et. Lazerden tut en pahali losyonlara kadar denedim, minoxidil disinda kadinlar icin dozu daha dusuk yarayan bir sey bulamadim.

Cinko ve demir eksikliginde de sac dokuluyor. Adet duzensizligine yine saracoglunun sogan kuru cok iyi geliyor. Once su parasiz olan kurleri dene sonra baska yollar ararsin.

Yadirgayanlar utansin , bosver onlari.

Son düzenleme:

Cherry01

Guru
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2009
298
44
Erkek tipi sac dokulmesi sanirim. Paran olsaydi disaridan surulen bir losyon(minoxidil) onerebilirdim. Saracoglunun onerdigi, lavanta cayi iyi geliyor diyorlar ama hic denemedim. Onun disinda kansizliginin olmamasina dikkat et. Cinko ve demir eksikliginde de sac dokuluyor. Adet duzensizligine yine saracoglunun sogan kuru cok iyi geliyor. Once su parasiz olan kurleri dene sonra baska yollar ararsin.

Yadirgayanlar utansin , bosver onlari.
minoxidil alabilirim neler almadım ki :KK43: ama bırakınca yine dökülür diye çok korkuyorum . ben takma saç düşünüyorum işe yarar mı yani zorlanır mıyım diye sordum :KK43:

otur SIFIR

ΛŁŁ -SТΛЯ ---> 26.4.20* Baslangic:62.1 Guncel:61.2
Pro Üye
16 Ekim 2012
32.381
95.898
minoxidil alabilirim neler almadım ki :KK43: ama bırakınca yine dökülür diye çok korkuyorum . ben takma saç düşünüyorum işe yarar mı yani zorlanır mıyım diye sordum :KK43:
Evet birakinca tekrar basliyor ama en azindan ise yariyor. Takma sac bana gore degil ama istersen dene.

ATTRAENTE

ACTA EST FABULA
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
19 Ağustos 2008
13.214
28.250
Hangi şehirdesin, İstanbul ise Surp Pırgiç Ermeni hastanesine gitmeni öneririm
Doktor görüşü almadan peruk kullanma bence, perukların deriye hava aldırmadığı için dökülmeyi hızlandırdığını duymuştum, ne kadar doğrudur bilemiyorum

gazeldustubaglara

Popüler Üye
Pro Üye
10 Ocak 2012
10.435
2.197
canım şeker hastalığın için allah şifa versin, ama gerçekten saç için hayatını zindan etme...elinden geleni yaparsın, olmuyorsa da takdir böyle deyip kabul edersin ne yapıcaksın...
benim bi akrabamın kızının çocukluğundan beri saçları döküktü, hepsi değil ama belli belli yerler böyle avuç içi gibi açıklıklar vardı, hemde jiletle kazımış gibi çıplak derecesinde kellik vardı...çok şeyler yaptı o da....
sonradan düzeldi ama saçları baya çıktı...
sarımsak sürdürdüğünü duymuştum..onun çok faydasını görmüş...
eşimin kardeşinde de çok ufak biryerinde saçkıran olmuş, kuaförde jiletle bir iki çizik atıp sarımsak sürmüşler...sonra saç çıkmış orasında kapanmış açıklık...
sen denedinmi acaba sarımsak?

Cherry01

Guru
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2009
298
44
canım şeker hastalığın için allah şifa versin, ama gerçekten saç için hayatını zindan etme...elinden geleni yaparsın, olmuyorsa da takdir böyle deyip kabul edersin ne yapıcaksın...
benim bi akrabamın kızının çocukluğundan beri saçları döküktü, hepsi değil ama belli belli yerler böyle avuç içi gibi açıklıklar vardı, hemde jiletle kazımış gibi çıplak derecesinde kellik vardı...çok şeyler yaptı o da....
sonradan düzeldi ama saçları baya çıktı...
sarımsak sürdürdüğünü duymuştum..onun çok faydasını görmüş...
eşimin kardeşinde de çok ufak biryerinde saçkıran olmuş, kuaförde jiletle bir iki çizik atıp sarımsak sürmüşler...sonra saç çıkmış orasında kapanmış açıklık...
sen denedinmi acaba sarımsak?
bir kere sürdüm avuç avuç döküldü