Normal doğum dikiş ağrıları

deeploneliness

♥05.08.2017♥
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
8.494
Dikiş ağrıları zamanla düzeliyor, bir süre sonra eski haline geri dönüyorsun, benim de iç dış dikisim vardı baya, su an hiçbir rahatsızlığım sıkıntım kalmadı çok şükür, o bölge çabuk iyilesen bir bölge, sadece kuru tutun, batikonlu su ile her tuvaletten sonra temizlik yapin sac kurutma makinası ile kuru tutun daha çabuk iyilesecektir.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-07-2019

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 2 gün kaldı.

Bebeğinizin ilk nefes alışı zor olacaktır. Yapılan hesaplamalar, alınan ilk nefesin normal bir nefese göre beş kat daha fazla efor gerektirdiğini göstermiştir. Bunun sebebi akciğerlerde bulunana hava keselerinin sıvı ile dolu olması ve öncelikle bunun boşaltılması gerektiğindendir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Empatii

Ol der ve olur;kün fe ye kün
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
185
4 kilo doğdu bebeğim 5 dikiş. Benim de 10 günden fazla sürdü ağrılarım hiçbir şey yapmadım. Sadece temiz tuttum. Lohusalıktan sonra ilk ilişki çok zor oldu aynı ilk gün gibi yavaş yavaş düzeldi şimdi eskisinden daha iyi :) doğurabilen normal doğursun. Cesaretiniz yoksa doğurmaya sezeryanı övüp durmayın. :)
Cnm ilk ilişki neden o kadar zor oldu ki? vajina daralıyor mu ki? Genelde vajina genişliyor diyorlar

Empatii

Ol der ve olur;kün fe ye kün
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
185
Dikiş ağrıları zamanla düzeliyor, bir süre sonra eski haline geri dönüyorsun, benim de iç dış dikisim vardı baya, su an hiçbir rahatsızlığım sıkıntım kalmadı çok şükür, o bölge çabuk iyilesen bir bölge, sadece kuru tutun, batikonlu su ile her tuvaletten sonra temizlik yapin sac kurutma makinası ile kuru tutun daha çabuk iyilesecektir.
Cnm lohusalıktan sonraki ilk ilişki nasıl acılı mı ?

deeploneliness

♥05.08.2017♥
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
8.494

Bebeğinizin ilk nefes alışı zor olacaktır. Yapılan hesaplamalar, alınan ilk nefesin normal bir nefese göre beş kat daha fazla efor gerektirdiğini göstermiştir. Bunun sebebi akciğerlerde bulunana hava keselerinin sıvı ile dolu olması ve öncelikle bunun boşaltılması gerektiğindendir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

deeploneliness

♥05.08.2017♥
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
8.494
Hadi yaa ben kendimi boş yere mi korkutuyorum :KK43: herkes ilk gece gibi sıkıntılı geçio diyince korktum..dikiş yerim de hassas hala
o senin kendini rahat bırakıp bırakmamanla alakalı. Acıyacak canım diye düşünürsen öyle olur rahat olursan bir sıkıntı yaşayacağını sanmam..

Flora01

Canımsın sen
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
68
Konu biraz eski ama kızlar su an bende ayni dertten muzdaribim :KK43: dikişlerim makata kadar ve ne yürüyebiliyorum ne de oturabiliyorum bebegimle ilgilenmekte zorlanıyorum. Sizin ağrılarınız ne zaman gecti süreç nasıldı merak ediyorum ?

dlekyigit

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
701
Merak etme tatlım 2 hafta sürüyor düşmesi benim 5 dikişim vardı sadece ped kullanmaktan biraz tahriş olmuştu onun da çaresini baticon sürmekle buldum sonra kendiliğinden düşmüş ben hiç denk gelmedim iplere doğumdan 1 ay sonra da ağdamı yaptırdım geçti gitti yine olsa yine normal yaparım Sezaryanla normal doğum asla bir olamaz

btlyur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
734
Bende normal doğumla yaptım dikişlerim o kadar çoktu ki. Hem lohusalık devam ediyor orası sürekli ıslak e hem dikiş oturamadım kaç gün. Ped koydum olmadi bebek bezini kes koy dediler olmadı. En son pamuklu bezler aldım bir sürü de pamuk. Bezleri kesip içine pamuk koydum her kullanımda bezi yıkadım birikince makineye attım oh onun sonrası çok rahat geçti.

dyakamoz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
Merhaba arkadaşlar,
10 gün oluyor doğum yapalı, çok dikişim oldu sayısını bilmiyorum. Çok şiddetli ağrıyor dikiş yerlerim. Sanırım makata doğru bir yerde düğüm yeri var bazen geriliyor gibi oluyor. Ağrı kesici kullanmaktan etki etmemeye başladı. Üzerine oturamıyorum, kızımla ilgilenmem zorlaşıyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Afedersiniz tuvaletten sonra temizliği bile çok zor yapıyorum. Kuru tutmak ta nasıl mümkün bilmiyorum sürekli kanamadan dolayı. Ne zaman geçer? Bir yöntemi var mı iyileşme sürecini hızlandırmanın..

Merhaba konu üzerinden epey zaman geçmiş, nasıl oldunuz? Makata yakın yerde herhangi bir iz vs kaldı mı ne kadar sürede toparladınız acaba?

Yukarı Alt