• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Normal mi sezeryan mj

Nrnua

Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2018
77
40
Merhaba 40 haftalık hamileyim bebegim 3 kilo. Özel hastaneye gidiyorum Doktorum çatı darligin sınırda normal doğum da zorlanabilirsin dedi kanala girer ama çıkışta zorlanirsin dedi sezeryan önerdi. Diğer doktor arkadaşını çağırdı o da muayene etti aynı şeyleri söyledi. Devlet hastanesi acile gittim muayene olmak için çatı darlığına da baktırmak istedim ama doğum başladığında duruma göre bakıyoruz dedi. Bebekte bı sıkıntı yoksa öncelikli normal doğum diyolar. Sizce ne yapmalıyım?

miamik

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2014
143
155
Ben bebegin dogum kanalina girdiginde bir sorunu cikmasindan korkuyorum her sey olabilir risk alma bence sezeryan ol...

filmdelisi

Guru
Kayıtlı Üye
8 Mart 2015
11.050
30.241
Riskli olabilir denmiş, bebeğin normal ya da sezaryen olmasının kendisine bir faydası yok.
Çünkü her türlü o sıvıyı bebek üzerinden silip giydiriyorlar zaten.
Tabi ki sezaryen olmalısınız.

L O L

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Mart 2019
3.090
4.766
Ben olsam denerdim. Sonuçta doğuramican kadar dar dememiş
Ve bebekte çok kilolu değil

Bence başka bi hasteneyede git özel ordada baktr

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-04-2020

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 5 gün kaldı.

Doğum sürecinde bebeğinizin başı şekillenmiş ve uzamış ise endişelenmenize gerek yoktur. Doğumdan bir kaç gün sonra normal yuvarlak şekline kavuşacaktır. Şekillenme bir güvenlik önlemidir. Doğum sırasında, kasılmalar ve annenin leğen kemiği, bebeğinizin başına zarar vermemesi için kafatası kemikleri dikkatlice birbiri üstüne kayar ve bebeğin kafatasının çapını azaltır ve böylece bebeğin beyninin zarar görmesi önlenir. Bu günlerde ani enerji patlamaları yaşayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

kuzgunun_golgesi

YA HEP YA HİÇ!
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
342
429
Aynen duruma göre karar veriliyor. İki doğumumda normal oldu. Ama gerçekten tam bir vahşet. 😊 Çatı darlığına doğumda açılma olmazsa mecbur sezeryan yapılıyor. Ama ne olursa olsun çektiğin her eziyet sonrası için bir ömür boyu yatırım oluyor 🙂 hayırlısıyla kucağınıza almanız dileğiyle. Allah sağlıklı ve hayırlı ömür nasip etsin

Nrnua

Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2018
77
40
Ama bide şu var benm anneminde çatısı darmis 6 tane çocuk doğurdu normal doğum ile hepimizin kilosu 4 ile 5 kilo arasiymis. Ablamın da çatısı dar olup o da 2 normal doğum yapti. Genetik bi durumsa ben niye yapamayayim diye düşünüyor insan.

SERAPGNL

Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2018
937
623
Allah bir nefeste kurtarsın, tabiki normal doğum. Ama ben normal doğumdan çok korkuyorum. Oğlumu sezeryan ile doğurdum oda çok kolaydı. Bunu istesem normal doğum yaparım 10 yıl oldu ama korkuyorum.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-09-2020

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 166 gün kaldı.

Kan kaydadeğer bir tazyik ile bebeğinizin göbek kordonu vasıtasıyla bebeğinize geçer. Bu su dolu bir hortum gibi kordonun düğümlenmesine direnç gösterir ve kendini düzeltmeye yarar. Baş dönmesi veya baygınlık hissi yaşıyorsanız, yatarken veya kalkarken yavaş hareket etmeniz veya yavaş pozisyon değiştirmeniz gerekir. Bebeğinizin gözleri ve kulakları şu anda olması gereken yere yerleşti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Minaazra

sen gelecek planı yaparken hayat kendi planını ýap
Pro Üye
12 Mart 2009
118
34
Ben 1 yil arayla dogum yaptim bir çocuğum 2018 diğeri 2019 doğumlu spinal anestezi oldum belden igne ile uyuşturma yapıldı hiç ağrımadı ameliyathaneye girerken korkuyla ağlayarak girdim ama korkulacak bisey yokmuş ben gözümde büyütmüşüm bebeklerimizi ilk gören biz oluyoruz çok güzel bir duygu allah her isteyene evlat duygusu yaşatsın

Nrnua

Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2018
77
40
Bugün kızımı kucağıma aldım sezeryan oldum. Çünkü 2 gündür sancım vardı ama hiç acilmam olmadı. Çatı da dardi zaten. Çarşamba günü suyum iyiydi bugün azalmıştı doktor sezeryan a aldı hemen. Allah'a şükür saglikliyiz iyiyiz bu en güzeli 🤗 Allahim herkese sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

Yukarı Alt