O kadar caresiziz ki konu basbelasi kardesim

Angell007

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2017
1.515
1.330
Kızlar merhaba;
İnanın caresizlikten konu açıyorum uzatmadan direk konuya geçeyim 22 yaşında bı erkek kardeşim var bozuk arkadaş ortamı olan devamlı bı işte çalışamayan kafasına göre çıkıp kafasına göre eve gelen sorumsuz akılsız mantıksız gelecekle bı hedefi olmayan parasız pulsuz arkadaş ortamında gezip tozan bazı geceler eve gelmeyen evi terkedip günlerce yok olan bı kardeşim ailecek ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız iyi davrandık olmadı kötü davrandık eve almadık oda olmadı psikolojik destek al gidelim doktora dedik onada yanasmio napilir ne edilir inanın kafayı yemek üzereyim düşünmekten annem onun yüzünden şeker komasına giriyor stresten yüzünde roza çıktı babam desen hastalanacak diye korkuyorum kardeşim epilepsi hastası aynı zamanda ama kötü durumda değil haplarını atarsa bayilmiyor atmazsa da 4 ayda bı nöbet geçiriyor
Sürekli bı işte çalışamıyor en uzun çalıştığı 3 ay şimdiye kadar belki inanın 100 yerde çalışmıştır kredi kartı borçlarını yeri geldi babam ödedi eve icra gelecek diye zaman zaman geçmişte madde kullandığını itirafta etti ama şuan hicbirsey kullanmıyorum diyor kullanmasa çalışır devamlı işte dimi ortamdan kopamamasinin sebebi ne olabilir ben düşünmekten çıldıracağım artık neden bu kötülüğü aileme kendine yapıyor anlayamıyorum ne yapılması lazım başına gelen var mı önerileriniz neler inanın her mesaj benim için o kadar değerli ki hepsini okuyup düşüneceğim herkese çok teşekkür ederim:KK43:

nicorobin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2019
843
1.673
Valla işte avrupalıların 18 yaşına gelince artık kendi başının çaresine bak deyip evden yollamalarının ne kadar doğru olduğunu bunları gördükçe anlıyorum.
Bu artık çocuk değilki yetişkin birey ne yaparsa kendi sorumluluğundadır siz karıştıkça daha beterinide yapar tabi alıştırmuşsınız çekin desteği ayrı ev tutun en fazla yerleştirin ne yapıyosa orda kendine yapsın siz ilgilenmeyin aklı başına geliyosa ne ala yoksa boşverin gitsin .

gizlikiz22

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2016
478
514
Kardeşinizin hayatında köklü bir değişim olmadıktan sonra değişmesi çok zor.
Tedavi merkezine yatıracaksınız ya okula gidecek ya da birine aşık olacak. Aklını başına devşirmesi için sizin yönlendirmeniz yetmez kendisinin istemesi gerek.

Yukarı Alt