O kadar caresiziz ki konu basbelasi kardesim

Angell007

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.121
Ya zorla bi hastaneye götürün tedavi olmasını sağlayın yada bırakın ne hali varsa görsün yokmuş gibi davranın eninde sonunda doğruyu yanlışı görür üstüne gittiğiniz içinde o hayat tatlı gelebilir ona o yokmuş gibi davranmayı deneyin
İnşallah görse doğruyu neler feda etmezdim ki annemin kızdığım kadarda üzülüyorum eve gece gelince almiyim diyorum bı yandan da zilin çalmasına seviniyorum yaşıyor diye dedi anlatırken boğazım düğüm düğüm oldu yutkunamadim iki erkek evladım var o kadar ağır ki bunları yaşamak:KK43:

Angell007

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.121
Önce siz bi gidin psikiyatri ye bi doktora durumu anlatın size yol yordam gösterir mücadele ediyorsun kardeşin için emeğinin karşılığını alırsın inşaAllah
İnşallah canım çok sağol gittim doktora kardeşimin ikna olup gelmesini bekliyor

Angell007

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.121
Yemin ediyorum ki benim ağabeyimi anlatmışsın canım.Kaderinize kusun kaderiniz bu bizimde başımiz aynı dertlerden muzdarip ya bir an ablam yengem filan konu açtı sandim o kadar ayniyizki...Annen şeker hastası şekeri 400 500 babam tansiyon hastası 12 / 20 korkuyorum birgun ağabeyim sebepleri olacak kaç senedir biz böyleyiz umudunu kırmak istemem ama alışsan iyi edersin malesef düzelmiyorlar..😨
Allah abine de hidayet versin canım alisilacak bı durum değil ki

sendemibrutus

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.784
İnşallah görse doğruyu neler feda etmezdim ki annemin kızdığım kadarda üzülüyorum eve gece gelince almiyim diyorum bı yandan da zilin çalmasına seviniyorum yaşıyor diye dedi anlatırken boğazım düğüm düğüm oldu yutkunamadim iki erkek evladım var o kadar ağır ki bunları yaşamak:KK43:
Ağabim eve gelmez, eve gelince yemek beğenmez.Annem bir bardak su istese vermez.Annme babama dinlenir.Bazen kafayı çeker gelir diklenir.Calismaz, çalışır cepte para yok.Sigara parasını annemden alır ve bu adam tam 30 yaşında.

Gizemalkn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
208
Ah Canım benim ya kurban olurum ana yüreği 😞😞
Ama yaşı çok küçük daha bulacaktr elbette doğru yolu allah yardımcınız olsun

Angell007

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.121
Ağabim eve gelmez, eve gelince yemek beğenmez.Annem bir bardak su istese vermez.Annme babama dinlenir.Bazen kafayı çeker gelir diklenir.Calismaz, çalışır cepte para yok.Sigara parasını annemden alır ve bu adam tam 30 yaşında.
Evlat armağan da olur imtihanda derler Allah sabır versin sizede

Angell007

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.121
Valla işte avrupalıların 18 yaşına gelince artık kendi başının çaresine bak deyip evden yollamalarının ne kadar doğru olduğunu bunları gördükçe anlıyorum.
Bu artık çocuk değilki yetişkin birey ne yaparsa kendi sorumluluğundadır siz karıştıkça daha beterinide yapar tabi alıştırmuşsınız çekin desteği ayrı ev tutun en fazla yerleştirin ne yapıyosa orda kendine yapsın siz ilgilenmeyin aklı başına geliyosa ne ala yoksa boşverin gitsin .
Aileme diyorum alma eve diye onu da denediler günlerce haber alamadık annem çıldırdı uyuyamadi acaba oldu mu kaldım i epilepsi nöbeti mi gecirdi kaza mı yaptı madde mi kullandı birimi bıçakladı diye düşünmekten anne olunca bosveremiyorsun ki

Angell007

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.121
Kardeşinizin hayatında köklü bir değişim olmadıktan sonra değişmesi çok zor.
Tedavi merkezine yatıracaksınız ya okula gidecek ya da birine aşık olacak. Aklını başına devşirmesi için sizin yönlendirmeniz yetmez kendisinin istemesi gerek.
Köklü bı değişim ama ne

Angell007

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.121
22 yaşında genç delikanlı , terlikle iki vurup eve de kapatamayacağınıza göre gerçekten çok zor durum canım :KK43: allah akıl fikir versin . Bence aileler (benim ailemde kesinlikle senin ailen gibi yapardı ) her konuda açıkları kapattığı için bence biraz daha rahat oluyor kardeşin gibi olan kişiler. Misal veriyorum , onun hatalarını aileniz düzeltmesin hani ‘arkamda onlar var ne yaparsam yapayım bir şekilde yırtarım bu işten’ düşüncesi olmasın ? Ay uzaktan konuşmak kolay tabi 🤦🏻‍♀️ Allah yardımcınız olsun ne diyim.
Ortamınızı değiştirseniz? Taşınma vs?
Taşınmayı eşim ve ben diyoruz annem arkadaşları da taşındı noldu duzeldi mi diyor çözüm olmayacağını düşünüyor yani ama düzeleceğini bilseler bı dakika durmazlar biliyorum.Ailemi hem hatalı görüyorum hemde haklı görüyorum kardeşim 2 yaşında havale geçirdi ve doktor uzulmesi aglamasi yasak dedi simardi her dediği oldu ben kizdiysam babamdan yüz buldu kekemelik var biraz 20 yasindada epilepsi çıktı üstüne gitmeyelim dediler oda fırsattan istifade hastalığını kullandı da kullandı ama sonu ne olacak beni korkutan o:KK43:

Yukarı Alt