Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Öğleden sonralara dikkat!

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve Elif tarafından 26 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

  26 Ağustos 2006
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  30.898
  Beğeni:
  18.466
  Ödül Puanları:
  488
  Eğer öğleden sonrası için yetiştirilmesi gereken bir işiniz varsa, öğle yemeği için zaman ayırdığınızdan emin olmalısınız.
  Yeni tamamlanmış bir çalışma hipogliseminin, yani yeterli gıda alınmadığı takdirde kan şekerinde ortaya çıkan düşüşün dikkat yoğunluğunu geçici olarak kısalttığını onaylamaktadır.
  Çalışma hipoglisemi yaşayan kişilerin ilgilerini daha kısa süre yoğunlaştırabildiklerini ve bilgiyi değerlendirerek kullanmada kan şekeri düzeylerinin normal olduğu zamanlara göre daha yavaş davrandıklarını ortaya koymuştur.

  RealAge Önerisi: Sağlığınıza duyduğunuz kesintisiz ilgi ve yakın izleme sayesinde 12 yaşa kadar genç kalmanız mümkündür.

  Vücudun günlük aktivitelerini sürdürmesi için gerekli olan yakıt, yani kandaki glukoz düzeyi düştüğünde hipoglisemi ortaya çıkar.
  Hipoglisemi diabetin yani şeker hastalığının bir komplikasyonu olarak da ortaya çıkabilir, ayrıca çok az yemek veya çok ağır egzersiz yapmak da hipoglisemiye neden olabilir. Bununla birlikte alınacak çok düşük miktarda bir gıda hipoglisemiyi giderip kan şekerini normale döndürebilir.  kaynak:realage.com.tr