Öğleden sonralara dikkat!

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
31.499
Emoji Skoru
20.821
Yaş
55
Eğer öğleden sonrası için yetiştirilmesi gereken bir işiniz varsa, öğle yemeği için zaman ayırdığınızdan emin olmalısınız.
Yeni tamamlanmış bir çalışma hipogliseminin, yani yeterli gıda alınmadığı takdirde kan şekerinde ortaya çıkan düşüşün dikkat yoğunluğunu geçici olarak kısalttığını onaylamaktadır.
Çalışma hipoglisemi yaşayan kişilerin ilgilerini daha kısa süre yoğunlaştırabildiklerini ve bilgiyi değerlendirerek kullanmada kan şekeri düzeylerinin normal olduğu zamanlara göre daha yavaş davrandıklarını ortaya koymuştur.

RealAge Önerisi: Sağlığınıza duyduğunuz kesintisiz ilgi ve yakın izleme sayesinde 12 yaşa kadar genç kalmanız mümkündür.

Vücudun günlük aktivitelerini sürdürmesi için gerekli olan yakıt, yani kandaki glukoz düzeyi düştüğünde hipoglisemi ortaya çıkar.
Hipoglisemi diabetin yani şeker hastalığının bir komplikasyonu olarak da ortaya çıkabilir, ayrıca çok az yemek veya çok ağır egzersiz yapmak da hipoglisemiye neden olabilir. Bununla birlikte alınacak çok düşük miktarda bir gıda hipoglisemiyi giderip kan şekerini normale döndürebilir.kaynak:realage.com.tr
 
Yukarı Alt