oğlum kardeşine zarar veriyor...

izmirlimmm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2007
77
0
benim 2 bebişim var oğlum 2 yaşında kızım 11 aylık ve başım dertte oğlum kardeşine çok zarar veriyor evde iki kadın olmamıza rağmen başa çıkamıyurm ne zaman yalnız görse yada fırsat buldumu patlatıyor çocuğa konuştum anlattım kızdım poposuna vurdum olmadı çok çaresizim nasıl davranmam gerekiyor çok üzülüyorum

s.d.34

annesinin minnoşu:)
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2008
2.747
170
bencede çocuk psikolağına gidin o sizi yönlenrir benimde 2 yaşında kızım var sizi anlıyom yanında bebek olsa neler yapar :26:

EBRU 72

Guru
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2007
7.404
7.125
Kardeş kıskançlığını maalesef engellemek mümkün değil. Geçen sabiha paktuna vardı. Neler duyduk nedeler. Aslında kardeşine zarar vermek için acıtmıyor sadece içindeki kıskançlık duyğusundan yapıyor. Ayrıca 2 yaş sendromu da var. Bazıları daha az hasarla geçiriyor. Bir de üstüne kardeş gelmiş. Tam bir travma. Küçükle büyüğün yanında ilgilenmeyeceksiniz. Büyük yeni gelenin, yerinde hiçbir değişiklik yaratmadığına inanacak. Bunu sağlamalısınız. Büyük olanı kreşe gönderseniz çare olabilir. Evden kovulduğunu hissetmeden ama.

sebmrey

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2011
369
0
benim 2 bebişim var oğlum 2 yaşında kızım 11 aylık ve başım dertte oğlum kardeşine çok zarar veriyor evde iki kadın olmamıza rağmen başa çıkamıyurm ne zaman yalnız görse yada fırsat buldumu patlatıyor çocuğa konuştum anlattım kızdım poposuna vurdum olmadı çok çaresizim nasıl davranmam gerekiyor çok üzülüyorum
tam anneye düşkün zamanında sizi paylaşmak çocugunuzu hırçınlaştıran bence oglunuza biraz daha zaman ayırın ayrı özel zaman geçirmeye çalısın vurmak istenmeyen davranısı daha çok pekiştirir ve çocuga istenmiyorum sevilmiyorum duygusunu verir zaten çocuk bu duygular içinde büyük bir ihtimal geçenlerde bir yerde okudum kardeşler arası kıskançlık la ilgili uzmanlar büyük olanla daha çok ilgilenin çünkü onun farkındalıgı çok yüksek bence büyük olanla özel biraz daha ilgi çocugunuzu daha ılımlı yapacaktır

35papatya

Duruşunuz,duruş belirler.........
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2008
836
65
sabiha paktuna'nın kitabını edinin.... sizin tutumunuzla 2 yaşındakinin değiştiğini göreceksiniz... çünkü o sizi paylaşmak istemiyor... bol şans.

widaco

işte hayat! çağan-ada
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2009
335
2
ya aynı ya.benım ogumda 2 yaşında.kızım 11 aylık.aralarında 13 ay var.oglum önceleri pek takmıyodu ama son 2-3 aydır nerdde yakalasa kafasına neresıne denk gelirse patlatıyo.elıyle vursa gene ıyı elıne ne gecerse tabak çanak oyuncak.yavrum yazık yınede hep onun peşınde dayak yıyo yınede abisinin pşinden ayrılmıyo.ne yapcamızı şasırdık.guzellıkle anlattık.kızdık.yıne aynı.evde kalabalıgız ama yıne senın dedıgın gıbı engel olamıyoruz.sonuçta o da bebek.ınan fıttırmak üzereyım.arkadaşlar bazı topıkte yazmışlar 2. cocuk için cokmu erken dıye.bence yapmak isteyenler en az 4 yaş fark olması lazım.
neyse bı çare bulan varsa banada söylesın.ben bundan sonra pek değişcegını zannetmıyorum.kızım şimdı emeklıyo.yarın yurumeye başlayınca daha da cok kavga edecekler.çünkü çagan oglum nerede kızım ada orada.devamlı peşinde çünkü.şimdiden oyuncak kavgası yaapıyorlar.ne dıyım allah bıze sabır versın

royas

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2011
547
2
benimde 4 yaşında oğlum var kızkardeşim alt katımda oturuyor onunda 11 aylık bebeği var bizimki sürekli itip kakıyor sürekli zarar veriyor buyüzden birbirimize sıksık gidip gelemiyoruz ,hemde kıskanmasın diye bebeğe fazla ilgi göstermiyoruz onun yanında yinede böyle neden bilmiyorum ikinci çocuktan korkar oldum valla

Fikrifirarda

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2016
5
2
Benmde kizim 27 aylik oglum alti aylik basta hersey cok guzeldi yine öyle aslinda cok seviyo ama zarar veriyo isiriyo ustune cikiyo.oglum benm irkiliyo artk.hicte kizan anne baba olmadk ona ilgimiz azalmadi.ama smdi cok huyu degisti ve vurunca istemedende olsa tepki veriyorm cnku oglumun cani yaniyo.napicagmi bilmiyorm darlaniyormm

Yukarı Alt