oğlum kreşe gitmek istemiyor

berringo

Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2012
2
0
Benimde kızım 4 yaşında ikinci dönem okula vermek istiyorum, ama sene başında vermek daha mı iyi diye düşünmüyor değilim, dışlanma olur mu acaba.. okuldan sogutmakda istemiyorum.

Semacitt

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Mart 2019
1
0
Merhaba kızım 4aydır okula gidiyor ilk haftalar çok iyidik çok mutluydu okulda özel bir çocuk var parkta oynarken çocuk kızıma vurmuş ve o günden beri kızım okuşda konuşmuyo oyun oynamak isetmiyor çoğu zaman ve artık sabahlarıda ağlamaya başladı gitmek istemiyo ve herhün kapıda 1saat uğraşıyoruz çok üzülüyorum bu duruma ne yapcamıda bilmiyorum normalde kızım çok atik girişken bi çocuktu okulun pedagola görüşüyorum ama nasıl bi sonuca varıcaz bilmiyorum başına böyle bişi gelen anneler oldumu neler yaptınız nasıl toparladınız

Son düzenleme:

DooDooDoo

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2013
274
255
Hiç dikkat ettinizmi çocuğunuz mutlu olduğu yerde , anda nasıl anne babaya yapış yapış oluyormu ? Çocuklar mutlu oldukları yerde aileyi aramaz ! O anaokullarında çocuklarımıza nasıl davranıyorlar ki kalmak istemiyorlar tabii anne gibi kimse olamaz ama aman şöyle dikkat edin , aman böyle diye 100 kere söylediğiniz şeyleri tınlamazlar bile bu yerlerin 500 tl ile 5000 tl olmasıda farketmez hepsi ticarethane . Çocuğun mutlu olduğu biryer bulana kadar götürün bir gün kalsın ertesi gün yine deneyin ( genel olarak paylaşıyorum ) birazcık ilgisini çeken biyer çıkacaktır benim üç yaşındaki kızımda şu an okul fobisi oluştu :KK43: zorla gönderdim sonuç bu ve yavaş yavaş bişeyler anlatmaya başladı keşke ilk gitmek istemiyorum dediğinde göndermeseydim çok pişmanım
Tabii her çocuk bir olmaz ama bütün bebişler mecbur oldukları için gidiyorlar yoksa sevdiklerinden değil !
Çok yanlış konuşmuşsunuz, şahsen bir anaokulu öğretmeni olarak kırıldım. 5 yaşların öğretmeniyim, yani seneye ilkokula başlayacaklar, anne babaları yavrularını daha iyi bir eğitim öğretim hayatları olsun diye anasınıfına yolluyorlar. Çocuklarımın bir çoğunun annesi çalışmıyor, asla mecburiyetleri yok mesela. Ama rahat olduğu alandan çıkmak, farklı bir ortama girmek, farklı bir disiplinle tanışmak çok zor. Benim bir öğrencim 2 ay ağladı, annesi babası kardeşleri herkes kapıda bekliyordu. Sonra öyle alıştı ki ‘Eve gitmeyelim, okulda yatalım’ demeye başladı.
Çocuğunuz okula gitmek istemiyorsa bağlı olduğu kişi haricinde biriyle göndermeyi deneyin. Mesela anneye çok bağlıysa babayla. Çok sabırlı olun, eğer bir anlık boşluğunuzu yakalarsa bu sıkıntı birinci sınıfa kadar devam eder. Asla ve asla okula gitmemek bir seçenek olamaz, bunu ona net bir şekilde belirtin.
Bugüne kadar beni dinleyen tüm velilerimin çocukları okula alıştı, koşarak gelmeye başladılar. :))

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-03-2020

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 177 gün kaldı.

Bebeğiniz artık yumruk yapmak, baş parmağını oynatmak, bilek bükmek ve kavramak gibi daha gelişmiş el ve kol hareketleri yapıyor. Bebeğin bütün vücut hareketleri bebek için pratik yapmak anlamına gelir. Bebeğiniz küçük kaslarını da hareket ettirerek onlara egzersiz yaptırırlar. Anneler hamilelik sırasında cildinizi daha kuru hissedebilirsiniz. Losyonlar bu konuda size yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yukarı Alt