oğlum neden hala yürümüyor

lussa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
arkadaşlar oğlum 16 aylık ama hala yürümüyor çok güzel konuşuyor elini tutunca yürüyor ama tek başına yürüyemiyor:KK54: nedeni ne olabilir.

hayaletorka

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Dert etme canım zamanı eglince yürücektrir benim oğlıumda 15 aylık yürüdü

seherrr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Kendi başına kalkıp koltuk kenarlarında sıralayabiliyorsa , 5-10 adım atıyorsa yakın zamanda yürür merak etmeyin.18. aya kadar çocukların çoğu yürürmüş.Bazıları geç yürüyor bazılarıda erken yürüyor geç konuşuyor.Her çocuk farklı oluyor.Endişe etmeyin..Benim oğlumda 16 aylık.13 aylıkken sıralayıp birkaç adım atıyordu ama yürümüyordu emeklemek kolayına geliyordu.14 aylıkken tamamen yürümeye başladı bir anda yürüyorlar hiç merak etme

DURU57

canımm kızımmm
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
5
arkadaşlar oğlum 16 aylık ama hala yürümüyor çok güzel konuşuyor elini tutunca yürüyor ama tek başına yürüyemiyor:KK54: Nedeni ne olabilir.
endişelenmeyin zamanı gelince hepsi yürüyor 2 yaşına kadar normalmiş :KK70:

MorAnka

Guru
Pro Üye
Emoji Skoru
143
arkadaşlar oğlum 16 aylık ama hala yürümüyor çok güzel konuşuyor elini tutunca yürüyor ama tek başına yürüyemiyor:KK54: nedeni ne olabilir.
yürür canım yürür
yürümeklen kalmaz koşar, tırmanır, atlar, zıplar
sonrada dersin keşke az daha otursaydı
tecrübeylen sabitir :KK1:

neslihan37

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
düştüğünde yada kalkmak için çaba sarfederken yardım edersen yada bu çpk önemli senden başkasıda çocuğa bakıcılık ediyorsa özellikle baba anne varsa işin içinde geç yürüme oranı bebeklerde çok artıyor yani çocuğun gelişimindeki etkenleri göz önüne alıp genelleme yaparsak yürüteçler mesela bebeğin yürümesini 2 aya kadar geciktirebiliyor bebeğin göztınün önünde kavga şiddet değil tartırşma varsa ÇOCUK kaçmak ister ama BEBEK genellikle ses volumüne göre yere kapanır yada anne karnındaki şekline girmeya çalışır örnek verelim komşum ve arkadaşım öğretmen eşide aynı okulda mağman üdür günlerini hep birelikte geçirmelerine rağmen tartışıyorlar evde bebeğe kayın valide bakıyor bebek her ayağa kalkmak iseyişinde aman oğlum düşersin yada hiyy eyvahh ayy ayy gibi şeyler duyduğu için babaanneden korkar olmuş yürümeeye tartışıyor anne ve baba bebek 14 aylık olmasına rağmen emekliyo iki koltuğun arasına girip anne karnındaki halini alıyor ağlamıyo ama tartışma bitene kadar bekliyor bu 11 aylıkken başlayqan bi süreçtüe ve genelde bu bahsettiklerim şiddetli boyuttaysa 22 ayına kadar çıkıyor yok değilse bebek en fazla 19 yada 20 ayınd akendiliğinden ihtiyac duyucaktır tek tavsiyem akranlarının olduğu yerlerde olsun ve tv den uzak tutun

beytiye

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
endişelenmeyin zamanı gelince hepsi yürüyor 2 yaşına kadar normalmiş :KK70:
slm. bende yeni anne oldum oğlum 6 cı ayı doldurdu. daha ne emeklemeye nede yürümeye niyeti yok.aynı ayda olan kendi kendine kalkıp dikilen yada emekleyen bebekler var çevremde.ama ben dert etmiyorum zamanı gelince sırayla hepsi olur zorla yaptıramazsınki.bende 18 aylık yürümüşüm annem diyo hep demişler bu yürümez diye benim için ama yürüyoru:KK1:m benim oğlumda muhtemelen geç yürücek ve aynı lafları bende işiticem ama hiçte takmayı düşünmüyorum. sende rahat ol arkadaşım zamanı gelince yürür:90:

ZeytinKek

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.078
görümcemin oğlu da geç yürüdü. şu an 16 aylık 1 ay önce yürümeye başladı.

stellamaris

ARMAĞAN'ın annesi...
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
5
her bebeğin gelişimi farklı. benim oğlum 11 aylıkken yürüdü :nazar: şu an 14. ayın içinde ama halen Anne demiyor :44: buda beni çok üzüyor malesef...

ayymme

oğluma kardeş geliyor
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
benim oğlum da 17 aylık ve hala yürümüyor.. kendisi tutunup kalkabiliyor, sıralıyor,tek elinden tutunca çok düzgün yürüyebiliyor fakat elimi bırakınca hemen oturuyor. tv izletmiyorum , sadece bir program izliyor,gece bahçesi o da arada. ben de endişeleniyorum. doktora götürdüm. bir sorun olmadığını söyedi. ben 3 yaşında yürümüşüm , acaba bana mı benzeyecek:KK43:(

Yukarı Alt