• ├ľnemli uyar─▒ ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmedi─či i├žin ├╝yelik bu adresler ile ├╝ye olamaz, ┼čifrenizi isteyemezsiniz.

Merhaba, sitemize ├ťCRETS─░Z ├╝ye olarak yorumlar ile katk─▒da bulunabilir veya akl─▒n─▒za tak─▒lan sorular─▒ sorabilirsiniz.

├ťcretsiz ├╝ye olmak i├žin t─▒klay─▒n...

O─člum ve ismi ­čśöcok kararsizim

SUHAN

beyin cerrah─▒
Pro ├ťye
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
8 Temmuz 2011
31.038
33.780
sondaki ├ž harfi baya bask─▒n ├ž─▒k─▒yor oda ismi geriyor gibi .

SUHAN

beyin cerrah─▒
Pro ├ťye
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
8 Temmuz 2011
31.038
33.780
Sizin i├žinize sindiyse milleti bo┼čverin bence.Hi├ž duyulmam─▒┼č bir isim g├╝zel bence Ula├ž .K─▒z─▒m─▒n ismi ─░lkim mesela ben de karars─▒z kald─▒m ─░klim diyen ├žok.Ama ─░lkimin bende anlam─▒ ├Âzel.
ilkim ├žok yayg─▒n asl─▒nda

poncikvegece

Pipili bir bebi┼č :)
Pro ├ťye
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
19 Mart 2019
7.173
25.344
Kula─ča ├žok ho┼č gelmiyor bence.. Ayr─▒ca Kuran'da ge├žmiyor..
ve s├Âyledi─činiz gibi bir anlam─▒ yok zarf-fiil g├Ârevinde..
Yani t├╝rk├že dil bilgisi derslerinde belirte├ž olarak kullan─▒lan bir eylem. Bence biraz daha d├╝┼č├╝n├╝n.. Hi├žbir anlam─▒ olmayan ve Kuran'da ge├žmeyen bir ismi kullanmaya gerek var m─▒ diye d├╝┼č├╝nd├╝m, bilemedim. karar sizin :)

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 15-07-2020

Hamileli─čimin 20. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 143 g├╝n kald─▒.

├ľn├╝m├╝zdeki ├╝├ž g├╝n i├žinde bebe─činizin ba┼č─▒nda ince telli sa├žlar ┼čekillenmeye ba┼člayacakt─▒r. Bu sa├žlar bebe─činizin kal─▒c─▒ sa├žlar─▒d─▒r, lanugo (ge├žici t├╝yler) de─čil. Bu kal─▒c─▒ sa├žlar bebe─činizin do─čumundan sonra, iki hafta i├žinde yava┼č yava┼č d├Âk├╝lerek daha kal─▒n sa├žlarla de─či┼čecektir. Bebe─činiz art─▒k nesneleri kavrayabilir.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 320 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 16.4 cm. (Ba┼čtan Popoya)

Hamilelik G├╝nl├╝─č├╝n├╝ ─░mza alan─▒na eklemek i├žin t─▒klay─▒n

Cikssekil

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
14 Nisan 2019
1.399
1.858
Biliyorum kuzum biliyorum..
Ben de o─čluma Mert Efe koyacakt─▒m ayn─▒ ┼čekil onlarca insan Efe ne ya egeli misin sen, egeliler Efe ismini koyar, yok k├Âpe─čimin ismi efeydi (bunu diyen e┼čim) double yaramaz olur ikisi de yaramaz ├žocuk ismi vs vs vazge├žtim Efe isminden.. Yakla┼č─▒k 1ay oldu vazge├želi ┼ču an memnunum ama..
─░├žine sineni koy sen canm bo┼č ver. Ba┼čka isim sevmezsen ula├ž koyars─▒n ne olacak
Bak─▒yorum i┼čte bakt─▒m olmuyor koyacagim­čśü

ABE3

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
26 Temmuz 2019
203
861
Hay─▒rl─▒ olsun bebekleriniz sa─čl─▒cakla kucaginiza al─▒n miniklerinizi insallah...Benimde 18 ayl─▒k bir k─▒z bir erkek ikizlerim var isim konusu ikizlerde biraz daha zor oluyor kesinlikle ben biraz uysun, k─▒sa olsun, tek isim derken epey zorlanm─▒┼čt─▒m nacizane soylemesi kolay ve anlam─▒ guzel bir isim ┼čahane olur.Ilk zamanlar birbirlerinin ismini soylerken zorluk ├žekmesinler kald─▒ ki okul hayatlar─▒nda da yaz─▒m─▒ ve s├Âyleyi┼či kar─▒st─▒r─▒lmamal─▒

Cikssekil

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
14 Nisan 2019
1.399
1.858
Hay─▒rl─▒ olsun bebekleriniz sa─čl─▒cakla kucaginiza al─▒n miniklerinizi insallah...Benimde 18 ayl─▒k bir k─▒z bir erkek ikizlerim var isim konusu ikizlerde biraz daha zor oluyor kesinlikle ben biraz uysun, k─▒sa olsun, tek isim derken epey zorlanm─▒┼čt─▒m nacizane soylemesi kolay ve anlam─▒ guzel bir isim ┼čahane olur.Ilk zamanlar birbirlerinin ismini soylerken zorluk ├žekmesinler kald─▒ ki okul hayatlar─▒nda da yaz─▒m─▒ ve s├Âyleyi┼či kar─▒st─▒r─▒lmamal─▒
Te┼čekk├╝rler yorumunuz icin­čĄŚ­čĄŚdo─čuma 1 ay var d├╝┼č├╝nmeye karar verdim biraz daha

LaleZar86

10.Tak─▒m Mezun ­čÄô
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
6 Haziran 2017
1.612
3.647
Ula├ž benimde kula─č─▒ma bir tuhaf geldi.
├ľyk├╝ ve Ayaz bence ├žok uyumlu olur.

Yukar─▒ Alt