O─člum ve ismi ­čśöcok kararsizim

BUSR4

­čŽő
Pro ├ťye
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
3 Kas─▒m 2017
9.833
28.657
Ya ne g├╝zel bende hep ikizlerim olsa biri k─▒z biri erkek olsa diye hayal ederim, Rabbim sa─čl─▒kla kuca─č─▒n─▒za almay─▒ nasip etsin..
Miray ve Mira├ž d├╝┼č├╝n├╝yorum bende k─▒z ve erkek ├žocuklar─▒m olursa :KK68:
├ľyk├╝ ve Ayaz g├╝zel olur bence de, Ula├ž biraz garip geldi Hoppa

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 12-09-2020

Hamileli─čimin 7. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 236 g├╝n kald─▒.

Bu zamana kadar 38 ├žift Somit olu┼čtu. Somitler ba┼č, g├Âvde kemiklerini ve kaslar─▒ olu┼čtururlar. Bebebe─činizin beyni t├╝m insan beyinlerinde oldu─ču gibi 3 ana b├Âl├╝me ayr─▒l─▒yor.├ľn beyin, orta beyin ve arka beyin. Bebe─činizin boyu yakla┼č─▒k olarak 5-7 mm ve k├╝├ž├╝k bir kahve ├žekirde─či boyutunda. D├Âllenmeden sonra ge├žen 30 g├╝n i├žinde bebe─činiz 15.000 kat b├╝y├╝d├╝ :)

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : < 1gr.

Hamilelik G├╝nl├╝─č├╝n├╝ ─░mza alan─▒na eklemek i├žin t─▒klay─▒n

oglumbutundunyam

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 A─čustos 2019
19
12
─░sim koymadan ├Ânce anlam─▒n─▒n g├╝zel olmas─▒na dikkat etmek gerekir.├ž├╝nk├╝ isimler ve anlamlar─▒ ileride ├žocuklar─▒n karakterlerini etkiliyor.O y├╝zden buna dikkat ederek isim koymak gerek

Noldbtt

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
29 Kas─▒m 2018
702
1.215
├ľncelikle siz ne isterseniz onu koyun ama madem sordunuz d─▒┼č kap─▒n─▒n d─▒┼č mandal─▒ olarak ben kendi yorumumu yapay─▒m :KK70: koydu─čunuz ismin anlam─▒na da dikkat edin ula├ž dilbilgisi ile alakal─▒ bir terim Hatta baya baya -ken eki (ve benzer Zarf fiillere verilen isim) ├žocu─ča ÔÇśba─čla├žÔÇÖ ismini koymak gibi bi ┼čey ama tabi yine sizin karar─▒n─▒z o_O ayaz ismini ├žok severim ama biraz pesimistlik ├ža─čr─▒┼čt─▒r─▒yor ki genelde ayazlar depresifli─če yatk─▒n oluyorlar. ┼×u s─▒ralar Ayberk ismi ho┼čuma gidiyor g├╝├žl├╝ kimse demek.

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 02-02-2020

Hamileli─čimin 39. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 13 g├╝n kald─▒.

Pop├╝ler anlay─▒┼č─▒n aksine, insan gebelik s├╝resi asl─▒nda dokuz ay de─čil dokuz bu├žuk ay (ay takvimi ay─▒) s├╝rer. Bu son iki hafta ek s├╝re par├žas─▒d─▒r. Ger├žek do─čum kas─▒lmalar─▒na bazen ishal e┼člik eder. Bu evrede bebeklerin baz─▒lar─▒n─▒n boyu 36-37 cm. ve a─č─▒rl─▒─č─▒ 3,200 gr. civar─▒nda olabilir.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 3200 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 50.7 cm. (Ba┼čtan Topu─ča)

Cikssekil

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
14 Nisan 2019
1.328
1.621
├ľncelikle siz ne isterseniz onu koyun ama madem sordunuz d─▒┼č kap─▒n─▒n d─▒┼č mandal─▒ olarak ben kendi yorumumu yapay─▒m :KK70: koydu─čunuz ismin anlam─▒na da dikkat edin ula├ž dilbilgisi ile alakal─▒ bir terim Hatta baya baya -ken ekin (ve benzer Zarf fiillere verilen isim) ├žocu─ča ÔÇśba─čla├žÔÇÖ ismini koymak gibi bi ┼čey ama tabi yine sizin karar─▒n─▒z o_O ayaz ismini ├žok severim ama biraz pesimistlik ├ža─čr─▒┼čt─▒r─▒yor ki genelde ayazlar depresifli─če yatk─▒n oluyorlar. ┼×u s─▒ralar Ayberk ismi ho┼čuma gidiyor g├╝├žl├╝ kimse demek.
Ayberk ismini ba┼čka biryerde okumustum guzel.hossumada gitti ama kafam bulama├ž oldu ­čśö­čśöa├ž─▒k├žas─▒ ne koyaca─č─▒m bilmiyorum ┼ču anda herkes bir┼čeyler ├Âneriyor ama ben memnun olamiyrm

annekeki

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
16 Eyl├╝l 2018
708
1.184
Ikisini de sevmedim. Ayazin da anlami hos degil bence. Oyku ve Uraz olsa, oyku ve Omer ya da...

zencefil16

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
28 May─▒s 2012
233
123
Ben de in┼čaallah k─▒z─▒m─▒n ad─▒n─▒ ├ľyk├╝ koyaca─č─▒m. Erkek ismi ├Ânerisi olarak da ├ľzg├╝n ├ça─čan Yi─čit Tuna G├Âkalp ho┼čuma giden isimler. Belki fikir olur

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 10-02-2020

Hamileli─čimin 37. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 21 g├╝n kald─▒.

Do─čumunuz yakla┼čt─▒k├ža amniyotik kesede y─▒rt─▒k veya delinme olabilir. Genelde bu yo─čun bir s─▒v─▒ bo┼čalmas─▒ de─čil bir s─▒z─▒nt─▒ ┼čeklinde g├Âr├╝l├╝r. Amniyotik s─▒v─▒ s─▒z─▒nt─▒s─▒ ya┼č─▒yorsan─▒z doktorunuza ba┼čvurunuz. Kanl─▒ vaginal ak─▒nt─▒lar do─čumun bir i┼čaretir. Yalanc─▒ sanc─▒lar ├žok s─▒k g├Âr├╝l├╝r. Her zaman doktora gidilerek kontrol edilmesi daha g├╝venlidir. Bu evrede do─čan bebekler tam geli┼čmi┼č kabul edilir.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 2850 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 48.6 cm. (Ba┼čtan Topu─ča)

tutumlu kirpi

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
25 ┼×ubat 2018
221
212
Ula├ž biraz garip geliyor kula─ča ger├žekten anlam─▒ nedir merak ettim Ôś║Bende di─čer arkada┼člar gibi ayaz ismini be─čendim.Yama├ž ismide ├žok g├╝zel bir d├╝┼č├╝n├╝n derim ­čîŞ

Yukar─▒ Alt